Oda

Odos priežiūros klaidos

Odos priežiūros klaidos

Sakoma, kad mokytis reiktų iš savo klaidų, tačiau jei kalbame apie odos priežiūrą, geriau išklausykite labiau patyrusių. Savo klaidų jūs tikrai pridarysite – meilėje, profesinėje veikloje, šeimoje, tačiau nereikėtų rizikuoti su savo oda.

10 Dažniau pasitaikančių odos priežiūros klaidų.

1 klaida. Nekreipti dėmesio į savo odos tipą

Jaunystėje mes dažnai net nežinome ir net nesusimąstome, kokiam tipui priklauso mūsų oda. Ypač, jei neturime per daug problemų. Ir dažniausiai jaunos būdamos perkame tos produktus, kuriuos turi mama, draugė, o gal matėte žurnale ar televizijoje. O juk kosmetikos pasirinkimas – individualus.

Ką daryti? Visų pirma kreipkitės į kosmetologą, kad jis nustatytų jūsų odos tipą. Negalvokite, kad viskas yra brangu: stebėkite, ar galite konsultuotis internetu, sekite įvairias akcijas salonuose, kai specialisto konsultacijos yra nemokamos. Svarbiausiai – domėkitės savo odos grožiu.

2 klaida. Neskirti per daug dėmesio šveitimui

Dauguma mergaičių mažai žino apie odos šveitimą, ir mano, kad 18-20 metų vis dar užtenka naudoti muilą. O jei odą “traukia”, vadinasi, tai švaros ženklas. Tačiau tai didelė klaida! Jei ir naudojate muilą, jis neturėtų nei džiovinti, nei sutraukinėti odą.

Ką daryti? Sužinokite visą tiesą apie muilą, kurį naudojate. Jei su muilu nuplaunate ir lipidų sluoksnį, jei muilo rūgštingumas nėra neutralus, jei nusipraususi jaučiate “tempimą” – žinokite, kad ateityje nuo to kentėsite. Raskite prausiklius, kurie tausos jūsų odą ir ją minkštins.

3 klaida. Nepakankamai geras demakiažas

Jei naudojate pilną makiažą, vertėtų suklusti. Dauguma net neįtaria, kad demakiažas yra dviejų žinsgnių procedūra. Jei jūs nusivalote akis su vata, suvilgyta pieneliu, o veidą nusiprausiate tik muilu – klystate. Toks demakiažas užkemša poras ir nesaugo jūsų veido.

Ką daryti? Būtinai valykite odą du kartus. Pirmą kartą – su specialiomis priemonėmis, nuvalančiomis makiažą, o antrą kartą – nuplaukite pačias priemones vandeniu.

4 klaida. Nepakankamas drėkinimas

Jei jūsų oda būna nors kartais sausa, nereikia į tai numoti ranka. Tai ženklas, kad odai reikia drėkinimo. Geriausiai drėkinti ten, kur matosi nušerpetojusi oda ir tai darykite kiek įmanoma dažniau.

Ką daryti? Pasirinkite odos priežiūros priemonę pagal savo odos tipą ir naudokite kiekvieną dieną po prausimosi. Oda, kuri nėra pakankamai sudrėkinta, greičiau sudirgsta, yra linkusi į uždegimus.

5 klaida. Atsisakymas saulės apsaugos

Jei jauname amžiuje nesaugosite savo odos, vyresniame amžiuje oda užtai tikrai nepadėkos. O dabar saugotis nuo žalingų saulės spindulių – taip paprasta! Priemonių kiekis tenkins ir pačią jautriausią odą, ir kiekvieno gurmano skonį.

Ką daryti? Būtinai turėkite odos priežiūros priemones, kurios apsaugo nuo UVA spindulių. Geriausiai, jei tai priemonės, pažymėtos SPF indeksatoriumi. Ir nesigėdinkite dėvėti marškinėlius ilgomis rankovėmis, kepures ar skrybėles, akinius ir skareles.

6 klaida. Nekreipti dėmesio į kosmetikos kokybę

Jūs galite nusimanyti visose makiažo tendencijose, tačiau visiškai nesidomėti, ką tepate ant veido. Taip elgiasi dauguma merginų, kurioms yra svarbiau lūpdažio spalva nei medžiagos, iš kurių jis pagamintas. Juk kartais ir kosmetika gali alergizuoti.

Ką daryti? Susižinokite kiek įmanoma daugiau apie savo odą ir naudokite tai, kas reikalinga. Būkite išranki kosmetikos parduotuvėje, o kosmetiką rinkitės ir pagal amžių.

7 klaida. Nekreipti dėmesio į kaklą ir pasmakrę

Kartais tai tinginystė, o kartais ir nežinojimas. Tačiau faktas taip ir lieka faktu – kaklą būtina drėkinti, saugoti nuo saulės ir kito žalingo poveikio.

Ką daryti? Kai prižiūrite veidą, niekada nepamirškite ir kaklo. Valykite, drėkinkite, masažuokite.

8 klaida. Miegoti ant šono

Gali pasirodyti juokinga, tačiau dauguma moterų atpažįsta miego… raukšles. Neteisingo miego. Jei visuomet miegate ant šono, veido oda susiglamžo, o jūs iššaukiate nereikalingų raukšlių atsiradimą. Labai svarbu ir ant kokios pagalvės jūs miegate.

Ką daryti? Ideali poza miegui – ant nugaros. Ir būtinai pasirūpinkite kokybiška ortopedine pagalve.

9 klaida. Nekreipti dėmesio į mitybą

Šią klaidą išgyvena beveik visos. Kai mes jaunos, mes valgome viską, net nekreipdamos dėmesio. O visa tai ne tik “sėda” ant figūros, bet ir lieka odoje! Pagrindinis klausimas – kuo gi jūs norėtumėte būti: riebiu kalakutu ar švelniu persiku?

Ką daryti? Peržiūrėkite savo mitybos racioną. Iš pradžių išbraukite visus saldumynus ir konservuotus gėrimus. Ir valgykite daugiau vaisių bei daržovių.

10 klaida. Nepakankamas vandens kiekis

Odai turi pakakti vandens ne tik kremo pagalba. Būtina, kad oda gautų drėgmės ir su maistu. Vos tik pradėsite daug gerti, pastebėsite, kad oda pradeda švytėti. O ir savijauta pasikeis.

Ką daryti? Gerkite, gerkite ir dar kartą gerkite. Tik ne gazuotus gėrimus. Ir ne visą dienos normą vienu kartu. Nelaukite, kol jus nugalės troškulys.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite