Oda

Kaip prižiūrėti veido odą po 30?

Kaip prižiūrėti veido odą po 30?

Sulaukę trisdešimties metų mes turime tokį veidą, kokio esame nusipelnę. Bet patrauklų veidą išsaugoti galima: tereikia nustatyti kodėl ir kaip sensta mūsų veidas ir pradėti kovą su laiku.

Kiekvienas senstame savaip. Vienų, vos sulaukusių trisdešimties, veidas būna išmargintas raukšlelėmis, o nuo akių “išsibėgioja” išdavikiški spindulėliai. O kitų penkiasdešimtmečių oda tebėra tarsi ištempta, lygi. Tačiau “pergamentinis” veidas dažnai džiugina akį ryškiais, aiškiais bruožais, o lygios odos savininkai neretai “pasipuošę” dvigubu pagurkliu ir maišeliais po akimis… Vytimo scenarijus nulemtas genetiškai, kaip akių spalva ir kojų ilgis. Bet tai nereiškia, kad reikia sėdėti sudėjus rankas. Jei gerai pažinsime priešą, tai galime apgauti ir gamtą.

Gyvenimo nuvargintas veidas

Įvertinimas – “pavargęs veidas” nereikalauja daug komentarų: oda paburkusi, glebi, senstant įgauna žemės atspalvį. Pagrindinė problemos priežastis – sutrikusi mikrocirkuliacija. Ką daryti? Bandyti visus limfodrenažo tipus.

Pavargusi veido odaPriemonė Nr. 1 – klasikinis, rankomis atliekamas, masažas. Daugelio ekspertų nuomone – kol kas nėra sugalvota nieko geresnio. Patyrusios masažuotojo rankos pagerins kraujo ir limfos judėjimą audiniuose, be to taip švelniai, kad jūs beveik nieko nepajusite.

Kitas būdas – metodikos, naudojant aparatūrą. Elektrinis limfodrenažas (mikro srovės, mioliftingas) primena miostimuliaciją (gr. mios – raumuo): ant odos pritvirtinami davikliai, kurie lengvai “pakrato” veidą. Srovės veikia audinio ląsteles, skatina skysčių pašalinimą ir sustiprina kraujotaką. Švelnus ir tonizuojantis poveikis mimikos raumenims gerina kolageno ir elastino, atsakingų už odos tamprumą, sintezę.

Ultragarsinės procedūros puikiai suaktyvina ląstelių apykaitą, sustiprina regeneraciją ir pagreitina kenksmingų apykaitos produktų pašalinimą. Kadangi ultragarsas dar sugeba ir “atverti” ląsteles, taip padėdamas naudingoms medžiagoms į jas patekti, jį geriausia derinti su ultrafonoforeze arba su specialiomis kaukėmis.

Vakuuminis limfodrenažas veikia panašiai kaip ir masažas su taurėmis: spaudimas į odos paviršių staigiai pasikeičia, pažadina ir priverčia dirbti vis gilesnius sluoksnius. Tačiau su veidu reikia elgtis labai atsargiai: vakuuminiai čiuptukai ištempia odą, įtraukdami ją į vidų. Ant nebejaunos ir ne tokios elastingos, turinčios trapias kraujagysles odos gali likti pastebimi pėdsakai.

Fizioterapinės procedūros draudžiamos dažniau nei rankomis atliekami masažai. Jų negalima atlikti nėščioms moterims, žmonėms, kurie turi metalinių implantų (pavyzdžiui, kardiostimuliatorių), jautrios nervų sistemos pacientams.

“Voratinklis” ant veido

Taip sensta žmonės, kurių oda labai jautri ir sausa. Jau gamtos jai duotas labai plonas apsauginis apvalkalas – hidrolipidinė mantija. Su amžiumi ji dar labiau plonėja, oda greitai netenka drėgmės, kol galų gale veidas praranda porcelianinį švytėjimą ir pasidengia raukšlių tinklu. Ką daryti? Visų pirma, tokią odą būtina saugoti.

Raukšlės jaunystėjePradžiai nereiktų pamiršti pačių paprasčiausių priemonių. Mielas šalikėlis ar plačiabrylė skrybėlė apsaugos nuo saulės ir vėjo, naminės gėlės, akvariumas ar oro drėkiklis – nuo drėgmės stokos. Jūsų “jautruolei” reikia šiltnamio sąlygų! Kuo anksčiau pradėsite naudoti kremus, tuo geriau. Mergaitei paauglei tiks įprastas riebus geros kokybės kremas: jis, sulaikydamas drėgmę, apsaugos vidinius odos sluoksnius.

Tikra burtų lazdele tokio tipo odai gali tapti – gialurono rūgštis. Ji puikiai sulaiko drėgmę ir yra daugelio kremų sudėtyje. Tačiau jos poveikis tik paviršinis: šios rūgšties molekulės yra stambios, todėl nesugeba prasiskverbti pro epidermį. Specialistai siūlo gialurono rūgštį naudoti injekcijų pavidalu, kaip sudėtinę mezoterapinių kokteilių ir gelių dalį.
Jau po kelių procedūrų oda vėl taps lygi ir tampri. Bet jei jūs labai bijote dūrių, galite išbandyti “gudrias” drėkinančias kaukes. Ant iš placentos gautos plėvelės padulkinama gialurono rūgšties ir kitų specialiai apdorotų naudingų komponentų, kurie praninka į pačius giliausius odos sluoksnius.

Labai naudinga yra ir elektroforezė. Ji stebėtinai veiksmingai atstato drėgmę, nes veikiant elektros srovei reikalingos medžiagos tiesiog “įsikala” į odą.

Kovoti su raukšlėmis teoriškai padeda visi cheminio pilingo būdai. Tačiau su tokia sausa ir plona oda reikia būti ypač atsargiems.
Paviršinis pilingas tikrai nepakenks, bet vidutinis ir gilus, ypač jei jo perdozuojama, gali baigtis rimtais nemalonumais: nauja oda augs netolygiai, atsiras dėmės, išryškės paviršinės kraujagyslės.

Tačiau jei reikalai visai prasti ir veidas primena keptą obuolį, neapsieisite be dermabrazijos – odos šlifavimo specialiu antgaliu arba lazeriu. Tai labai efektyvi, bet sudėtinga procedūra, todėl pasirinkite tik patikrintą ir patikimą specialistą.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite