Oda

Ricinos aliejaus poveikis odai

Ricinos aliejaus poveikis odai

Ar žinojote, kad ricinos aliejumi galima gydyti odą, stiprinti plaukus ir net sumažinti depresijos simptomus? Daug šio aliejaus panaudojimo būdų randama dabar populiarėjančiame ajurvedos mokyme.

Ricinmedžio aliejus

Ricinos aliejus gaminamas iš paprastojo ricinmedžio. Šio augalo kilmės šalis – Afrikos tropikų miškai, tačiau maži, išvaizdūs ricinmedžiai gali augti ir Lietuvos klimate. Ricinos augalas yra nuodingas, tačiau iš jo išgaunamas aliejus nėra priskiriamas prie labai toksiškų medžiagų, nors kaip ir su kitais vaistiniais augalais – visuomet yra alergijos galimybė, todėl naudoti reikia itin atsargiai. Aliejus spaudžiamas iš ricinmedžio sėklų ir naudojamas grožio bei sveikatos puoselėjimui.

Paprastasis ricinmedisFotografijoje ricinos augalas (Ricinus communis) iš kurio išgaunamas šis vertingas aliejus (Angliškai castor oil)

Tradicinėje medicinoje ricinos aliejus naudojamas kaip vidurius laisvinantis preparatas. Keli lašeliai šio aliejaus padeda užkietėjus viduriams, išvalo žarnyną. Tiesa, liuosuojantis veikimas prasideda vos po valandos. Todėl geriau vartokite šį vaistą tuomet, kai būsite tikri, jog nereiks niekur skubiai bėgti iš namų. Juk neveltui apie nepatinkančius žmonės juokaujama “įpilsiu jam į arbatą ricinos”. Taigi, naudojant šį vaistą reikia būti atsargiems.

Kai kurie šaltiniai nurodo, jog išoriškai ricinos aliejus naudojamas gydyti gimdos kaklelio erozijai, makšties sausumui, hemorojui.

Ricinos aliejaus kompresai

Itin veiksmingi – ricinos aliejaus kompresai. Kompreso paruošimas paprastas. Tereikia vatos ar marlės gabalėlį suvilgyti pašildytame aliejuje, pridėti prie probleminės vietos, aprišti ir palikti nurodytam laikui.

Ricinos aliejaus kompresasToks kompresas padės esant padidėjusiems limfmazgiams. Ant limfmazgių uždėtą kompresą galite laikyti per naktį. Aliejus ištrauks karštį, sumažins patinimą, limfos išsivalys jau po kelių kompreso panaudojimų. Ši procedūra taip pat padeda išvalyti organizmą nuo toksinų, sumažina nuovargio jausmą ir net rekomenduojama sergantiems depresija ar tiesiog irzliems, daug streso patiriantiems žmonėms.

Tokius pačius kompresus verta išbandyti gydant artritą, sąnarių ir raumenų skausmus, norint atsikratyti strijų, randų bei karpų. Jei skilinėja suragėjusi padų oda, pamirkykite kojas šiltame vandenyje, nusausinkite ir nakčiai uždėkite šilto ricinos aliejaus kompresą. Problemos – kaip nebūta.

Jei nepatinka kompresai, rinkitės masažus. Sušildykite ricinos aliejaus šlakelį delnuose ir masažuokite skaudamus sąnarius, įsitempusius raumenis. Tokia procedūra puikiai tiks, jei traukia mėšlungis, po intensyvios treniruotės ar fizinio darbo, nušalus kojas ar rankas. Po masažo aliejumi įtrintą vietą laikykite šiltai. Galite aprišti vilnoniu audiniu arba pridėti karšto vandens pūslę.

Ricinos aliejus grožio procedūroms

Ricinos aliejus plaukamsBesidomintys ajurveda žino, jog ricinos aliejus būtinas žmonėms, turintiems sausą, pleiskanojančią odą. Teigiama, kad jis padeda atstatyti tokios odos pusiausvyrą, harmonizuoja jos būklę. Ricinos aliejus naudojamas veido ir kūno odos, plaukų, blakstienų ir antakių priežiūrai.

Kasdien naudojamas ricinos aliejus padeda naikinti pigmentines dėmes, išvalo, pamaitina ir jaunina odą. Tinka jautrios ir plonos paakių odos priežiūrai. Paakius ricinos aliejumi galite patepti prieš miegą, tačiau nenaudokite jo prieš darydamos makiažą – priemonės gali nutekėti.

Veido odai labai naudingas ricinos aliejaus masažas. Švariai nuplautą veido odą ištepkite ricinos aliejumi ir masažuokite pirštų galiukais sukamaisiais judesiais braukdami nuo veido centro (nosies, smakro kaktos vidurio). Masažo judesių linija turi būti kylanti aukštyn. Baigę masažą riebią odą nuprauskite šiltu vandeniu, o sausą – tiesiog nuvalykite servetėle. Po šio masažo pagerės odos spalva ir tonusas. Jei odos poros linkusios kimštis, po masažo ricinos aliejumi naudokite šveitiklį. Jei norite, kad grožio procedūrą nuo pradžios iki galo būtų ekologiška, naudokite pilingą iš kavos tirščių ir alyvuogių aliejaus arba medaus ir cinamono. Pirmasis idealiai tiks sausai, o antrasis – spuoguotai odai.

Kaip naudoti ricinos aliejų plaukams?

Ricinos aliejumi prieš naktį patepkite plaukų galiukus – jie neskilinės, nesišakos. Prieš plaudami galvą įmasažuokite į galvos odą ricinos aliejaus ir palaikykite kuo ilgiau – padės atsikratyti pleiskanų, plaukai greičiau augs, neslinks.

Jei kasdien ricinos aliejumi patepsite antakius ir blakstienas, jie greičiau augs, bus stipresni ir žvilgės. Šilto ricinos aliejaus vonelės padės išsausėjusiai rankų odai ir stiprins nagus.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite