Kosmetika Makiažas

Didžiausios makiažo klaidos

Didžiausios makiažo klaidos

Idealiu atveju makiažas turėtų tave padaryti ne tik gražesnę, bet ir keleriais metais jaunesnę (pastaroji taisyklė įsigalioja maždaug nuo 30-ties). Tačiau ne taip jau retai pačios sau padarome meškos paslaugą ir nuoširdžiai pasidarbavusios makiažo teptukais ir pudros šepetėliais, nuo savo grožio altoriaus – veidrodžio – atsitraukiame pridėjusios sau 5-10 metų.

Štai pagrindinės makiažo klaidos, kurių turite išvengti:

Pernelyg blyškus pagrindas

Pamiršk taisyklę, kad makiažo pagrindas gali būti netgi kiek šviesesnis nei tavo odos tonas. Su amžiumi oda darosi vis blyškesnė, todėl jei ją dar pašviesinsi bent pustoniu – gali atrodyti kur kas vyresnė nei esi iš tikrųjų. Štai kodėl kur kas geriau vis dėlto suteikti savo odai šiltesnių, vos vos tamsesnių pustonių. Tai nereiškia, kad būdama blyškiaveide gali sau leisti tokį makiažo pagrindą, koks tiktų gerai įdegusiai šatenei. Tačiau truputėlį daugiau šilumos tavo odai – tik į naudą. To gali pasiekti ant delno išorinio paviršiaus išspaudusi lašelį savo įprasto, odos spalvą idealiai atitinkančio makiažo pagrindo, ir sumaišiusi jį su truputėliu tamsesnio makiažo pagrindo.

Maskuoklio sluoksnis

Kai tik pasieki tą amžiaus ribą, kai paakiuose atsiradusios smulkios raukšlelės prašosi būti užtušuotos, tuojau pat susiduri su nauja problema: maskuojamoji priemonė susitelkia būtent tose raukšlelėse, kurias maskuoji ir… tavo oda atrodo ne tik susiraukšlėjusi, bet dar ir keistai išsisluoksniavusi. Kad taip nenutiktų, tepk maskuojamosios priemonės tik vidiniuose paakių kampučiuose, kad jis paslėptų odos patamsėjimą (nepamiršk kruopščiai išsklaidyti jo kempinėle!). Arba apskritai atsisakyk tradicinio maskuojamojo pieštuko ir naudokis biria šviesia maskuojamąja pudra ir šepetėliu.

Per ryškūs antakiai

Tamsūs, stori antakiai, kurie Caros Delevingne žvilgsnį padaro išskirtiniu ir nepakartojamu, tau gali ne itin tikti – ypač tuo atveju, jei savuosius jau spėjai išpešioti pakankamai plonai. Kad ir kiek juos tamsintum ir storintum makiažo priemonėmis, jie neatrodys natūraliai ir gražiai. Blogiausia makiažo priemonė antakiams yra pernelyg minkštas ir per tamsus pieštukas – toks brėžia akivaizdžiai per storas ir per ryškias linijas. Taigi pakeisk jį kietesniu ir šviesesniu, kad antakiai atrodytų natūraliau. O jei tavo antakiai – reti, tarpelius geriausiai užpildys tinkamai parinkti akių šešėliai: tepk juos smailiu makiažo teptuku per visą antakio linkį, suvienodindama spalvą ir kartu braukdama liniją, kuri nepalieka regimų atskirų štrichų.

Nusmukę skaistalai

Tepti skaistalus žemiau skruostikaulių – neatleistina makiažo klaida. Jei nori atrodyti gaiviau, storu skaistalų teptuku brūkštelėk tiesiai per skruostikaulių “obuoliukus”. Jei esi sulaukusi to amžiaus, kai reikia atrodyti dar ir šiek tiek jauniau – gali lengvai brūkštelėti truputėlį virš skruostikaulių. Bet tik jokiu būdu ne brėžk įstrižainę nuo burnos link ausies – taip žemai nusmukti skaistalai tikrai neturėtų!

Išskydę lūpų dažai

Ką daryti, kad lūpų dažai aplink lūpas neišskystų? Prieš jais dažantis kruopščiai apvesti lūpas kontūriniu pieštuku. Tačiau ne paslaptis, kad tokios tikslios linijos, kokias palieka kontūrinis pieštukas, suteikia veidui griežtumo ir… galbūt nepageidaujamos metų naštos. Jei nori kiek švelnesnio ir jaunatviškesnio įvaizdžio, pagudrauk: tepk lūpas ne lūpdažiu, o į jį pavilgytu teptuku. Taip ir lūpas padengsi tolygiau, ir pats lūpdažis neišplauks, tvarkingai liks savo vietoje.

Per daug makiažo pagrindo

Su amžiumi oda tampa vis sausesnė. Todėl natūralu, kad vis dažniau norisi rinktis nebe birų, o kreminės konsistencijos makiažo pagrindą. Bet neskubėk! Toks odą gali dar labiau išsausinti. Tirštas makiažo pagrindas padengia odą storesniu sluoksniu, jame daugiau pigmento. Taigi oda iš arti gali atrodyti itin nepatraukliai, be to, jai tampa sunkiau kvėpuoti. Kad taip nenutiktų, tirštą makiažo pagrindą maišyk su lašeliu įprasto drėkinamojo kremo: sumaišyk abi priemones ant išorinio delno paviršiaus ir kruopščiai tepk ant veido, ne įtrindama, o atsargiai padengdama, judesiais nuo veido vidurio link išorės.

Per daug šešėlių

Prieš makiažą patepus akis bet kokiu kremu, akių šešėliai dažniausiai tepasi prasčiau. Bet tai nereiškia, kad turėtum tepti dar daugiau šešėlių! Tai tik apsunkins akis, paslėps žvilgsnio gyvumą. Tas pats nutinka panaudojus pernelyg daug bet kokios makiažo priemonės akių srityje – tai gali būti ir maskuojamasis pieštukas, ir akių kontūrai. Kad taip nenutiktų, geriau prieš dažydama akis keletui sekundžių prie jų palaikyk prispaustą servetėlę – kad sugertų riebalų perteklių. O tada, jei reikia, brūkštelėk birios pudros šepetėliu – taip paruošus akis, šešėlius tepti taps lengviau, jie nesubėgs į raukšleles.

Nelygiai nubrėžti skysti apvadai

Ne paslaptis, kad nubrėžti idealų viršutinio akies voko kontūrą skystais apvadais – pakankamai sudėtinga. O viena dažniausių klaidų, kurios daromos atliekant šį veiksmą – brėžti kontūrą pirštais patempus išorinį akies kamputį. Nuo to oda susimeta smulkutėmis raukšlelėmis, ir pati linija susibanguoja. Kad taip nenutiktų, kitą kartą, brėždama liniją skystais apvadais, kilstelėk smakrą aukštyn ir nukreipk žvilgsnį žemyn. Taip akys pusiau prisimerks, bet vis dar pakankamai gerai matysi savo viršutinius vokus. Taip juos ir apvesk pasirinktais kontūrais.

Netinkama spalva

Jei žaviesi natūraliu makiažu, veikiausiai neįsivaizduoji savo akių nepadažytų rusvais šešėliais. Bet nepamiršk vieno svarbaus momento: rusvi šešėliai dažniausiai turi gelsvo arba raudono pigmento, nuo kurių tavo akys atrodys pavargę. Nevertėtų pernelyg pasikliauti ir “saugiais” bei visiems gyvenimo atvejams tinkančiais dramblio kaulo spalvos šešėliais: pastarieji dažniausiai būna pernelyg šviesūs, kad paslėptų akių paraudimą, sausumą. Todėl geriau išmėgink melsvais, žalsvais brangakmenių tonais – jie paslepia paraudimą aplink akis ir išryškina akių baltymus, taigi efektyviau atveria ir nuskaidrina žvilgsnį. Jei vis dėlto norisi rusvos – rinkis balintos kavos, pilkšvai rusvus atspalvius. Svarbiausia – pamiršk perlamutrinius šešėlius, naudok tik matinius!

Per sunkus tušas

Tankios, ilgos blakstienos suteikia seksualumo. Dažniausiai – žvakių šviesoje. Dienos šviesoje tušas, kuris tavo blakstienas daro panašias į dirbtines, tik sendina. Todėl rinkis lengvos konsistencijos, geros kokybės tušą, ir dažniau naudok ne ilginantį, o užriečiantį blakstienas. Prieš tai nepamiršk jų pariesti ir specialiu blakstienų rietikliu. Tokios blakstienos suteiks žvilgsniui gaivaus natūralumo, o tavo įvaizdžiui – jaunatviško žvalumo.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite