Oda

Kai skilinėja lūpų kampučiai

Kai skilinėja lūpų kampučiai

Kai lūpos išsausėja, būna sunku šypsotis. Be to, jos ir atrodo ne itin gražiai. Apie tai, kaip išspręsti šią problemą, papasakos gydytoja dermatologė.

Dėl ko dažniausiai trūkinėja lūpos:

Daugeliui lūpos ypatingai džiūsta šaltu, vėjuotu oru, taip pat šviečiant ryškiai saulei. Paprasčiausia išeitis iš tokios padėties – tai dažnas gėrimas. Mažas vandens buteliukas nežymiai pasunkins naštą. Bet esant reikalui, visuomet galėsite gurkštelėti porą gurkšnelių, kad sudrėkintumėte lūpas.

Prieš išeinant į lauką, nepakenks lūpas patepti kremu arba balzamu. Tai apsaugos lūpų odą nuo suskilimo. Priemonės, apsaugančios nuo saulės, padės išlaikyti drėgmę netgi svilinant kaitriems saulės spinduliams.

Jeigu ruošiatės ilgai būti gryname ore, reikėtų pasiimti higieninį lūpų pieštuką. Tiesa, nuo jo ant lūpų dažnai lieka tirštas, riebus, blizgantis sluoksnis. Šio trūkumo neturi kosmetinės priemonės, pagamintos terminių vandenų pagrindu. Jos jau pasirodė vaistinėse ir padės išspręsti problemą.

Kaip apsaugoti lūpas nuo skilinėjimo

trūkinėjančios lūposNeretai dėl pernelyg sausų lūpų kaltos dantų pastos. Ypatingai sausinančiu ir dirginančiu efektu pasižymi pastos su fluoru. Jų poveikis neretai būna toks stiprus, kad sukelia ilgai trunkantį odos aplink burną uždegimą. Jeigu pastebėjote pirmuosius tokio efekto požymius, pastą būtina pakeisti kita. Tačiau neatsisakykite fluoro, jis labai svarbus dantų sveikatai!

Kai kurioms moterims minkštinančią priemonę puikiausiai atstoja įprasti lūpų dažai. Tai reiškia, kad pasirinkta teisingai. Netinkantys arba nelabai kokybiški dažai, priešingai, gali išsausinti lūpas. Dažnai tereikia juos pakeisti ir lūpos tampa minkštos bei švelnios.
Mados fanatikes neretai suvilioja patvarūs lūpų dažai. Jie ilgiau išsilaiko ant lūpų, nes giliau prasiskverbia į odą. Dėl to oda praranda riebalų, o nuo jos paviršiaus greičiau išgaruoja drėgmė. Tokių lūpų dažų nereikėtų naudoti pernelyg dažnai.

Žalingi įpročiai

Sausėjančias lūpas visą laiką norisi aplaižyti. O to kaip tik nereikia daryti. Tokiu būdu nuo jų pašalinama natūrali vandens – riebalų plėvelė. Tuomet jos tik dar labiau džiūsta, o nuo seilių greičiau sutrūkinėja. Lūpoms kenkia ir įprotis jas kandžioti – nuolat traumuojama gleivinė. Lūpos tampa žaizdotos ir suskeldėjusios. Bėgant laikui, gali išsivystyti kur kas rimtesnis susirgimas – leukoplakija.

Vitaminai lūpoms

Pagalba trūkinėjančioms lūpomsDėl vitaminų trūkumo lūpos gali ne tik išsausėti. Jos pradeda šerpetoti ir trūkinėti. To išvengti padės kremai su vitaminais A ir E. Galite naudoti skirtus veidui. Bet geriausia, kad jie būtų skirti būtent lūpoms. Tokie kremai yra skystesnės konsistencijos, greičiau susigeria ir išsiskiria maloniu skoniu.

Jeigu išorinės priemonės nepasiteisina, tuomet yra prasmė į racioną įtraukti daugiau produktų, turinčių vitamino A. Dažniau gaminkite salotas iš morkų, valgykite žaliosios paprikos, oranžinių vaisių, šaltalankių, gaminkite įvairius patiekalus iš kepenėlių. Be to, nereikėtų ignoruoti kiaušinių ir pieno produktų.

Susirgus kai kuriomis odos ligomis, kartais skiriama vaistinių preparatų, kuriuose yra didesnė vitamino A dozė. Jo perteklius organizme taip pat gali būti suskeldėjusių lūpų priežastis. Tokiu atveju papildomas jo vartojimas bus bereikalingas.
Lūpų kampučių sudirgimas ir skilinėjimas neretai susijęs su B grupės vitaminų, kurių yra žuvyje, kiaušiniuose, piene, kepenyse, sūryje ir žalialapėse daržovėse, trūkumu. B grupės vitaminų taip pat yra grūstuose avižų miltuose, moliūgo sėklose, alaus mielėse ir kviečių sėlenose.

Kaip prižiūrėti lūpas

Lūpų oda reikia rūpintis taip pat kaip ir veido oda. Jai naudingos maitinamosios kaukės, pagamintos iš natūralių produktų. Agurkų sultys lūpas padarys švelnias ir minkštas.
Galima jas patepti medumi, palaikyti 15 – 20 minučių, paskui nuplauti ir patepti kremu.

Varškės ir morkų sulčių kaukė (palaikykite ją 10 – 15 minučių) lūpoms suteiks elastingumo. Nusivalius kaukę, lūpas naudinga padengti plonu augalinio aliejaus sluoksniu.

Kad lūpos ilgai išliktų lygios ir švelnios, pageidautina kiekvieną dieną jas suvilgyti kokių nors vaisių ar uogų sultimis.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite