Kosmetika

Kosmetikos galiojimo laiko nustatymas

Kosmetikos galiojimo laiko nustatymas
Nepaisant to, kad dauguma mūsų turi didelius kiekius kosmetikos, specialių šepetėlių ir teptukų, tikrai nedaugelis atsisako savo “turtų”. Ir neskuba to padaryti. O be reikalo. Yra dalykų, kurių negalima saugoti tiek ilgai.

Tik nemanykite, kad mums staiga parūpo jūsų vonios lentynėlė – ji, ko gero, pritaikyta išlaikyti tikrai daug buteliukų, flakonėlių ir įvairių paketėlių. Tačiau, ar tikrai tam pasiruošusi mūsų oda – išlaikyti tai, kas pas jus susikaupė kosmetinėje.

Kosmetika ir šepetėliai makiažui gali tapti pagrindiniai bakterijų nešėjai, išprovokuojantys spuogų atsiradimą, odos sudirgimus ir rimtas odos problemas. Beveik visos apie tai žino, tačiau laikas bėga greitai ir mes visai nesusimąstome kiek laiko jau naudojame vieną ar kitą priemonę, prieš kiek laiko pirktas šis ar kitas šepetėlis, ir tai visai normalu. O be to, gaila išmesti gražius šešėlius, kurie taip tinka prie naujosios suknelės, kurią vilksitės tik per Naujųjų metų balių. Šešėliai palauks dar pusmetį, nors jų galiojimas baigėsi prieš du mėnesius.

Kaip patikrinti kosmetikos galiojimo laiką?

Kosmetikos galiojimo laikasJei nusitrynė žymėjimas, tai dar nereiškia, kad jūs nepastebėjote, jog produktas yra sugedęs. Juk jūs pamenate, kaip atrodė priemonė, kai jūs ją pirkote. Atsakykite į paprastus klausimus: ar pasikeitė kvapas, ar pasikeitė spalva, ar pasikeitė konsistencija? Jei į nors vieną klausimą atsakėte teigiamai, produktui reikia keliauti į šiukšlių dėžę, o ne ant veido.

Daugiausiai dėmesio reiktų kreipti dėmesį į tuos produktus, kuriuos liečiate pirštais arba kurie tiesiogiai liečiasi prie jūsų odos. Tai tonuojančios priemonės, jei jas tepate rankomis, lūpdažis. Viskas, kas turi aplikatorius, taip pat įeina į rizikos grupę. Ypač, jei tie aplikatoriai yra saugomi kartu su produktu (lūpų blizgiai, blakstienų tušas). Tušo šepetėlį į flakonėlį kiškite atsargiai, kad kuo mažiau oro į jį papultų, nes tai skatina bakterijų augimą.

Kosmetikos galiojimo laiko nustatymas

Norint nustatyti ar kosmetikos priemonė yra vis dar tinkama naudojimui, jums yra reikalingos dvi datos – galiojimo laikas (žymimas data kartu su EXP: žyma) ir atidaryto gaminio naudojimo terminas (žymimas atidarytos pakuotės emblema su mėnesių skaičiumi).

Kosmetikos gaminių galiojimo laikas

Deja ne visi gamintojai tinkamai ir vienodai ženklina savo kosmetikos gaminius. Pastebėsite, jog produkto pagaminimo datą išsiaiškinti gali būti itin sunku, tačiau dauguma kosmetikos priemonių savo etiketėje turi žymėjimą kuriame nurodyta, kiek laiko viena ar kita priemonė gali būti naudojama po pirmo atidarymo. Tiesa, šis terminas negali būti ilgesnis už nurodytą galiojimo pabaigos datą ar įspaudą kosmetinės priemonės pakuotėje.

Įvairios kosmetikos galiojimo laikas dažniausiai būna toks:

· pudra – 24 mėn.

· toninės priemonės – 24 mėn. (jei augalinės kilmės pagrindas, galioja 12-18 mėn.)

· korektorius – 24 mėn (jei liečiate pirštais, 12 mėn.)

· želinis korektorius – 6 mėn.

· akių kontūrų pieštukas – 18 mėn.

· želinis akių pieštukas – 6 mėn.

· blakstienų tušas – 6 mėn. (jei dažnai naudojate – ne ilgiau nei 3 mėn.)

· blizgesys lūpoms – 24 mėn. (jei naudojamas 12 mėn.)

· lūpdažis – 18 mėn. (jei naudojamas 12 mėn.)

· lūpų kontūro pieštukas – 12 mėn. (drožiamas šiek tiek ilgiau)

· Nagų lakas – 12 mėn.

· Įvairūs kremai, geliai, serumai odai – 12 mėn.

Patarimai kaip kosmetikos priemones išlaikyti tinkamas naudojimui:

Negalima savo makiažo priemonių dalinti kitiems. Negalima laikyti kosmetikos saulėje, palikti automobilyje. Šiluma – greitas būdas daugintis bakterijoms. Geriausiai naudoti produktus su dozatoriais, nes tokie buteliukai labiausiai apsaugoti nuo mikrobų dauginimosi. O jei turite įprastus buteliukus – juos rekomenduotina laikyti tik namuose.

Geri įpročiai

· Visuomet plaukite rankas prieš tepantis dekoratyvinę kosmetiką, ypač, jei naudojatės pirštais, o ne šepetėliais.

· Tik švariomis rankomis reikia tepti ne tik makiažą, bet ir apsaugines priemones nuo saulės, taip pat dieninius kremus ir naktinius serumus.

· Stebėkite ne tik savo kosmetikos galiojimo laiką, bet ir simbolius, kurie perspėja, kiek galios atidarytas produktas. Šie simboliai dažniausiai būna pažymėti ant apatinės buteliukų dalies. Skaičius reiškia mėnesių kiekį.

· Reguliariai plaukite makiažo kempinėles ir šepetėlius. Ir neleiskite jais niekam naudotis.

Kaip dažnai plauti šepetėlius?

Kosmetinių šepetėlių plovimas su šampūnuKas dvi savaites. Geriausiai plauti vandeniu su vaikišku muilu. Galima naudoti specialias servetėles – yra kosmetikos firmų, kurios gamina tokias, turinčias dezinfekuojančių priemonių. Šiomis servetėlėmis galima šepetėlius valyti kasdien.

Reguliarus šepetėlių plovimas leis išsaugoti ne tik sveiką odą. Tai padės ir šepetėliams tarnauti ilgiau. Kokybiški šepetėliai gali ištarnauti iki 10 metų!

Šepetėlius šešėliams galima plauti vienąkart per mėnesį, jei kiekvienąkart juos nuvalysite prieš pradėdami naudoti kitą atspalvį.

Sunkiausiai valyti šepetėlius, skirtus blizgesiui ir lūpdažiams, kadangi šie produktai savyje turi aliejaus ir vaško. Tokiu atveju naudokite plaunamąsias priemones, kuriose yra aliejaus.

Kaip plauti kosmetinius šepetėlius:

· Pakiškite šepetėlius po šiltu vandeniu. Stenkitės, kad vanduo nepakliūtų ant šepetėlio medinio ar metalinio sustiprinimo, kadangi taip galite pažeisti fiksaciją, ir šepetėlis greičiau susigadins.

· Ant delno papurkškite šiek tiek vaikiško šampūno arba skysto muilo. Galite naudoti ir bet kokį minkštą šampūną. Atsargiai vedžiokite su šepetėliu po muiliną delną. Stenkitės nesulaužyti šepetėlio šerelių.

· Nuplaukite šepetėlį po vandeniu. Vėlgi, stebėkite, kad plautųsi tik šereliai, o ne laikiklis. Plaukite tol, kol vanduo bus švarus.

· Išdžiovinkite šepetėlį servetėlės pagalba. Nespauskite per stipriai! Geriausiai džiovinkite stiklinėje vertikaliai apsukus šereliais į viršų.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite