Oda

Sausos odos priežiūra

Sausos odos priežiūra

Sausa oda, kaip ir visos kitos rūšys, turi savo ir trūkumų, tačiau atrandama ir privalumų. Štai, gražuolės, su lygia, atlasine oda, jaunystėje, ko gero, buvo kitų mergaičių pavydo objektu, kadangi paauglystėje daug ką “puošdavo” paauglystės spuogai.

Tačiau su metais 24-25 metų oda ima rodyti ir savo trūkumus, kai pasimato pirmosios raukšlelės prie akių ir lūpų.

Jaunimo vakarėliai iki paryčių arba gulėjimas paplūdimyje tik dar labiau gilina problemą, o ir greito maisto restoranai sausos odos atstovėms kenkia labiau nei toms, kas turi riebią ar normalią odą.

Suėjus 30 metų oda pradeda greičiau vysti, kadangi nepakanka natūralių riebalinių liaukų, kurios ir gamina riebalus, ir laiko drėgmę. Kolageno išsiskyrimas taip pat mažėja, todėl odos paviršiuje atsiranda tarytum voratinklis iš smulkių raukšlelių.

Sausa odaNormalu, kad virsti senute pačiam jėgų žydėjime nesinori niekam. Tačiau nebūtina pulti į paniką, verkti ar dirbti visuose įmanomuose darbuose ir užsidirbti pinigų plastinėms operacijoms. Be to, stresas – ne ką mažesnis priešas idealiai odai, kaip ir alkoholis, rūkymas, bemiegės naktys ar neteisinga mityba. Todėl – saugokite savo nervus, nesisielokite dėl smulkmenų, nors tai dažnai nėra taip lengva. Patarimas: kai yra stresinė situacija, visuomet pagalvokite, kas jums yra svarbiau – grožis ir sveikata ar kažkokia baubianti persona, esanti šalia jūsų?

O štai ir paprastos taisyklės sausos odos priežiūrai:

– Eikite miegoti ne vėliau nei 23 val., nerūkykite, nepiktnaudžiaukite alkoholiu, šypsokitės kiekvienai dienai ir reguliariai prižiūrėkite savo odą.

– Rytais sausos odos negalima prausti šaltu vandeniu, ir jokiais būdais – muilu. Tiks tik šiltas pienas, atskiestas vandeniu 1:2. Taip pat nepatingėkite išsivirti arbatos veido prausimui: jums tiks šalavijas, ramunėlės, krapai, liepžiedžiai, rožių žiedlapiai.

– Dienos metu odą reiktų drėkinti mineraliniu vandeniu, galite susišaldyti mineralinį vandenį į ledukus ir jais valyti veidą.

Namų sąlygomis galite pasigaminti ir kaukes sausai odai.

Varškės ir grietinės kaukė. 1 šaukštą varškės sumaišyti su 1 šaukštu grietinės, pridėti ½ arbatinio šaukštelio druskos ir palikti ant veido 15-20 minučių. Nuplauti šiltu vandeniu. Galima pasitepti ir riebiu kremu.

Žolelių kaukė. 1 arbatinį šaukštelį citrininės melisos, 1 arbatinį šaukštelį mėtos, 1 arbatinį šaukštelį čiobrelių, 1 arbatinį šaukštelį šalpusnio gerai sumaišyti. Šio mišinio 1 šaukštą užpilti 1 stikline virinto vandens, palikti pusvalandžiui ir nukošti. Į visą mišinį pridėti sumaltų avižinių dribsnių ir suplakti iki grietinės konsistencijos. Ant veido palikti 20 minučių. Nuplauti kambario temperatūros vandeniu.

Medaus kaukė. 1 šaukštą medaus išplakti, įlašinti 2 lašus alyvuogių aliejaus, sumaišyti ir užtepti ant veido 15 minučių. Nuplauti šiltu virintu vandeniu.

Kaukė iš kivių. Nuvalyti vieną kivi, sutrinti į piure, pridėti 1-2 lašiukus citrinos sulčių ir ½ arbatinio šaukštelio aliejaus. Ant veido užtepti ir palikti 15-20 minučių. Nuplauti šiltu vandeniu arba ramunėlių nuoviru.

Šilkinė kaukė. Išvirti vieną bulvę su lupyna, nuvalyti, sutrinti ir pridėti 1 šaukštelį glicerino, 1 šaukštelį alyvuogių aliejaus – viską sumaišyti. Palikti ant veido 15 minučių.

Sviesto ir ramunėlių kaukė. 1 šaukštą ramunėlių užpilti ½ stiklinės virinto vandens, palikti pusvalandžiui, pridėti 2 šaukštus sviesto, viską sutrinti ir užtepti ant veido, kaklo, dekolte 20 minučių. Nuvalyti veidą popierine servetėle.

Geriausia drėkinamoji priemonė sausai odai – sviestas. Jis panaikina traukimo jausmą, taip pat labai gerai šveičia. Juo rekomenduojama trinti odą nakčiai, likučius nuvalyti popierine servetėle ir nenuplauti iki ryto.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite