Figūra

Nutukimo genas: ar galime tai pakeisti?

Nutukimo genas

Amerikiečių mokslininkai iš Niujorko universiteto išsiaiškino, jog moterys iš Europos net 97 proc. daugiau turi viršsvorio, negu moterys gyvenančios Azijoje. Mokslinio tyrimo vadovas Mark Morrison teigia, kad europietėms reikia kur kas daugiau kaloringo maisto ir alkoholio. Tokios išvados padarytos, remiantis jų genetika.

Per eksperimentą buvo paprašyta dalyvių sudaryti specialų maisto sąrašą, kurio joms prireiks maitinantis visą savaitę. Sąrašas negalėjo būti keičiamas per artimiausius du mėnesius.

Tipiškas europiečių maistasAtlikusios šią užduotį, moterys iš Europos, į savo vartojamų maisto produktų sąrašą įtraukė daug riebaus maisto bei alkoholį. Mokslinio tyrimo autoriai nusprendė, kad didžiausią įtaką maisto pasirinkimui taip pat daro ir klimatas, kuris veikia organizmą. Faktas yra tas, kad europietės gyvena atšiauresnėmis klimato sąlygomis, todėl dažniau norisi riebesnio maisto ir alkoholio. Visa tai lemia tam tikri genai, kurie būdingi apskritai tik europiečiams. Šios, tam tikros grupės genų, žmonės iš Azijos neturi. Būtent šie genai lemia tam tikro maisto pasirinkimą, specialų skonį.

Europiečių virtuvėje figūruoja pakankamai daug maisto produktų, kurie yra itin kaloringi. Azijos virtuvės patiekalai turi žymiai mažiau kalorijų. Be to, reikia paminėti, jog jaunesnės europietės rinkosi taip pat ir mažai kalorijų turinčius produktus: žuvį, vaisius, daržoves. O štai vyresnioji europiečių karta į savo maisto raciono sąrašą įtraukė kur kas daugiau riebesnių produktų.

Geriau suprasdami pamatines savo pasirinkimų ir pomėgių priežastis galime daryti racionalius sprendimus – šiuolaikiniame pasaulyje turime gerai išvystytą maisto produktų tiekimą, o savo racioną galime sudaryti iš tikrai plataus įvairių maisto produktų spektro. Parduotuvėje yra tikrai pakankamas kiekis įvairių sveikesnių alternatyvų, bet kuriuo sezonu ir bet kuriuo metų laiku. Pradėti keisti savo įpročius galime jau dabar, svarbu neužsibrėžti nepasiekiamų tikslų, o pradėti nuo mažų žingsnių, kurie ateityje duos didelių rezultatų. Sėkmės!

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite