Turinys
Nors darant akių srities makiažą nereikia galvoti apie pigmentaciją – dažniausiai naudojama juoda spalva, tačiau akys – jautri ir subtili sritis, reikalaujanti itin didelio atidumo, įgudimo ir tikslumo.
Akys – itin jautri ir pažeidžiama kūno vieta. Tikriausiai nereikia daug įtikinėti, kad labai svarbu, jog toks makiažas būtų atliktas nepriekaištingai, įgudusia ranka, naudojant profesionalias priemones bei patikrintą metodiką. Tinkamai atliktas ilgalaikis pravedimas išsilaiko 3-5 metus, tačiau reikalui esant, gali būti pašalintas lazeriu.
Akies kontūro linija yra gana plona ir turi išlikti tolygi – tai net ir įgudusiems meistrams ne visada pavyksta padaryti be keleto papildomų ilgalaiko pravedimo korekcijų. Vienas iš sunkumų, su kuriuo susiduriama – jautrios, ašarojančios akys, todėl meistras turi turėti ne tik žinių, bet ir patirties. Naudingi gali būti ir profesionalių, ilgalaikę patirtį turinčių meistrų patarimai.
Viršutinio voko permanentinis makiažas
Blakstienų kraštelio permanentinis pravedimas (mikropigmentavimas) atliekamas specialiu pigmentavimo įrankiu. Viršutinio voko blakstienų kraštelio pigmentavimas padaro akis išraiškingesnes: blakstienos atrodo tankios, o vyzdys – ryškesnis. Toks makiažas puikiai tinka bet kokiam veidui, bet kokiam akių linijos išlinkimui ir formai.
Kaip atliekama procedūra? Pigmentuojant tarp blakstienų, išankstinis piešinėlis pieštuku dažniausiai nedaromas – iš karto atliekama anestezija. Viršutinio voko blakstienos išdėstytos keliomis eilėmis (maždaug 3-5) – nuo eilių kiekio priklauso, ar linija išeis siauresnė, ar platesnė. Pigmentacija tarp blakstienų prasideda nuo viršutinės eilės, po to meistras pereina prie kitos blakstienų eilės – ir taip iki žemiausios.
Jei reikia “strėlytės”. Iš pradžių abi strėlytes ant viršutinių vokų būtina nusipiešti kosmetiniu pieštuku ar teptuku – parenkamas dydis, forma, spalva. Klientė turi pamatyti, kaip atrodys galutinis rezultatas.
Nupiešus strėlytes ir nuskausminus vokų sritį, su adata nr.1 meistras brūkšniniais judesiais apveda pažymėtą pirmosios strėlytės kontūrą – linija turi išeiti lygi ir tiksli. Po to pigmentuojama blakstienų augimo zona ir visa strėlytė užpigmentuojama taip, kad nebūtų tarpų.
Žinokite, kad atlikus procedūrą, dėl akių pabrinkimo strėlytės skirsis nuo išankstinio piešinėlio – jos gali atrodyti platesnės ir galbūt šiek tiek kitokios formos. Kai pabrinkimas atslūgs, viskas normalizuosis, tačiau apie tai klientą geriau perspėti iš anksto.
Piešiant strėlytes, bene sunkiausia yra pasiekti, kad linija būtų tiksli, lygi, vienodo storio ir be jokių tarpelių. Kai kurios meistro klaidos išryškėja tik laikui einant. Pavyzdžiui, jei pigmentas buvo įleistas į nevienodą gylį, laikui einant, jis bluks nevienodai – ten, kur pigmentas įleistas mažiau, išbluks greičiau.
Tušavimo technika. Šį ilgalaikio akių makiažo elementą kokybiškai atlikti sugeba tik specialistas, turintis stažą. Tušavimas suteikia ne tikslios, o tartum nupieštos kosmetiniu pieštuku strėlytės efektą. Norint išgauti tokį vos vos “išplautą” kontūrą, būtina atskiesti pigmentą specialiu skiedikliu – tada jis taps labiau permatomas. Tušavimas atliekamas adatomis nr.3 arba nr.5.
Apatinio voko permanentinis makiažas
Permanentinis akiu pravedimas dažnai daromas tik viršutiniam vokui, kadangi tam yra keletas svarbių priežasčių:
Apatinis vokas ne visada pabrėžiamas, nes neretai ir viršutinio, ir apatinio voko išpiešimas vizualiai susiaurina akis. Be to, apatinio voko pabrėžimas gali vizualiai nuleisti akių lygį, o tai ne visada pageidaujamas rezultatas. Be to, šiais laikais dėl streso ir kitų priežasčių net jaunų moterų oda po akimis anksti pasensta, atsiranda raukšlių, prasiskverbia kapiliarinės kraujagyslės. Tokiu atveju apatinio voko išpiešimas tik sustiprina senėjimo, nuovargio, šešėlių po akimis efektą.
Tačiau, jeigu klientė vis dėlto nusprendė pabrėžti ne tik viršutinį, bet ir apatinį voką, meistras turėtų suskaidyti procedūrą į du etapus. Vieną dieną jis dirba su viršutiniais vokais, o po savaitės, kai viskas užgyja – su apatiniais. Taip daroma tam, kad būtų sumažintas akių pabrinkimas, kuris būna stipriausias kitą rytą po procedūros.
Ant apatinio voko išdėstyta tik viena blakstienų eilė. Ties blakstienų šaknimis arba po blakstienomis pravedama labai plona, tiksli linija, ir tokiu būdu padidinamos akys. Ši procedūrai galima naudoti ir tušavimą – su adata nr.3 arba nr.5 padaromas permanentinis pravedimas, kuris atrodo taip, tarsi būtų nupieštas kosmetiniu pieštuku ir primena lengvą šešėlį po blakstienomis. Apatinio voko pabrėžimui spalva paprastai parenkama maksimaliai natūrali – pilkai ruda, pilka, tamsiai ruda. Žinoma, ji turi harmoningai derėti prie viršutinių vokų ir antakių makiažo spalvos.
Permanentinio makiažo gijimas
Tuoj pat po procedūros ant vokų dedamas šaltas kompresas, o akių paraudimo pašalinimui galima įlašinti lašų “Vizin” arba preparato “Natūralios ašaros”. Kartais atsiranda nemalonus smėlio pojūtis akyse, tačiau šis diskomfortas – normalus reiškinys, ir jis greitai praeina. Norint sumažinti pabrinkimą, ryte po miego rekomenduojama uždėti pavilgus, patrinti vokus ledu, ten kur buvo daromas pravedimas.
Vokai užgyja greitai – per savaitę. Kaip ir atliekant lūpų ar antakių ilgalaikį makiažą, iš pradžių nusilupa pirminis šašiukas, po to – antrinis. Permanentinis akių vokų kontūras tampa maždaug 30 proc. šviesesnis, negu tuoj pat po procedūros, o atspalvis – šaltesnis. Ilgalaikis akių makiažas laikosi labai ilgai – tris, o kartais ir penkerius, šešerius metus, priklausomai nuo indidualių organizmo savybių ir nuo to, kaip giliai buvo įleistas pigmentas.
Permanentinio pravedimo klaidos
Dažna ne itin patyrusių meistrų klaida – netolygi, netikslios formos linija. Netgi baimė suklysti gali sugadinti galutinį rezultatą, nes vilkinant procedūrą, akys tampa jautrios ir paskausta.
Dar viena klaida dėl patirties stokos – pigmentas, išsiliejęs ties išoriniu akies kampučiu. Taip nutinka, jeigu meistras atsitiktinai pataiko adata į kapiliarą.
Esant reikalui, permanentinis makiažas šalinamas specialios lazerinės procedūros pagalba. Naudojamas panašus pricipas kaip ir tatuiruočių naikinime.
Komentarai