Turinys
Žmogaus kūno riebalų tipai
Riebalai, kurie kaupiasi mūsų talijoje, būna dviejų tipų: pilvo (abdominaliniai riebalai) ir vidaus organų (visceraliniai riebalai). Abdominaliniai riebalai tikrai nesuteikia mums lieknumo, tačiau ir sveikatai nelabai kenkia. Kitas reikalas – visceraliniai riebalai, kurie apgaubia gyvybiškai svarbius audinius ir organus, be to, jie išskiria ir kenksmingas chemines medžiagas. Šios medžiagos žaloja širdies ir smegenų arterijas, gali išprovokuoti insultus ir infarktus, jų veikla padidina piktybinių navikų atsiradimo riziką.
Laimei, jaunos merginos labai retai kenčia nuo visceralinių riebalų pertekliaus. Tačiau su amžiumi moteris kaupia vis daugiau šių žalingų medžiagų. Norint išsiaiškinti, ar organizme nėra šių riebalų, reikia atlikti magnetinį-rezonansinį tyrimą. Tačiau pradžiai pakaks, jei pasimatuosite savo taliją: jei talijos apimtis yra daugiau nei 80-82 cm, tuomet laikas sunerimti. Tiesa, pulti į paniką tikrai neverta, tačiau pasirūpinti sveiku gyvenimo būdu.
Visceralinių riebalų norma
Riebalų perteklius talijos srityje tikrai nėra gražu ir gali gerokai pakenkti sveikatai, tačiau tai nereiškia, kad reikia bet kokiomis priemonėmis kuo greičiau numesti šį “gelbėjimosi ratą”.
Badavimai, ekstremalios dietos, tabletės, sekinantys fiziniai pratimai – visa tai nėra teisingas problemos sprendimo būdas, kuris gali tik pabloginti esamą situaciją.
Griežtų dietų žalos, ko gero, vardinti nereikėtų. Be to, kuo jūs dažniau laikysitės dietos, tuo daugiau rizikuojate ne numesti svorio, bet priaugti dar papildomų rezultatų. Dietą dažniausiai lydi alkio ir diskomforto jausmas, organizmui yra siunčiami nerimo signalai, todėl yra “įjungiamas” apsaugos mechanizmas, kai mažinamas energijos išnaudojimas. Taigi, sulėtėja medžiagų apykaita ir… kalorijos tirpsta lėčiau!
Ne išeitis ir liposakcija: ne vienas tyrimas įrodė, kad praėjus keletui mėnesių po visceralinių riebalų liposakcijos riebalai vėl sugrįžta. Tiesa, vis dėl to po liposakcijos galima įgauti gražias formas, jei pastoviai yra sportuojama ir gyvenama aktyviai. Tačiau prieš tai gerai pagalvokite: kam atlikinėti liposakciją, jei esate nusiteikę patys aktyviai gyventi, keisti mitybos įpročius – taip ir patys pasieksite gerų rezultatų!
Visceralinių riebalų šalinimas
Išspręsti antsvorio arba visceralinių riebalų problemą galima jau žinomais metodais: sportuojant, sveikai maitinantis ir susitvarkant su stresu.
Jei su pilvo riebalais mes galime kovoti kitais būdais, pavyzdžiui, masažu, tai visceralinių riebalų tokie išoriniai veiksmai nepaveiks. Tačiau ši riebalų rūšis labai jautriai reaguoja į mitybos raciono pasikeitimą ir aktyvius fizinius pratimus.
Nusprendėte sumažinti savo porcijas? Nedarykite to staiga: pradžiai mažinkite kaloringumą po 250 kkal per dieną, kad organizmas nepriimtų pokyčių kaip streso. Valgykite daugiau daržovių, vaisių, sveikų grūdų, neriebios mėsos, žuvies, kiaušinių. Iš tokio raciono gausite jums reikiamų medžiagų ir tuo pačiu metu sumažinsite savo talijos apimtis. Per dieną išgerkite bent penkis puodelius žaliosios arbatos, kuri padeda sudeginti riebalus ir padidina metabolizmo lygį.
Būtinai sportuokite nuo 40 iki 80 minučių per dieną. Labai tinkamos yra aerobikos sporto rūšys, o jėgos pratimai leis išsaugoti gražius raumenis. Atminkite, kad raumenų distrofija moterims prasideda 35-40 metų. Geriausiai su pilvo riebalais padeda kovoti tokie pratimai kaip pritūpimai, pratimai presui, atsilenkimai ir panašūs.
Labai svarbus yra ir mokėjimas išvengti arba kovoti su stresu. Žinoma, streso pašalinti visiškai nepavyks, tačiau tikrai galima jį kontroliuoti ir neleisti, kad jis pradėtų kontroliuoti mūsų gyvenimą.
Ir paskutinis patarimas: miegokite ne mažiau 8 valandas per parą – tai puikus, efektyvus ir paprastas būdas deginti riebalus.
Taigi, sunormuota mityba ir fizinis krūvis, pakankamas miegas – šie paprasti veiksmai leis jums atsikratyti nereikalingo svorio ir žalingų riebalų, taip pat suformuos jūsų gražią figūrą. Tiesa, galbūt ne staiga ir ne iš karto, tačiau be žalos jūsų sveikatai.
Komentarai