Nagai

Akriliniai ar geliniai nagai geriau?

Akriliniai ar geliniai nagai geriau
Mes visos norime turėti sveikus, natūralius, gražius nagus. Tačiau ne visos tai turime iš prigimties. Nagų vaizdas priklauso nuo bendros organizmo būklės.
Norinčioms tvirtų it panteros nagų – nagų priauginimas?

Jei esate nusilpusi, nepavyksta nagų išlaikyti sveikų, jie dažnai sluoksniuojasi, lūžinėja, auga deformuoti, rievėti. Silpniems pažeistiems nagams yra sukurta įvairiausių medicininių ir kosmetinių priemonių, tačiau ir jos kartais nepadeda pasiekti reikiamų rezultatų. Ką daryti?

Priauginami nagai

Nagų priaugnimas akrilųGrožio pramonė siūlo priauginamus nagus. Apie juos sklando įvairių mitų. Dažni – dėl informacijos stygiaus. Nors priaugintus nagus nešioja vis daugiau merginų ir damų – informacijos apie šią paslaugą surasti sunku.

Vieni baiminasi, kad nagas po priaugintais nagais nekvėpuoja. Grožio specialistai tvirtina, kad nagas – suragėjusi odos dalis, kuri ir taip nekvėpuoja. Profesionalai imasi paaiškinti kiekvienam klientui, kokiu būdu nago plokštelė gauna maitinamųjų medžiagų, kurios reikalingos ir visam organizmui. Svarbiausią vaidmenį nago maitinime atlieka kraujotaka, pernešanti būtinas medžiagas per kapiliarų sistemą, esančia ne ant nago, o po juo.

Rinktis akrilinius ar gelinius nagus?

Tai priklauso tik nuo meistro profesionalumo ir kruopštumo. Geras specialistas gali ant vienos rankos priauginti gelinius, o ant kitos – akrilinius nagus ir jus plika akimi jų neatskirsite. Akriliniai nagai yra kietesni, o geliniai – elastingesni. Silpniems nagams siūloma dėti gelį, tvirtiems – akrilą. Kiekvienu atveju reikia išnagrinėti konkrečią situaciją.

Kiti samprotauja, kad akrilo nagai labiau kenkia natūraliam nagui arba atvirkščiai. Tokius gandus skleidžia tik su viena medžiaga dirbantys meistrai.

Kitos klientės kažkur girdėjusios, kad priauginimas įmanomas tik ant labai sveikų nagų. Tačiau jei nagai stiprūs ir sveiki, tai kam tas priauginimas?

Priauginimas ir buvo sugalvotas toms, kurios turi silpnus ir lūžinėjančius trumpus nagučius. Be to, geliu ar akrilu padengti nagai apsaugoti nuo kenksmingų išorės veiksnių – smūgių, stuktelėjimų, vandens ir oro temperatūrų kaitos. Sakoma, kad kas pusmetį reikia duoti nagams pailsėti, leisti pakvėpuoti. Apie kvėpavimą jau buvo kalbėta, o pertrauką verta padaryti tuomet, jei priauginti nagai atsibodo pačiai klientei.

Ar kenkia nagų priauginimas?

Dar šių procedūrų priešininkai kalba, kad priauginimas labai sugadina nagus. Tai gali įvykti, jei procedūrą atliks neprofesionalus meistras su nekokybiškomis medžiagomis ir įrankiais. Jei jis neturi pakankamai profesionalių žinių, gali pernelyg plonai nušlifuoti nago paviršių. Nevalia pačiai namuose imtis nago korekcijos: trumpinimo, siaurinimo ir pan. Taip pažeidžiami nago svorio centrai ir jis galiausiai lūžta. Kitos neteisingai nuiminėja priauginto nago likučius, neteisingai jį dildo, akrilinius nagus pernelyg ilgai mirko acetone. Tačiau, kad ir kaip būtų sugadintas, tvirtina grožio specialistai, nagas auga ir atsinaujina. Plokštelė pilnai atsinaujina per tris – keturis mėnesius.
Neteisios ir tos, kurios atidžiai stebėjusios priauginimo operaciją nusprendžia ją aplikti pačios namuose. Tai nėra taip paprasta ir meistrai baigia specialius kursus. Priauginimų, be papildomų mokslų, nesiima net profesionalios manikiūrininkės. Kursus baigusios meistrės žino, kaip apsaugoti nagą nuo grybelio, pelėsio susidarymo.

 

Ką sako specialistai?

Vilniaus Odos ir venerinių ligų dispanserio odos ligų skyriaus vedėja Neringa Valeckienė:

– Nemanau, kad merginas ir moteris verčia prisiauginti nagus jų prastas vaizdas, ryškus negalavimas. Pas mane lankosi daug pacienčių – pastebėjau, kad dabar daugiau žmonių skrupulingiau rūpinasi savo sveikata: tikrinasi nuo grybelio, vartoja papildus ir turi gražius natūralius nagus. O priauginimas, mano galva, yra mados reikalas. O mada yra nebūtinai sveika. Saikingai lakuoti, darant pertraukas, nagus yra naudinga. Lakas apsaugo nuo traumų ir kitų pakenkimų. Tačiau į priauginimą žiūriu skeptiškai. Juk nagas visai nekvėpuoja. Ir nors tai yra suragėjusi odos dalis – pamėginkite jos netekti. Labai skaudės, nes po nagais – ištisa raizgalynė kraujagyslių. Įtartinai žiūriu ir į ilgus nagus – jie juk trukdo dirbti. Net su kompiuteriu, kuriuo dabar naudojasi daugybė moterų.

Jei priauginimo moterys imasi tik dėl grožio – mes ne ką galime patarti. Tokių pacienčių neatkalbėsi, kaip ir tų, kurios savo odą svilina soliariumuose. Pasaulyje daug sunkiai paaiškinamų dalykų.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite