Oda

Kefyro nauda odai

Kefyro nauda odai

Apie pieno ir jo produktų naudą žinome dar nuo vaikystės. Tiesa, pieno nauda vyresniems žmonėms yra gana abejotina, tačiau jis vis tiek išlieka populiarus ir vienas iš mėgiamiausių maisto produktų. Na o senovėje moterys pieną naudojo prausimuisi, kaukėms, vonioms…

Ne ką prasčiau mus veikia ir rūgštaus pieno produktai – kefyras, rūgpienis, išrūgos, jogurtas, varškė ir pan. Ir kas gi jungia visus šiuos produktus? Kas gi yra geriau: tradicinis kefyras ar geriamas jogurtas? Kuris produktas yra naudingesnis mūsų sveikatai?

Kefyro kaukė veiduiKuo natūralesnis, be jokių prieskonių produktas, tuo jis moters organizmą veikia teigiamai. Jie lengvai šalina iš organizmo žalingas medžiagas, gerina virškinimą ir reguliuoja skrandžio mikroflorą – tai garantuoja gerą figūrą ir ploną taliją. Iš esmės visi rūgštaus pieno produktai turi panašią cheminę sudėtį: kalcį, kalį, magnį, foforą, B grupės vitaminus – visą tai rasite kefyre, jogurte, išrūgose. Be to, dar ir amino rūgštis, pieno cukrų, lakto arba bifidobakterijas.

Biokefyras ir klasikinis kefyras

Šiek tiek rūgštokas, šiek tiek aštrokas – šis, tikro kefyro skonis, pažįstamas visiems. Tačiau tikrai ne visi žino, kad kažkada kefyro rūgštis buvo labai vertinama, o paslaptis itin saugojama. Kaip ir kiti rūgštūs produktai kefyras yra rauginamas, tačiau kefyrui pagaminti dar naudojamos ir acto bakterijos bei mielės.

Tačiau tikrame kefyre nerasite bifidobakterijų, tačiau jas specialiai įveda į produktą, vadinamą “biokefyru”. Tačiau jei tokiame “kefyre” nėra mielių – jis nėra kefyras. Tai tik rūgštinis bioproduktas.

Jogurtas ir sveika odos spalva

Paskutiniu metu jogurtai yra ypač populiarūs ir galime sakyti “ačiū” reklamai. Jogurtą rekomenduoja gydytojai tiems, kurių skrandžio mikroflora yra pažeista, o dietologai tvirtina, kad šis produktas padės sulieknėti. Jiems antrina dermatologai, kurie teigia, jog dėka biologinių aktyvių komponentų šis produktas yra kosmetinė vertybė.

Iš dalies tai yra tiesa, jei kalbame apie klasikinį jogurtą, kuris gaminamas naudojant tokias medžiagas, kaip Lactobacillus bulgaricus ir Streptococcus thermophilus. Jogurte neturi būti jokių aromatizatorių ir kitų priedų. Toks jis tikrai naudingas, kaip ir kefyras, išrūgos ar rūgpienis.

Jei mėgaujatės jogurtu kaip desertu – iš jo naudos gausite mažai.

Pagaminti jogurtą namuose nėra sudėtinga: viskas, ko jums prireiks tai pienas, bakterijos ir termosas. Į pasterizuotą šiltą pieną (37-40°С) įpilkite bakterijų ir pastatykite šiltoje vietoje, kad sugižtų. Po 8-10 fermentacijos valandų gausite pilnavertį produktą, kurį galima naudoti tiek iš vidaus, tiek ir iš išorės.

Rūgštaus pieno kosmetika

Visi rūgštaus pieno produktai – kefyras, rūgpienis, išrūgos, natūralus jogurtas ir kiti – labai gerai valo, maitina ir balina veido odą, palankiai veikia ir plaukus.

Minkštinanti kaukė iš rūgpienio ir varškės

Rugpienio kaukė plaukamsGerai išmaišykite 3 šaukštus rūgpienio su 1 šaukštu varškės. Vienalytę masę užtepkite ant nuvalytos odos, ir po 15 minučių nuplaukite šiltu vandeniu. Ši kaukė puikiai valo odą, suteikia jai šviežumo ir gražios rausvos odos.

Tonizuojanti kaukė visiems odos tipams

Pusę šaukšto maltos kavos sumaišykite su 2 šaukštais rūgpienio ir užtepkite ant veido 15 minučių. Nuplaukite šiltu vandeniu.

Valomasis kefyro kremas

Ištrinkite 1 kiaušinio trynį, įpilkite 100 ml kefyro, nenustojant maišyti, įpilkite 50 ml degtinės ir pusės citrinos sulčių. Tokį kremą naudokite sausos odos valymui.

Kaukė odai su išsiplėtusiomis poromis

Išmuškite kiaušinio baltymą, išmaišykite viską su arbatiniu šaukšteliu miltų ir 2 šaukštais rūgpienio. Gautą masę tepkite ant veido, po 15 minučių nuplaukite šiltu vandeniu. Kaukė valo, išlygina ir džiovina odą, sutraukia poras.

Pieno išrūgų šampūnas

Varnalėšų šaknų nuoviras plaukamsSumaišykite lygiomis proporcijomis išrūgas ir varnalėšų šaknies nuovirą. Tokia mase plaukite galvą 1-2 kartus per savaitę, išskalaudami šiltu vandeniu. Plaukai taps švelnūs ir šilkiniai.

Galima daryti kaukes plaukas, naudojant tik išrūgas arba kefyrą be jokių papildomų ingredientų. Užtenka tik gerai ištrinkti galvą, palaikyti 20-30 minučių ir nuplauti šiltu vandeniu su šampūnu.

Jogurto su mielėmis kaukė riebiai odai

Sumaišykite 1 arbatinį šaukštelį šviežių mielių su jogurtu iki vienalytės masės. Šią masę tepkite ant odos ir po 15-20 minučių nuplaukite šiltu virintu vandeniu. Apšlakstykite odą šaltu vandeniu. Tokia kaukė giliai išvalo odos poras, o jogurtas maitina, suminkština ir šviežina.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite