Turinys
Dažnai fotoepiliacijos paslaugos reklamuojamos kaip “Depiliacija Lazeriu” tačiau tai yra ta pati procedūra. Tai efektyvus ir neskausmingas plaukelių šalinimas lazeriu. Smagiausia, kad rezultatas ilgalaikis. Tai reiškia, kad nebereikia gaišti laiko dažnoms varginančioms depiliacijoms, o įvairių skustuvų ir kitų priemonių nebedirginamos odos būklė ženkliai pagerėja.
Fotoepiliatoriaus veikimas
Moterų išbandžiusių fotoepiliaciją atsiliepimai dažniausiai pasakoja apie labai teigiamas patirtis ir ilgalaikį efektą. Ir tai visai nėra nuostabu, kadangi Epiliatorius iš tiesų pirmauja savo efektyvumu, saugumu ir neskausmingumu. Fotoepiliacijos efektyvumo paslaptis yra ta, kad šviesos impulsai, kuriais veikiamas odos paviršius, absorbuoja melaniną, kuris atsako už pigmentaciją. Jis įšyla ir suardo plauko svogūnėlį, ir dėl to plaukas nustoja augti.
Fotoepliacija efektyvi įvairiuose odos plotuose ir nepriklauso nuo odos tipo, veikia beveik visas plaukų spalvas, išskyrus žilus plaukus, kadangi juose nėra melanino. Procedūros saugumą garantuoja kontakto nebuvimas – nei aparatas, nei specialisto rankos nesiliečia su paciento oda.
Kaip atliekama fotoepiliacijos procedūrą
Būtina sąlyga – gydytojo dermatologo konsultacija, kuris išanalizuos paciento sveikatą, jo individualias ypatybes, alergines reakcijas ir pan. Tik gavęs reikiamus duomenis gydytojas nuspręs optimalų fotoepiliacijos režimą ir procedūrų kiekį.
Pati procedūra yra komfortiška: pacientas įsitaiso patogioje kėdėje, užsideda apsauginius akinius, kad būtų apsaugotas nuo šviesos impulsų. Ant odos užtepamas šaldantis kremas, kuris mažina aparato išskiriamą šilumos energiją.
Kiek seansų prireiktų?
Seansų kiekis nustatomas individualiai, tačiau vidutiniškai reikia 3-5 procedūrų su pusantro mėnesio pertraukomis, kad pasiektumėte pilno plaukų augimo sustabdymo ant pasirinkto odos ploto. Kodėl to negalima padaryti per vieną seansą? Todėl, kad plaukai auga ne vienu metu – kol vieni plaukeliai išaugo, kiti dar tik laukia savo eilės.
Kada negalima naudoti fotoepiliatoriaus
Kaip ir kiekviena kosmetinė procedūra, taip ir fotoepiliacija turi savo trūkumų – jos negalima atlikti, kuomet yra:
– fotodermatozė ir uždegimai procedūros vietose;
– ryškūs alerginiai odos susirgimai;
– chroniškų negalavimų paaštrėjimai: psoriazė, parapsoriozė, egzema, ichtiozė, atopinis dermatitas, raudonoji vilkligė, sklerodermija ir kitos kolagenozės, dischromija;
– hipertoninių ligų sunkios formos;
– herpio ir infekcinių ligų paaštrėjimas;
– epilepsija, nėštumas, įdegis, porfirija, tamsios tatuiruotės, cukrinis diabetas, egzema, fotojautrumas, pigmentinių dėmių gausumas, atviros žaizdos.
Ar jūs patenkate į šį sąrašą nustatys gydytojas ar specialistas.
Fotoepiliacijos šalutinis poveikis
Dėl galimų alerginių reakcijų ar nepageidaujamo fotoepiliacijos poveikio reikia konsultuotis su dermatologu individualiai. Dažniausiai jokių šalutinių poveikių pacientams nepasireiškia, tačiau svarbu žinoti dalykus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį po kiekvienos fotoepiliacijos procedūros. Atlikus procedūrą per 5-10 dienų reikėtų laikytis keleto paprastų taisyklių, norint išvengti neigiamo šviesos poveikio odai:
– apribokite buvimą saulėje;
– nenaudokite spirito turinčių kosmetikos priemonių ant epiliuotos odos;
– susilaikykite nuo tatuiruočių darymo;
– depiliacijai naudokite tik skutimosi peiliuką;
– naudokite saulės apsaugines priemones;
– kurį laiką atsisakykite masažo tose kūno vietose, kur buvo atlikta fotoepiliacija.
Prieš renkantis saloną, kuriame jūs atliksite fotoepiliaciją, svarbu atminti: čia turi dirbti tik aukštos kvalifikacijos ir licenzijuoti specialistai, turintys medicininį išsilavinimą bei leidimą dirbti su fotoepiliacijos aparatu.
Pagalvokite, prieš pirkdami pigiai kainuojančias paslaugas – ar tai tikrai atitinka reikiamą kokybę. Ir nesigėdinkite paklausti, ar specialistas turi licenziją, paprašykite parodyti, ar jis turi visus reikiamus dokumentus.
Pasinaudokite visa turima informacija apie fotoepiliaciją ir patarimais – tokiu būdu ne tik pašalinsite nereikalingus plaukelius, bet ir išvengsite liūdnos patirties savo gyvenime.
Ką turėtumėte žinoti prieš atliekant procedūrą?
2 savaites prieš plaukų šalinimą lazeriu nesideginkite saulėje ar soliariume. Jei ilgai būnate saulėje naudokite apsauginį kremą nuo saulės su SPF 30 ar didesne apsauga.
2 savaites iki plaukų šalinimo lazeriu procedūros nenaudokite savaiminio įdegio kremų.
2-4 savaites iki procedūros plaukų nepešiokite ir nešalinkite vašku. Skusti plaukus galite kaip įprastai.
1 savaitę prieš procedūrą nenaudokite kremų su kvapikliais ar erzinančių priemonių, tokių kaip glikolio rūgštis arba retinoidai.
Susirgus pūsleline odos liga, kai procedūra atliekama veido srityje, prieš ją atliekant turi būti paskirtas antivirusinis gydymas.
Procedūrą draudžiama atliki nėščiosioms. Maitinančioms motinoms procedūrą atlikti galima.
Dieną prieš procedūrą arba tą pačią dieną depiliuojamos zonos plaukus reikia nuskusti (šalinti vašku ar pešioti negalima).
2 savaites po procedūros apsaugokite depiliuotas zonas nuo aktyvios saulės (uždengite drabužiais arba naudokite kremą nuo saulės su 30 ar didesniu SPF filtru).
Komentarai