Kasdienis gyvenimas daugumai iš esmės pasikeičia ne po vestuvių, o gimus kūdikiui. Ne retai naujai mamai sutrinka dienos ir nakties ritmas, išsibalansuoja rutina, o sveikus, daugiau laiko paruošti reikalaujančius patiekalus keičia greiti užkandžiai. Todėl kai kuriais atvejais per nėštumo periodą priaugti kilogramai visai nenori nukristi. Ir nors naujagimis gali kelti nemažai streso, svarbu išlaikyti pusiausvyrą ir atrasti laiko sau, ir tuo labiau nenumesti sporto į šalį. Taip, pasikeitimų čia tikrai bus, tačiau svorio metimas po gimdymo nėra labai sudėtingas jeigu viską planuosite ir tinkamai atliksite. Po gimdymo pilvo raumenų jėga visiškai sugrįžta per 6 mėnesius, tačiau pradėti lengvus pratimus galima (ir norint išvengti nugaros skaumų būtina) pradėti žymiai ankščiau.
Svarbiausia – mityba
Nieko blogo, jei nėštumo metu priaugote keletą kilogramų, tai natūralus mechanizmas leidžiantis aprūpinti kūdikį būtinomis medžiagomis augimui ir sveikam vystymuisi. Tai yra normalu. Tačiau jei svoris po gimdymo užsilaiko kur kas ilgiau, verta susirūpinti. Turbūt kiekviena iš mūsų žino, kaip sunku vėliau numesti tuos kelis nepageidaujamus kilogramus. Todėl, net ir nuolat būnant su kūdikiu būtina atkreipti dėmesį į mitybą ir nepamiršti judėti. Pirmaisiais mėnesiais po gimdymo moteris juda daug mažiau, nebemina dviračių, galbūt rečiau vaikšto lauke, skuba, stengiasi kuo greičiau pavalgyti. Tačiau judėti būtina, todėl stenkitės kuo daugiau vaikščioti, sportuokite namuose.
Gražias kūno linijas ir gerą savijautą padės išlaikyti taisyklinga mityba. Pagimdžius organizmui reikia daugiau energiją teikiančio maisto, nes energija naudojama ne tik gyvybinėms funkcijoms palaikyti, bet ir pieno gamybai. Galbūt pajausite didesnį apetitą. Daug energijos teikia žuvies ir mėsos patiekalai. Naudingiausia – garuose virta žuvis ar mėsa.
Dietas atidėkite vėlesniam laikui
Kai organizmas reikalauja maisto, dietų laikytis nepatartina. Jų laikydamiesi galite nualinti organizmą ir pakenkti sveikatai. Po gimdymo svarbiau – tinkamai pasirinkti produktus, kurie ne tik pasotintų, bet ir būtų naudingi. Rekomenduojama kaupti vitaminų atsargas, valgyti daug šviežių daržovių, vaisių, grybų. Bene sunkiausia nepriaugti papildomų kilogramų toms, kurios mėgsta pasmaližiauti.
Sportas po gimdymo
Natūralu, kad po gimdymo moters kūnas turi sukaupęs papildomo svorio. O jei laikotarpis po gimdymo sutampa su rudens ar žiemos sezonais, ši problema dar opesnė. Po gimdymo ne viena moteris skundžiasi “užsilikusiais” kilogramais ar suglebusiu kūnu. Atgauti ankstesnes kūno formas ir išvengti kai kurių komplikacijų po gimdymo padeda mankšta.
Ką tik pagimdžiusiai moteriai ištrūkti sportuoti į klubą yra sudėtinga, tačiau tai daryti ji gali ir namuose kartu su mažyliu. Mankštintis po gimdymo labai svarbu, nes nėštumo metu pilvo sienos raumenys išsitempia, o po gimdymo jie suglemba, priaugama svorio, ima skaudėti nugarą. Maitinančioms mamytėms dažnai tenka judėti netaisyklingai, todėl išsivysto raumenų jėgos pakitimai.
Po gimdymo pilvo raumenų jėga visiškai sugrįžta per 6 mėnesius. Atsilenkimus pilvo presui stiprinti galima atlikti jau praėjus 12 valandų po gimdymo (esant gimdymui be komplikacijų), tačiau vėliau pamažu reikia didinti judesių amplitudę bei intensyvumą. Visus pilvo raumenų stiprinimo pratimus reikia atlikti derinant su kvėpavimu. Svarbu nepamiršti ir nugaros raumenis stiprinančių pratimų, tada raumenų jėga vystysis tolygiai ir neatsiras raumenų disbalanso bei nugaros skausmų. Taip pat svarbūs pratimai dubens, krūtinės raumenims bei pečių juostai stiprinti.
Pratimai su kūdikiu
Atsilenkimai
Pradinė padėtis. Atsigulkite ant nugaros, kojas sulenkite ir pakelkite, ant blauzdų pilvu paguldykite kūdikį, prilaikydamos už liemens.
Įkvėpdamos kelkite viršutinę kūno dalį (atsilenkimas) tuo pat metu prie savęs traukdamos sulenktus kelius, iškvėpdamos leiskite viršutinę kūno dalį žemyn ir nuo savęs stumkite sulenktus kelius. Pratimą atlikite 10-15 kartų.
Dubens kėlimas
Pradinė padėtis. Atsigulkite ant nugaros, kojas sulenkite, kūdikį paguldykite ant šlaunų, prilaikydamos už liemens.
Įkvėpkite, iškvėpdamos kelkite dubenį, tuo pačiu metu sutraukdamos šlaunų, sėdmenų, tarpvietės raumenis. Tokioje padėtyje kūną laikykite 5 sekundes ir grįžkite į pradinę padėtį. Pratimą atlikite 10-15 kartų.
Atsispaudimai
Pradinė padėtis. Atsigulkite ant pilvo (ant kamuolio), pilvas neturi liestis prie kamuolio, keliai turi būti sulenkti, nugara tiesi. Kūdikį guldykite priešais ant žemės.
Įkvėpkite, iškvėpdamos leiskitės prie kūdikio, lenkdamos alkūnes. Pratimą atlikite 10-15 kartų.
Komentarai