Kosmetika

Pavojingos medžiagos kosmetikoje

Pavojingos medžiagos kosmetikoje

Ant kvepalų ir losjonų po skutimosi turėtų būti nurodyta “Laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje”, tačiau taip nėra.

Kaip nurodo apsinuodijimo kontrolės centro darbuotojai, šiuose produktuose yra alkoholio ir vaikas nurijęs vos šaukštą tokio produkto gali rimtai apsinuodyti. Tai gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje, vaikas gali prarasti sąmonę, gali ištikti koma, o viso to priežastimi gali būti tik šaukštas jūsų mėgstamo kvapo.

Toluolas kosmetikojeKvepalų sudėtyje yra natūralių eterinių aliejų, aromatų, chemikalų ir alkoholio pagrindo tirpiklių. Kai kurių šių produktų sudėtyje yra metileno chlorido, toluolo, metilo etilo ketono, metilo izobutilo ketono, etanolio ir benzilo chlorido – visos šios medžiagos yra pavojingi chemikalai. EPA (JAV Aplinkos Apsaugos Agentūra) nurodė, kad toluolo buvo rasta visuose kvepaluose, kurie buvo atrinkti 1991 m. ataskaitai. Ataskaitoje buvo nurodyta, kad “tuluolo buvo gausu produktuose, kurie buvo parduodami automobilių dalių parduotuvėse bei kvepalų skyriuose”.

FDA (JAV Maisto ir vaistų administracija) pripažįsta, kad neigiama reakcija kvepalams ir priemonėms po skutimosi didėja dėl populiarėjančių stipresnių ir saldesnių kvapų. Be to, vartotojams sunku nustatyti specifines sudedamąsias dalis, nes žodis “aromatas” kosmetinės priemonės etiketėje gali reikšti vieną iš 4 000 atskirų sudėtinių dalių. Vienoje formulėje gali būti panaudota iki 600 atskirų chemikalų, kurie yra apsaugoti “prekybos paslapties” įstatymu. Kvepalų etiketėje nėra išvardinami chemikalai, kurie buvo naudojami gamybos metu.

Maždaug 95 procentų šių sudedamųjų dalių yra kilę iš naftos cheminių produktų. Natūralios sudėtinės dalys, tokios kaip tuberoza ar jazminai, gali kainuoti iki 40 000 JAV dolerių už pusę kilogramo. Kai tuo tarpu sintetinės sudedamosios dalys kainuoja mažiau kaip 10 JAV dolerių už pusę kilogramo. Nacionalinė mokslo akademija teigia, kad aštuoniasdešimt keturi procentai sudedamųjų dalių neturi įrašų apie nuodingumą arba duomenų yra labai nedaug. JAV veikiantis Nacionalinis saugumo ir sveikatos darbe institutas (NIOSH) 1989 m. pripažino, kad iš 2 983 chemikalų, kurie buvo naudojami kvepalų pramonėje, 884 yra toksiniai. Kai kurie jų galėjo sukelti vėžį, išsigimimus, sutrikdyti centrinę nervų sistemą, sukelti alerginę reakciją arba dirginti odą bei akis, taip pat sukeldavo cheminį jautrumą.

Nors kvepiančių produktų poveikis sveikatai prastai ištirtas, dažnai tokie produktai laikomi sukeliančiais alergiją ir yra pagarsėję kaip nedidelio arba aštraus odos dirginimo sukelėjai. Kvapai yra dažna galvos skausmo ir pykinimo priežastis. Beveik visi esame patyrę situaciją (pavyzdžiui, pilname lifte), kai buvome šalia per daug pasikvėpinusio asmens ir mums pasidarydavo bloga.

Sveiki sprendimai

Žmonėms, kuriems kvepalai yra asmeninės išraiškos dalis, patarčiau naudoti malonius natūralius aromatus.

Eterinių aliejų galite rasti natūralaus maisto parduotuvėse arba užsisakyti jų paštu. Prieš pirkdami eterinius aliejus būtinai įsitikinkite, ar aliejus yra pagamintas iš natūralių medžiagų. Eterinius aliejus aprašo daugybė skirtingų terminų, tad reikėtų juos pasiaiškinti.

Natūralūs eteriniai aliejaiNatūralūs eteriniai aliejai yra pagaminti iš augalų ir jų aromatas kyla iš tų pačių augalų. Pavyzdžiui, natūralus citrinos kvapas gaunamas iš citrinos medžio.

Sintetiniai aliejai taip pat yra pagaminti iš augalinių šaltinių, tačiau jų kvapas nebus kaip originalaus augalo. Sintetinis citrinos kvapas gali būti ne citrinos, o pelargonijos!

Dirbtiniai aliejai, dar vadinami kvepalų aliejais, yra pagaminti iš naftos cheminių produktų.

Eteriniai aliejai yra žymimi pagal jų atskiedimą. Tikri, gryni ir realūs aliejai yra gryni aliejai, ekstraktai ar tinktūros yra atskiesti grūdų alkoholio, o išplėstų aliejų sudėtyje yra plastifikatorių.

Eteriniai aliejai yra labai stiprūs ir juos naudoti reikia atsargiai. Stipriai veikiantys aliejai gali dirginti odą ir juos prieš naudojimą reikia atskiesti. Nenaudokite jų ant gleivinės. Prieš naudojimą 0.3 litro eterinių aliejų kiekį praskieskite keliais lašais augalinio aliejaus ar degtinės. Kaip ir kitus kvepiančius produktus, laikykite juos vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Daugybė kvepalams alergiškų žmonių gali pakęsti natūralius kvapus. Aš buvau alergiška visiems gėlių kvapams, tačiau galėjau naudoti citrusinių vaisių ir žolelių kvapus, dabar galiu mėgautis beveik visais natūraliais kvapas.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite