Oda

Biologinis veido odos amžius

Kaip išsirinkti gerą kosmetiką?

Žiūrėdamos naujas kosmetikos reklamas, vartydamos mados ir grožio žurnalus, mes nori-nenori įsijaučiame į gražuoles, žvelgiančias iš viršelio į mus. Ir tuomet pradedame siekti to, kas realiai nėra įmanoma – tobulo įvaizdžio.
Kai kosmetika nepateisina lūkesčių

kaip pasirinkti tinkamą kosmetiką?Jaunystės susigrąžinimo, raukšlių išnykimo, meilės pajautimo, sėkmės kiekviename žingsnyje ir visko, ką mums parduoda reklaminiai siužetai, kurių fantazija beribė. Ir kai visa tai neįvyksta, mes stipriai nusiviliame: kosmetika neveiksminga, tad ieškome kažko naujo.

Tad kodėl gi viltys neišsipildo? Galima būtų išskirti dvi priežastis: visų pirma, mes per daug tikimės iš kosmetikos, antra, mes perkame ne tą kosmetiką, kuri tiktų būtent jums. O juk kosmetika – tai tik kosmetika, tad ir stebuklų iš jo tikėtis neverta. Taip, jis gali apsaugoti odą nuo žalingo poveikio, sudrėkinti ją ir išlyginti smulkias raukšles ar spalvą. Tačiau jokia kosmetika negali sugrąžinti jaunystės, kuri su metais dingsta. Sakoma, laikas – geriausias gydytojas, tačiau nekoks kosmetologas.

Apskritai, į kosmetiką reiktų žvelgti ramiai ir apgalvotai, o jei sunkiai nustatote savo odos tipą ir amžių, būtinai kreipkitės į gerą kosmetologą, kad nešvaistytumėte pinigų veltui, pirkdamos jums nenaudingą kosmetiką. Gerą kosmetiką išsirinksite jeigu realistiškai žiūrėsite į savo odos problemas, tai padaryti padeda ir biologinio amžiaus įvertinimo principas.

Ar jūs žinote savo odos amžių?

Biologinio amžiaus nustatymasJei manote, kad jums užtenka tik žinoti savo amžių, kuris nurodytas jūsų gimimą liudijančiame dokumente, jūs labai klystate. Dauguma atveju amžius, nurodytas pase, ir biologinis amžius retai kada sutampa, o kartais ir stipriai skiriasi. Taigi, pirkdamos kremą tarkim 35 metų moteriai, jūs galite ir suklysti.

Jei nustatomas biologinis odos amžius yra vyresnis 10 metų, tuomet ir priemonė nebus efektyvi. O jei oda yra jaunesnė nei nurodytas amžius dokumentuose, tuomet galite sulaukti ir negatyvių odos reiškinių. Odos amžius gali skirtis dėl daugybės ir įvairių priežasčių: ligų, mitybos, klimato poveikio ir darbo sąlygų, taip pat žalingų įpročių.

Biologinio amžiaus apskaičiavimui naudojamas šis testas:

Požymis Balai
– raukšlės tarp antakių 3 balai;
– raukšlės po akimis 4 balai;
– viršutinio voko jautimas 4 balai;
– “maišeliai” po akimis 4 balai;
– “žąsies kojelės” 4 balai;
– ryškios nosies ir lūpų raukšlelės 3 balai;
– pigmentinės dėmės 5 balai;
– raukšlės aplink lūpas 5 balai;
– dvigubas pagurklis 4 balai;
– raukšlės ant kaklo 4 balai;
– nudribę veido ovalo raumenys 5 balai.

Prie gauto rezultato pridėkite 20 balų ir tuomet gausite biologinį savo odos amžių.

Kaip jūs supratote, jei neturite jokių aukščiau išvardintų trūkumų, tuomet jūsų odos amžius yra lygus 20 metų, ir jūsų veidas yra visiškai jaunas. Regeneraciniai procesai vyksta greitai, o oda atsinaujina po stresinių situacijų, todėl jums užtenka ją tik valyti, drėkinti ir maitinti odą natūralia kosmetika.

Nuo 25 metų lėtėja ląstelių reprodukcijos procesai. Oda atsinaujina nebe taip greitai, todėl struktūra yra pažeidžiama, o viršutinis jos sluoksnis storėja.

Maišeliai po akimisPo 30 metų šis sluoksnis storėja po 1 proc., o vidinis sluoksnis tampa plonas ir pažeidžiamas. Medžiagų apykaita lėtėja ir greitėja senėjimo procesai. Šie procesai yra užprogramuoti genetiškai, todėl nuo šio periodo reikia savo oda ypatingai kruopščiai rūpintis. Reikia naudoti ir dieninį, ir naktinį kremus, kaukes ir losjonus. Priklausomai nuo odos tipo, vieną kartą per savaitę odą reikia šveisti. Daugumoje kosmetikos priemonių yra specialios medžiagos, skatinančios ląstelių reprodukciją. Veikimo principas remiasi senų ląstelių šalinimu nuo odos paviršiaus.

Maždaug apie 30 metus galima pradėti naudoti ir priemones su kolagenu ir elastinu, nes būtent šiuo periodu sumažėja jo gamyba ir odai vis sunkiau kaupti vandenį. Šiame amžiuje atsiranda pirmosios mimikos raukšlės – tarp antakių; paryškėja nosies ir lūpų raukšlelės. Keičiasi ir veido spalva, dingsta natūralus veido spindesys, išryškėja “maišeliai” po akimis.

O 40 metų kolageno gamyba nutraukiama visiškai. Elastino kiekis odos sumažėja. Esančios raukšlės tik gilėja, atsiranda smulkios raukšlelės – “žąsies kojelės” – aplink akis. Visą šį laiką reikia skirti giliesiems odos sluoksniams.

Brandžios odos problemos

Brandžios veido odos priežiūrai būtina išsirinkti Brandžios veido odos priežiūragerą kosmetiką. Po 50-ties kiekvienos dienos kosmetika turi būti itin aktyvi, ryškiai regeneruojanti, giliai drėkinanti, patempianti odą. Naudokite serumus, kuriuose yra odą tempiančių elementų – jie suteiks odai tamprumą ir standumą. Prieš odą tepant kremu, patariama naudoti ir drėkiklius, taip pat ir specialius vitaminų kokteilius odai: iš migdolų, avokadų, kokoso, avižų, vitaminų A, E, F. Šie fitohormonai veikia kaip natūralūs hormonai ir turi įtakos gyvybiškai svarbiems procesams: aktyvina ir stimuliuoja ląstelių mechanizmus bei kovoja su odos senėjimu.

Atkreipkite dėmesį ir į ląstelinę kosmetiką (cellular). Čia gausu kosmetinių medžiagų, kurių pagrindas – embrioninės ląstelės. Ląstelinėje kosmetikoje nėra hormonų, ir ji veikia tik odą tiesiogiai. Šių preparatų efektas atsispindi ne iš karto, tačiau odos įvaizdis gerėja palaipsniui, oda įgauna natūralų sveiką vaizdą. Oda atrodo geriau nei jos biologinis amžius ir tampa atsparesnė įvairiems neigiamiems aplinkos faktoriams.

Na o ypatingai sunkiems atvejams specialistai siūlo savo klientėm hormoninius odos kremus, kurie veikia ir dermio sluoksnį. Jei norite brandžiame amžiuje atrodyti jaunai, vien tik kosmetikos neužteks: reikia nemažai padirbėti ir daugiau dėmesio skirti sau. Sureguliuoti mitybą, valgyti sveikus produktus, daugiau sportuoti, gyventi aktyviai ir svarbiausiai – mylėti save ir aplinkinius. Tuomet patrauklus veidas bus tikras apdovanojimas už pastovų darbą. 

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite