Nagai Oda Sveikata

SPA procedūros rankoms

SPA procedūros rankoms

Anaiptol ne visos prisiverčia nuolat preciziškai rūpintis rankų švelnumu, o nagų grožiu patogiausia leisti kartą per porą savaičių pasirūpinti manikiūrininkei.

Tačiau jei nuolat ima varginti vis pasikartojančios tos pačios problemos, vertėtų susigriebti: ar išties tiek nedaug dėmesio rankoms ir nagams pakanka? Galbūt rankų švelnumą ar sveiką nagų spindesį pasiglemžia vis tie patys žalingi veiksniai, kuriems būtų galima užbėgti už akių?

Problema: jautrios oro permainoms rankos

Šerpetoja rankū pirštaiŠiek tiek atvėsusius orus dažniausiai pirmos pajunta rankos. Nors nei kūnas, nei veidas dar nespėjo pajusti artėjančių šalčių, rankos baigiantis vasarai jau ima šalti, šerpetoti. Dėl šių nemalonumų telieka kaltinti išdaigininkę motulę gamtą. Tai ji pasirūpino, kad delnų išorinėje dalyje turėtum itin mažai riebalinių liaukų, o pačiuose delnuose jų apskritai nėra. Todėl šaltį rankos pradeda jausti daug anksčiau, nei kitos kūno vietos. Norint išvengti odos šerpetojimo ir žvarbimo reikėtų kuo rūpestingiau saugoti jos apsauginį sluoksnį: rinktis švelnesnį muilą, geriausia – su maitinamuoju ar drėkinamuoju pieneliu. Po kiekvieno plovimo rankas patepk greitai įsigeriančiu drėkinamuoju kremu.

Rekomenduojama SPA procedūra: Tikra šilta palaima rankoms taps 2 kartus per savaitę daroma alyvų aliejaus kaukė: švelniais masažuojamais judesiais įtrink į rankas šalto spaudimo alyvuogių aliejų, užsimauk medvilnines pirštines ir valandą palaikyk šiltai, įvyniojusi į minkštą frotinį rankšluostį. Jau po pirmo tokios kaukės seanso oda taps minkšta ir švelni, o jos apsauginis sluoksnis, saugantis nuo temperatūrų kaitos, sutvirtės.

Problema: rankų raudonis

Paraudusi rankų odaJei net ir šiltoje patalpoje rankos dar ilgokai lieka paraudę ir vėsios, akivaizdu, jog plaštakose sutriko kraujo cirkuliacija. Kai toks nemalonumas vargina dažnai, telieka griebtis visų priemonių, kurios paspartintų kraujo apytaką delnuose ir plaštakose. Patikimiausios priemonės – masažas, rankų mankšta ir apskritai bet koks sportas, spartinantis organizmo kraujotaką ir medžiagų apykaitos procesus. Beje, masažuojant rankas svarbu nepamiršti ir nagų: juos taip pat rekomenduojama švelniai pabaksnoti, paspaudyti sukamaisiais judesiais. Ties nago šaknimi ir po plokštele labai daug kraujagyslių ir nervų galūnėlių. Todėl nagas – jautrus taškas, kurį masažuojant aktyvinami organizmo gyvybinės veiklos procesai bei įvairių vidaus organų veikla.

Rekomenduojama SPA procedūra: Jei tavo rankose kraujo cirkuliacija sulėtėjusi, delnų oda ir raumenys atrodo tarsi sustingę, apmirę. Juos pažadinti padės reguliariai atliekama 10-15 min. kontrastinių vonelių procedūra. Į vieną indą įpilkite šilto, į kitą – šalto vandens. Rankas pakaitomis pamerkite tai į vieną, tai į kitą indą (laikyti apie 10 sekundžių). Kontrastines voneles rekomenduojama daryti keletą kartų per dieną. Po jų įtrinti rankas kremu, skirtu susai odai, pamasažuoti ir pamankštinti. Beje, kremą raudonuojant rankoms rekomenduojama įtrinti judesiu, tarsi mautumeisi siaurą pirštinę – braukiant nuo pirštų galiukų link riešo.

Problema: rankoms saulės buvo per daug

Rankų nudegimasVasarą saulės gali būti per daug. Ypač rankoms, kurios nuolat būna nepridengtos rūbais ir, deja, dažnai nepateptos apsauginiu kremu. Jei vasarą perdozavai saulės spindulių, nenuostabu, jog atostogoms pasibaigus rankų oda tapo labiau raukšlėta, prarado elastingumą ir stangrumą. Nors ultravioletiniai spinduliai odoje palieka negrįžtamų pėdsakų ir lemia ankstyvus odos senėjimo procesus, vis dėlto saulės pernelyg nugairintą rankų odą atgaivinti galima. Tau padės dažnas rankų įtrynimas riebiu kremu bei speciali rankų mankšta. Alkūnėmis atsiremk į stalą, delnus sudėk priešais krūtinę tarsi maldai. Vienos rankos nykštį atrėmusi į kitos rankos nykštį stenkis nuleisti kuo žemiau, kitus pirštus palikdama pradinėje pozicijoje. Tai padės ištempti rankų odą bei paspartins medžiagų apykaitą delnų srityje. Pratimą kartok kasdien po 10 kartų.

Rekomenduojama SPA procedūra: Rankų kaukė iš bulvės padės atkurti odos elastingumą. 2 virtas bulves ištrink su 0.5 stiklinės šilto pieno ir šaukštu aliejaus. Kauke ištepusi rankas apvyniok jas polietileno plėvele ir šiltu rankšluosčiu. Palaikyk pusvalandį ir nuplauk. Tada ištepk rankas maitinamuoju kremu.

Problema: lūžinėjantys nagai

Vonelės nagams stiprintiAtsitiktinai nulūžęs nagas gali sugadinti nuotaiką 15-kai minučių. Ilgiau dėl jo graužtis būtų tikrai neišmintinga. Tačiau jei nagai lūžinėja nuolat, tai jau tampa rimtu signalu, kad organizme trūksta kai kurių svarbių medžiagų. Be abejo, visų pirma vertėtų peržvelgti savo kasdienį valgiaraštį: ar netrūksta jūsų maisto produktuose vitamino A, E, B bei, žinoma, kalcio.

Rekomenduojama SPA procedūra: Nagų tvirtumą ir žvilgesį atgauti padeda ir aromatinga nuotaiką kelianti citrinos vonelių procedūra, kurią patartina atlikti 2 savaites kasdien. Perpjauk šviežią prinokusią citriną ir suleisk į jos minkštimą pirštų galiukus, kad sultys apsemtų visą nago paviršių. Palaikyk 10 minučių, tada švariai nuplauk nagus ir įmasažuok į juos drėkinamojo rankų kremo.

Problema: besisluoksniuojantys nagai

sluoksniuojasi lūžinėja nagaiDažniausia priežastis, kodėl nagai ima sluoksniuotis – pernelyg dažnas rankų kontaktas su buitine chemija. Geriausias būdas užbėgti šiai problemai už akių – kuo daugiau darbų, kur reikia naudotis įvairiausiais cheminiais plovikliais, valikliais ir šveitikliais, atlikti mūvint apsaugines gumines pirštines. Beje, kad rankų odai nekenktų guminėje pirštinėje ilgainiui besikaupianti drėgmė ir prakaitas, maukis ant rankų pirma medvilnines, ir tik ant šių – gumines pirštines. Be to, būtina rankas ir nagus 2 kartus per dieną įtrinti kremu: vieną kartą – drėkinamuoju, antrą – maitinamuoju.

Rekomenduojama SPA procedūra: Kad nagai liautųsi sluoksniavęsi, bent 2 kartus per savaitę nagus ir rankas reikėtų pamaloninti pašildyto alyvų aliejaus vonele, įlašinus 3-5 lašus jodo. Palaikyk pirštus aliejuje 15 min., tada kruopščiai nušluostykite ir keletą valandų nešlapink.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite