Turinys
Visų pirma, nustatykite savo odos tipą. Be to, universalaus būdo šalinti plaukelius nuo įvairių kūno vietų, nėra. Todėl nusiteikite pasirinkti keletą jums priimtinų plaukelių šalinimo būdų.
Depiliacija vašku
Depiliacija specialiomis juostelėmis arba tiesiog vašku yra gana skausminga. Be to, reikia šaltakraujiškumo – juk juostelę reikia nuplėšti vienu staigiu judesiu. Teisybė, kad ilgai naudojant vaško procedūras, plaukeliai ataugs plonesni ir kiekvienąkart bus mažiau skausminga.
Reikalingas plaukelių ilgis depiliacijai vašku yra 6 – 12 milimetrų.
Vaško juosteles rekomenduojama gerai įšildyti tarp rankų. Išlyginti juostelę reiktų prieš plauką ir po 10 sekundžių staigiu judesiu šiek tiek prilaikant pačią juostelę, truktelėti. Pasitepkite prieš procedūrą toniku ir taip sumažinsite skausmą.
Pagrindinis depiliacijos vašku privalumas – oda išlieka glotni 3-4 savaites. Be to, vašką ar jo juosteles galima naudoti kelis kartus tos pačios procedūros metu. Dar vienas privalumas: vaškas pašalina ne tik plaukelius, bet ir apmirusių ląstelių viršutinį sluoksnį, todėl oda po procedūros tampa minkšta ir švelni.
Po depiliacijos vašku rekomenduojama pasitepti raminamuoju ir drėkinamuoju kremu.
Pagrindiniai depiliacijos vašku privalumai lyginant su depiliacija cukrumi:
• Vaškas vėsdamas sukietėja todėl gerokai smarkiau prikimba prie plaukelių nepriklausomai nuo jų ilgio;
• Depiliacija vašku paprastai yra pigesnė alternatyva.
Depiliacija cukrumi
Ši technika sparčiai populiarėja ir atrasta iš naujo. Specialią depiliavimo cukraus pastą galima pasidaryti ir namuose. Tačiau šias paslaugas siūlo ir individualūs grožio specialistai, ir grožio salonai. Skirtingai nuo depiliacijos vašku, cukraus pasta yra tepama pagal plauko augimą. Be to, kadangi pasta sudaryta iš cukraus ir vandens, jos likučiai labai lengvai nusiplauna, skirtingai nuo vaško.
Reikalingas plaukelių ilgis depiliacijai cukrumi yra 6 – 12 milimetrų.
Oda išlieka glotni ir švelni, plaukeliai atauga po 2-4 savaičių, priklausomai nuo jų augimo greičio. Ir, ko gero, didžiausias privalumas – po depiliacijos cukrumi plaukeliai neįauginėja. Reikia pasakyti, kad šis būdas neskausmingiausias iš visų depiliacijos būdų, kai plaukeliai yra išraunami.
Pasirinkimas depiliacija vašku ar cukrumi yra individualus. Iš esmės procedūros yra gana panašios, tačiau sakoma, jog naudojant cukraus pastą galima tikėtis maižiau įaugančių plaukelių, o kojos išlieka švelnios ne trumpesnį laiką negu depiliuojant vašku.
Pagrindiniai cukraus pastos privalumai:
• Nereikia kaitinti (nėra pavojaus nusideginti, nereikia specialios pakaitinimo įrangos);
• Mažiau skausminga procedūra.
Depiliacijos cukrumi trūkumai:
• Esant trumpesniems plaukeliams gali tekti kelis kartus tepti tą pačią vietą, tačiau kartais to tiesiog nepakanka ir kai kurioms vietoms tiesiog prireikia užbaigti procedūrą pincetu;
• Pasta smarkiai limpa ir veliasi tarp pirštų, todėl tinkamai atlikti procedūrą gali prireikti nemažai praktikos.
Kitos depiliacijos alternatyvos:
Skutimas
Tai seniausias šalinimo būdas. Ir jis iš tikrųjų turi gana rimtų pliusų. Visų pirma, visiškai neskausminga procedūra. Antra, ji idealiai tinka ekstra situacijų metu: viens – ir baigta! Trečia, skutimas tinka beveik visoms kūno vietoms, išskyrus veidą. Taip pat nerekomenduojama skusti bikini zonos.
Tačiau šalia rimtų privalumų yra ir rimti minusai: jei pradedame skusti, tai reikia daryti reguliariai kas keletą dienų. O labai sausos odos skusti negalima, nes ji dar labiau traumuojama.
Skutimosi taisyklės: niekada neskusti sausos odos! Šiuo metu galima įsigyti specialiai moterims skutimosi priemonių. Be to, jas naudojant ir rezultatas išlygs ilgesnį laiką. Po skutimosi naudokite drėkinamąjį losjoną.
Epiliacija
Dažniausiai yra naudojami elektriniai epiliatoriai, kurie plaukelius šalina mechaniškai, todėl procedūra gana skausminga.
Gamintojai žada, kad plaukeliai po tokios procedūros ataugs po 2-3 savaičių, todėl ši priemonė yra gana patraukli. Jei neapsisprendžiate, ar reikia įsigyti epiliatorių, išbandykite tokį eksperimentą: paimkite paprastą pincetą ir pradėkite “ravėti” kojų plaukelius. Jei nuo keleto timptelėjimų jums šiaušiasi plaukai, apie epiliatorių galite pamiršti.
O jei toks skausmas jums yra vienas juokas, tai problemų su įauginėjančiais plaukeliais tikrai neišvengsite. Todėl jei jau laikote rankoje epiliatorių, įsigykite ir gerą šveitiklį bei šiurkščią kempinę. Be to, epiliatoriai tinka tik kojoms, o štai pažastys ir bikini zona yra per jautrios tokiai procedūrai. Nėščiosioms, kurios turi problemų su odos uždegimais arba varikoze, šis depiliacijos būdas yra uždraustas.
Depiliaciniai kremai
Kremai taip pat patenka į neskausmingų operacijų sąrašą. Kremai pirmauja lyginant su peiliukais: jie ne tik panaikina plaukelius nuo paviršiaus, bet ir paveikia juos 4 mm gylyje. Todėl glotnios kojos išlieka dar ilgiau – nuo 4 dienų iki 2 savaičių, priklausomai nuo plauko augimo greičio.
Kremą rinktis reikėtų pagal savo odos tipą. Yra kremų, tinkamų ir veido odai, ir bikini zonai. Jokiais būdais negalima vartoti pasibaigusios galiojimo kremo.
Po priemonės panaudojimo, ant odos gali likti tam tikras plaukelių kiekis. Nereikėtų naudoti antrąkart kremo arba jį išmesti. Paprasčiausiai likusius plaukelius ištraukite pincetu: plaukai dar nespėjo adaptuotis prie naujojo depiliavimo būdo. Su laiku jie nusiims vis lengviau ir jų liks vis mažiau.
Ir pagrindinė taisyklė: kaip ir su bet kokia chemine priemone, visų pirma išbandykite jį plonu sluoksniu ant delno arba alkūnės linkio. Sekite instrukcijas ir stebėkite odos reakcijas: jei oda paraudo, nedelsiant nuplaukite. Vadinasi, jums netinka šis depiliacijos būdas.
Komentarai