Dietos Sveikata

Dietų alternatyvos kurių geriau nebandyti

Dietų alternatyvos kurių geriau nebandyti
Pasaulyje atsiras visai mažai moterų, kurios visiškai patenkintos savo kūnu. Net ir pačioms liekniausioms dažnai atrodo, kad jų kojos per daug storos, pilvas nepakankamai plokščias ir ne visai standus užpakaliukas. Ką jau kalbėti apie tas, kurių formos apvalainos… Realūs ir išgalvoti trūkumai priverčia dailiosios lyties atstoves pastoviai kovoti su papildomu svoriu, kuris ne visuomet pasibaigia “happy-end’u”. Kad svorio metimas neperaugtų į realų pavojų sveikatai, būtina atkreipti dėmesį, kaip negalima mesti svorio.

Kaip negalima mesti svorio: tipinės klaidos, rizikingos dietų alternatyvos.

Greitas lieknėjimas

Nors greito lieknėjimo perspektyvos labai viliojančios, tačiau gydytojai vienareikšmiškai perspėja: tai neteisinga ir pavojinga. Organizmas pradeda priešintis svorio netekimui, saugodamas riebalus, taigi, laikui atėjus, dingęs svoris vėl sugrįš.

Kai jūs staiga netenkate svorio, organizme pradeda gamintis dariniai pavojingi sveikatai. Be to, organizmas paprasčiausiai nespėja prisiderinti prie svorio netekimo, o taip gali nukentėti ir vidiniai organai: kepenys, kraujotakos sistema, hormoniniai pokyčiai ir oda.

Gydytojų nuomone, paros kalorijų norma moterims yra nuo 1500 iki 2500 kcal, o optimalus lieknėjimo greitis – ne daugiau 5 proc. nuo pradinio svorio per mėnesį.

Badavimas ir griežtos dietos

Badavimo dietaLaikytis griežtos dietos arba visiškai badauti ne taip jau paprasta: greičiausiai, jūs neišlaikysite. Ir čia nereikia kaltinti, kad nėra valios. Organizmas reikalauja energijos ir kovoti fiziologiškai praktiškai neįmanoma.

Be to, atsisakius maisto neduos ilgalaikio rezultato. Jūsų organizmas nežino, kas yra “dieta”, todėl staiga netekęs maisto, jis tai suvokia kaip vargo signalą ir pradeda taupyti energiją, sumažinęs bazinio metabolizmo procesą.

Net kuomet jūs baigiate dietą, šis procesas neatsistato. T.y. maitinamųjų medžiagų organizmas gauna daugiau, tačiau ir toliau taupo. Štai čia atsiranda “jo-jo efektas”: iš pradžių atauga tik numesti kilogramai, po to auga toliau. Be to, sulieknėsite jūs tokiomis dietomis ne riebalų, bet raumenų ir vandens dėka. Atminkite, kad griežta dieta atima iš jūsų organizmo maitinamąsias medžiagas, kurios formuoja organizmo ląsteles ir aprūpina normalų organų funkcionavimą. Baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų, mineralų trūkumas gali ne juokais pakenkti sveikatai.

Dirbtinis išsivėmimas

Dar vienas nepriimtinas lieknėjimo būdas, naudojamas dažniausiai jaunų merginų. Jis atsiradęs dėl nuomonės, kad pavalgius ir išsivėmus sotumo jausmas išlieka, o kalorijos nėra naudojamos.

Pastoviai vemiant po valgio, sutrinka virškinimo motorika, taip pat sekreto išsiskyrimas, o vėmimo signalas tampa pastovus ir palaipsniui tampa refleksu. Organizmas taip pradeda reaguoti į bet kokį maisto priėmimą.

Toks įprotis gresia pakenkti medžiagų apykaitai, įvairių ligų atsiradimui (pvz. gastritui) ir gali pasibaigti tragiškai – yra buvę ir mirties atvejų.

Stebuklingos tabletės, arbatos, slopinamieji

Stebuklingos tabletės svorio metimuiTikrai norisi patikėti, kad yra stebuklingosios tabletės, kurios suteikia galių pasijusti lieknai ir gražiai! Tačiau stebuklų nėra. Vietoj antsvorio tablečių pagalba galima netekti savo sveikatos.

Visų pirma, vaistus skirti turėtų gydytojas, jis turi sekti, kaip organizmas reaguoja į lieknėjimą. Užsiimti savigyda ir grūsti į save chemiją yra visiškai neprotinga.

Tabletės, mažinančios apetitą, turi stiprius stimuliatorius, kurie apskritai neigiamai veikia visą organizmą. Atsiranda dirglumas, nervingumas, nemiga ir priklausomybė nuo vaistų. O ir pasibaigus kursui svoris vėl sugrįžta.

Kita “stebuklingų piliulių” pusė – riebalų absorbavimas, kuris slepia ne mažiau pavojų. Jie sunkina maisto produktų įsisavinimą, ir dėl to kenčia dantys, oda ir plaukai. Vartoti šias tabletes taip pat nėra malonu: jos suriša riebalus ir išmeta iš organizmo natūraliu būdu. Tad vos tik suvalgėte kažką riebaus, ieškokite kelio į tualetą.

Slopinančių vaistų ilgalaikis vartojimas gali pakenkti skrandžio ir kepenų darbui,

Žarnyno valymas klizmos pagalba

Klizma svorio metimuiTai klaidinga nuomonė, kad antsvorio galima atsikratyti išvalius užsikimšusi žarnyną. Deja, taip sulieknėti negalima, kadangi riebalinės ląstelės yra visai kitose vietose.

Be to, valomąsias procedūras galima vykdyti tik medicinos centruose, o kasdieninės klizmos namuose gali pažeisti skrandžio mikroflorą.

Varginančios treniruotės

Jei niekuomet nesportavote ir dar kovojate su antsvoriu, alinančios treniruotės jums tikrai netinka. Tai gali skatinti kaulų masės mažėjimą, širdies problemas ir imuninės sistemos susilpnėjimą.

Draugystė su sportu neturi būti našta ir tai turi vykti palaipsniui. Kiekvieną dieną pradėkite nuo ilgų pasivaikščiojimų, pradėkite lankyti baseiną. Kai svoris nustos augti ir pradės mažėti, tačiau dar nebus pasiekęs norimo, galima ir didinti krūvius.

Norėdami numesti svorį, klausykite ir veikite pagal trenerio nurodymus, ir rinkitės tuos užsiėmimus, kuriuos galite atlikti reguliariai. Jei staiga susidomėsite treniruokliais, ir vieną dieną staiga nebevaikščiosite į sporto salę, raumenys pavirs į riebalus.

Rūkymas

Apie rūkymo žalą galima būtų šnekėti ir šnekėti. Tačiau vis dar gajus mitas, kad staigus rūkymo metimas skatina svorio augimą.

Cigaretės nedegina riebalų ir nemažina apetito. O tai reiškia, kad surūkytų cigarečių kiekis neturi jokios įtakos jūsų svoriui.

Taip, nikotinas greitina maisto medžiagų apykaitą, tačiau tai tik neryškus teigiamas efektas šalia milžiniško kiekio negatyvių pasekmių, apie kurias didelėmis raidėmis yra rašoma ant kiekvieno pakelio.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite