Oda

Kodėl atsiranda raukšlės?

Kodėl atsiranda raukšlės
Sakoma, kad raukšlės – tai prisiminimas apie pergyventus metus, patirtus džiaugsmus ir nerimus, o taip pat dienas, praleistas saulėje. Tai išmintis, kurią metai įspaudė mūsų veiduose. Tačiau mums labiau norisi atrodyti jaunoms, nei išmintingoms!
Raukšlės. Kaip sulėtinti senėjimą?

Deja, niekas išskyrus chirurgo skalpelį, negali sustabdyti dermatologinio laikrodžio. Tačiau sulėtinti jo tiksėjimą tikrai galima.

Raukšlės atsiranda tuomet, kai pakinta odoje esantis elastingas jungiamasis pluoštas – kolagenas ir elastinas.

Su amžiumi raukšlės atsiranda dėl to, kad oda sausėja, pakinta medžiagų apykaita. Neteisinga ar nepakankama odos priežiūra gali paankstinti raukšlių atsiradimą, ypač jei oda sausesnė.

Odoje persipinantis elastino ir kolageno pluoštas sudaro patvarų tinklelį, esantį drėgnoje žele pavidalo substancijoje. Kolageno pluoštas siurbia drėgmę ir išbrinksta, todėl oda būna stangri. Laikui bėgant sausėja aplinka kurioje yra kolageno pluošteliai, blogėja su gebėjimas pasisavinti drėgmę, todėl pluošteliai kietėja ir sudžiūva, o pati oda pasidaro grubi ir nukarusi.

Saulė skatina raukšlių atsiradimą

Saulės poveikis odaiKovojant su raukšlėmis, saulė yra galingas priešas. Ilgas buvimas saulėje gali be laiko pasendinti odą. Tikriausiai esate tai girdėję, tačiau geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti. O pamatyti tikrai yra ką! Fotografijoje pateikiame tolimųjų reisų vairuotojo portretą kuriame matosi saulės padaryta žala veido odai. Unikalu yra tai, kad dėl darbo specifikos, saulė nuolat alino tik vieną veido pusę. Tai lėmė vairuotojo šoninio lango padėtis, o rezultatas akivaizdus.

Naudokitės kremu, saugančiu nuo saulės. Tai sulėtins raukšlių atsiradimo procesą. Tegul kremu, saugojančiu nuo saulės, naudojimasis tampa tokiu pat tvirtu higieniniu įpročiu, kaip dantų valymas. Pasirinkite tinkamą savo odos tipui kremą. Jei jūsų oda šviesi, apsaugos nuo saulės faktorius turėtų būti 30, tamsesnei odai gali būti 15. Geras kremas visiškai apsaugo odą nuo ultravioletinių spindulių. Jei jūsų oda nėra labai sausa, galbūt jai tinka vandeniui atsparus kremas, kurio poveikis trunka ilgiau.

Neužmirškite patepti kremu ne tik veido, bet ir ausų, kaklo, nosies galiuko.

Nešiokite akinius nuo saulės – jei saulė neakins, nereiks būti prisimerkus, nesiformuos “vištos kojų” raukšlelės akių kampučiuose.

Nešiokite skrybėlaites su plačiais bryliais, arba bent jau beisbolo kepuraitę. Kuo mažiau saulės gaus jūsų veidas, tuo geriau.

Suraukta oda turi atmintį

Veido raukšlės nuo raukymosiLaikui bėgant atsiranda raukšlės tose vietose, kurias turite įprotį suraukti. Tokioms raukšlelėms net pavadinimas yra: mimikos raukšlės. Dažnai žmonės patys to nejausdami, rauko kaktą, kelia antakius. Kad įprastumėte kontroliuoti šį įprotį, pabandykite būnant namuose užsiklijuoti ant kaktos pleistro gabaliuką. Suraukę kaktą, pajausite traukimą – greičiausiai patys nustebsite, kiek daug raukotės.

Vitaminų trūkumas

Vitaminas С daro odai keleriopą poveikį. Jis padeda neutralizuoti saulės spindulių daromą žalą, be to skatina kolageno gamybą. Tai baltymas, suteikiantis odai stangrumą. Vitaminas C – pagrindinis žmogaus organizmo antioksidantas, ginantis odą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, ardančio odos ląsteles.
Palaikykite pastovų svorį. Net nedidelis svorio padidėjimas arba sumažėjimas gali įtakoti raukšlelių atsiradimą dėl nuolatinio odos ištempimo arba atpalaidavimo. Numetus net kelis kilogramus, galima pastebėti pokyčius veide, todėl kad svoris pirmiausia krenta nuo veido. Rezultatas – dvigubas pagurklis ir nukarusi veido oda. Jei pasiryžote numesti svorio, geriau tai darykite sportuodami, negu laikydamiesi dietų. Nekelkite sau tikslo numesti daug svorio.

Rūkymas kenkia odai

Rūkymo poveikis odaiRūkymas susiaurina kapiliarus, todėl į veido odą patenka mažiau deguonies, audiniai pradeda badauti ir raukšlėtis. Kai lūpomis suspaudžiate cigaretę, randasi raukšlės ant viršutinės lūpos, o prisimerkiant nuo dūmų, atsiranda raukšlės aplink akis.

Specialistai netgi naudoja sąvoką “rūkoriaus veidas”, apibūdindami specifines rūkančio žmogaus veide susidarančias raukšles.

Fizinio aktyvumo svarba

Sveikas raudonis, atsirandantis veide po fizinių pratimų, rodo, kad į veidą pritekėjo daugiau kraujo. Rezultatas – stangresnė, elastingesnė oda, gebanti atsispirti raukšlėjimuisi. Tačiau sportuodami neužmirškite apie skysčių netekimo pavojų. Ląstelės, netekdamos vandens, netenka energijos, net jei paskui vandens lygis atstatomas.

Dantų bei žandikaulio sveikata

Jei reikia, laiku protezuokite. Kai trūksta dantų, kenčia ne tik virškinimas. Keičiasi veido forma – skruostai įkrenta, sudarydami gilias raukšles.

Miego poza irgi turi reikšmės

Jei ji pernelyg aukšta, miegant smakras prisispaudžia prie krūtinės, dėl ko susidaro dvigubas pagurklis. Nėra geras įprotis miegoti ant šono, prispaudus vieną skruostą.

Natūrali veido kaukė nuo raukšlių

Mielių kaukė nuo raukšliųJos trukdo atsirasti raukšlėms ir labai teigiamai veikia veido odos būklę. Kaukes tepkite ant nuvalyto veido ir laikykite 15-20 minučių. Po to nuvalykite sudrėkintu vatos tomponu. Jei kaukės sudėtyje nėra aliejaus, ją galima nuplauti vandeniu.

– Kiaušinio baltymų ir citrinos: suplakite kiaušinio baltymą iki putų, įspauskite pusės citrinos sultis ir truputėlį druskos ir išmaišykite.

– Kiaušinio trynio ir aliejaus: kiaušinio trynys sumaišomas su puse šaukšto kamparo arba ricinos aliejaus.

– Kiaušinių – medaus: į suplaktą kiaušinį įmaišoma valgomasis šaukštas medaus ir šaukštas maltų avižinių dribsnių. Vietoj avižinių dribsnių galima įmaišyti arbatinį šaukštelį glicerino.

– Mielių: 20-25 g šviežių mielių ištrinama su šaukštu pieno arba alyvuogių aliejaus.

Kovojant su raukšlėmis, nepakanka rūpintis vien tik veido oda. Neužmirškite, tai jūsų kūno dalis, kuriame atsispindi bendra organizmo būsena. Nemiegotos naktys, nesveikas maistas, gryno oro, judėjimo stoka,- viskas neilgai trukus pasimato ant veido. Kuo sveikiau gyvensite, tuo gražesnė bus veido oda.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite