Oda

Kaip atskirti veido odos tipą?

Kaip atskirti veido odos tipą?

Odos priežiūros profesionalai vertindami veido odos būklę ir porekius, dažnai naudoja šį principą, pagal kurį oda priskiriama vienam iš šių 12 odos tipų. Čia galite susipažinti su bendro pobūdžio informacija apie tai, kaip atskirti veido odos tipą.

Cutis sebonormalis normotonica

Odos paviršius matinis, kartais lengvas, nežymus blizgęsis T- zonoje. Poros plonos, be riebalo ir neišreikštos. Oda tampri ir be raukšlių. Suimant oda į raukšlė sunkų, oda elastinga kaip guma. Tai sveikos ir tvirtos odos etalonas. Toleruoja bet kokias prausimosi priemonės, saulė. Be ypatingos kosmetinės priežiūros ilgai išlaiko tokia būseną. Tik po 30 metų priklausomai nuo sąlygų ir priežiūros pereiną į sekančia grupė.

Cutis sebonormalis hypotonica

Odos paviršius matinis, kartais lengvas, nežymus blizgęsis T- zonoje. Poros plonos, be riebalo ir neišreikštos. Raiškingos mimikos  metu pasireiškia mimikos raukšles, kurios su laikų tampa fiksuotos. Akių vokų odą plonėja ir atsiranda raukšlelės akių kampose. Rotacijos testas silpnai teigiamas, o tai nurodo, kad odoje vyksta senėjimo procesas, tačiau tik epidermio lygyje. Suimti odą į raukšlę galimą, o atleidus ji greitai atsistato. Taigi oda elastinga. Svarbų parinkti tinkama priežiūra ir tokia oda negreitai pereis į sekančia grupė.

Cutis sebonormalis atonica

Odos paviršius matinis, kartais lengvas, nežymus blizgęsis T- zonoje. Poros plonos, be riebalo ir neišreikštos. Oda suplonėjusi, suglebusi, pastoviai formuojasi raukšlės. Ypač tai pastebima aplink akis ir lūpas. Rotacijos testas teigiamas, tonusas nepakankamas. Vadinasi  ne tik epidermis, bet ir derma stokoja drėgmės ir apsauginė odos funkcija yra sutrikusi. Kosmetikos priemonės gali tik dalinai pakeisti tokios odos būklę, tačiau teisinga priežiūra gali sustabdyti drėgmės garavimą ir atkurti apsauginę funkciją. Dažniau sutinkama po 50 metų.

Cutis sebostatica normotonica

Šio odos tipo odos paviršius švelnus, matinis. poros plonos, praktiškai nepastebimos. Oda ligi be raukšlių. Rotacijos testas neigiamas. Suimant oda į raukšlė sunkų. Šis tipas būdingas jaunimui, bet šis tipas yra labai jautrus. Reikalauja atsargumo ir apsauginių kremų naudojamą. Be tinkamos priežiūros greitai pereina į sekančia grupę.

Cutis sebostatica hypotonica

Tokios odos paviršius yra matinis, poros siauros, sunkiai pastebimos. Šiam odos tipui  trūksta riebalų ir apsauginė funkcija blogai kontroliuoja drėgmės garavimą nuo odos paviršiaus, kadangi trūksta epidermio lipidų.  Kai kurie veido odos plotai  lengvai sudribę. Raiškingos mimikos  metu pasireiškia mimikos raukšles, kurios byloja apie epidermio hiperkeratozę ir drėgmės trūkumą. Rotacijos testas silpnai teigiamas, o tai nurodo, kad odoje vyksta senėjimo procesas, tačiau tik epidermio lygyje. Suimti odą į raukšlę nesunku, o atleidus ji greitai atsistato. Taigi odos tonusas geras, tačiau kai kurios vietos yra sudribusios. Šis faktas nusako dermos funkciją pasisavinti vandenį iš kraujotakos ir limfinės sistemos funkcionavimą. Visi faktai rodo, kad šis tipas turi senėjimo požymių ir reikalauja sistemingos odos priežiūros, kuri būtų nukreipta  drėgmės balanso normalizavimui ir apsauginės funkcijos sutrikimų profilaktikai.

Cutis sebostatica atonica

Šio odos tipo odos paviršius švelnus, matinis, poros plonos, praktiškai nepastebimos. Oda suplonėjusi, suglebusi, pastoviai formuojasi raukšlės. Ypač tai pastebima aplink akis ir lūpas. Rotacijos testas teigiamas, tonusas nepakankamas. Vadinasi ne tik epidermis, bet ir derma stokoja drėgmės ir apsauginė odos funkcija yra sutrikusi. Kosmetikos priemonės gali tik dalinai pakeisti tokios odos būklę, tačiau teisinga priežiūra gali sustabdyti drėgmės garavimą ir atkurti apsauginę funkciją.

Cutis dysseborrhoica normatonica

Veido T zonaOdos charakteristika: odos paviršius  grubokos struktūros, riebalinis blizgėjimas, ypač T- zonoje. Poros pastebimos ir kai kurios užterštos, skruostų oda taip pat riebi, tačiau poros nėra užterštos. Oda be raukšlių. Rotacijos testas  neigiamas. Raukšlę suimti sunku – odos tonusas geras. Tai reiškia, jog odoje nėra vizualiai pastebimų senėjimo požymių ir odos apsauginė funkcija funkcionuoja gerai. Tačiau šiam odos tipui  būdingas odos jautrumas, kuris dažnai pasireiškia paraudimais ir odos šerpetojimu, ypač nuo valymo priemonių ir riebių kremų. Būtent tai nusako riebalinių liaukų veiklą, kadangi jų riebalai dažniausiai savo sudėtyje turi daugiau prisotintų riebiųjų rūgščių, kurios skatiną lipidų struktūrų įrymą ir prasideda odos dehidratacija, kuri buvo aprašyta aukščiau. Šiai odai reikia sistematinės kosmetinės priežiūros: svarbu parinkti tinkamas valymo ir drėkinimo priemones, kurios nepažeidžia ir apsaugo lipidų struktūras. Taip pat svarbu sureguliuoti riebalinių liaukų veiklą.

Cutis dysseborrhoica hypotonica

Šio tipo odos paviršius yra grubokos struktūros, riebalinis blizgėjimas, ypač T- zonoje. Poros pastebimos,  kai kurios užterštos. Tačiau skruostų odos paviršius  lygus ir matinis. Šiam odos tipui pakanka riebalinių liaukų veiklos sekreto, kad odos paviršiuje susidarytų apsauginė plėvelė. Tačiau T- zonos riebalų sudėtys įneša šiokios tokios betvarkės į lipidų struktūras. Riebalai dažniausiai savo sudėtyje turi daugiau prisotintų riebiųjų rūgščių, kurios skatina lipidų struktūrų irimą. Dėl šio fakto prasideda dinaminis procesas: padidėja drėgmės garavimas nuo odos paviršiaus ir sutrinka apsauginė funkcija. Odos jautrumas ir bėrimo elementai T- zonoje, kurie patvirtina, jog sutrikus apsauginei funkcijai, oda tampa jautri ir atsidaro „vartai“ infekcijoms. Mimikos raukšlės yra fiksuotos, t.y. pastovios, vokų oda  suglebusi. Rotacijos testas silpnai teigiamas, o tai rodo, kad odoje vyksta senėjimo procesas, tačiau tik epidermio lygyje. Suimti odą į raukšlę nesunku, o atleidus ji greitai atsistato. Taigi odos tonusas  geras, dermą drėgmė iš kraujotakos pasisavina normaliai. Šiam tipui  taip pat būdingi senėjimo proceso požymiai, tačiau parinkus teisingas odos valymo ir drėkinimo priemones, šio odos tipo vytimo procesas vyks labai lėtai.

Cutis dysseborrhoica atonica

Odos charakteristika: odos paviršius  grubokos struktūros, riebalinis blizgėjimas, ypač T- zonoje. Poros pastebimos ir kai kurios užterštos, skruostų oda taip pat riebi, tačiau poros nėra užterštos. Oda suplonėjusi, suglebusi, pastoviai formuojasi raukšlės. Ypač tai pastebima aplink akis ir lūpas. Rotacijos testas teigiamas, tonusas nepakankamas. Vadinasi ne tik epidermis, bet ir derma stokoja drėgmės ir apsauginė odos funkcija yra sutrikusi. Kosmetikos priemonės gali tik dalinai pakeisti tokios odos būklę, tačiau teisinga priežiūra gali sustabdyti drėgmės garavimą ir atkurti apsauginę funkciją.

Cutis seborrhoica normatonica

Odos charakteristika: paviršius grubokos struktūros, oda riebi, blizganti. Poros plačios, tačiau neužterštos, tuščios. Rotacijos testas neigiamas. Odos raukšlės suimti neįmanoma. Tai oda, kuri vyrauja tarp sveikos odos ir odos, kurios riebalinių liaukų veikla  padidėjusi. Oda  labai jautri, netoleruoja riebių kremų  ir agresyvių prausimosi priemonių. Šis odos tipas labai greitai sensta dėl agresyvių prausimosi priemonių naudojimo, kurie skirti riebiai odai ir uždegiminiams procesams, dažnai pasireiškiantiems dėl apsauginės funkcijos sutrikimų. Visi šie faktai nusako  lipidų trūkumą, NMF trūkumą. Tačiau rotacijos testas ir elastingumo patikrinimas leidžia daryti išvadas, kad dermos funkcijos yra gana normalios. Svarbu apsaugoti epidermį nuo apsauginės funkcijos sutrikimų,  kad būtų išvengta dinaminio drėgmės praradimo proceso.

Cutis seborrhoica hypotonica

Odos charakteristika: paviršius grubokos struktūros, poros plačios,  tuščios. Rotacijos testas teigiamas, tonusas nepakankamas. Taigi senėjimo požymiai yra ne tik epidermyje, bet ir dermoje. Oda  labai jautri. Šis odos tipas labai greitai sensta dėl agresyvių prausimosi priemonių naudojimo, kurios skirtos riebiai odai ir uždegiminiams procesams, kurie dažnai pasireiškia dėl apsauginės funkcijos sutrikimų.

Cutis seborrhoica atonica

Odos charakteristika: paviršius grubokos struktūros, poros plačios,  tuščios. Rotacijos testas teigiamas, tonusas nepakankamas. Raukšlės ir klostės formuojasi savarankiškai.

Priskirtos žymos

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite