Taigi.. Galima dažytis plaukus ar ne? Toks klausimas kelia nemažai diskusijų turbūt taip ilgai, kaip egzistuoja plaukų dažai. Skeptikai tvirtina, kad cheminės medžiagos, įeinančios į dažų sudėtį, per galvos odą gali patekti į būsimos mamos kraują ir taip turėti neigiamos įtakos jos ir būsimo vaikelio sveikatai, tačiau kaip yra iš tiesų?
Nepaisant to, rimtų įrodymų, jog plaukų dažai kenkia moterų sveikatai – nėra. Plaukų dažai neprasiskverbia pro odą, jų sudėtinės medžiagos niekaip negali pakenkti vaikelio sveikatai – tokios nuomonės laikosi specialistai.
Vietoje Jums įprastų dažų plaukams rinkitės švelnesnius ir labiau plaukus tausojančius produktus. Nėštumo metu galima būtų prisiminti tradicinius ir kiek primirštus plaukų dažymo būdus chna ar basma dažais. Jeigu Jūs niekada nesate dažiusi savo plaukų, tai nėštumas nėra pats geriausias laikas eksperimentuoti su savo išvaizdos pakeitimu. Kardinaliai keisti plaukų spalvos nėštumo metu neverta.
Jeigu nusprendėte iš brunetes tapti blondine, tai kirpėjai rekomenduoja susilaikyti nuo tokių eksperimentų, kadangi rezultatas bus nenuspėjamas. Po gimdymo, jeigu noras vis dar bus likęs, galėsite pakeisti plaukų spalvą. Plaukų šviesinimui taip pat patariama naudoti švelnios sudėties produktus – jie nesugeba kardinaliai pakeisti plaukų spalvos ir tikrai netapsite platinine blondine, tačiau jie suteiks plaukams natūralaus rusvumo atspalvį. Nėščia moteris gali plaukus pasidažyti sruogomis ne nuo pat šaknų.
Kirpėjai tvirtina, kad šie metodai nėščioms moterims yra saugūs. Tiesa, norėtume perspėti, kad dažant plaukus gali prasidėti alerginė reakcija. Net jeigu Jūs nuolatos dažėte plaukus ir jokių alergijų nebuvo, tai nėštumo metu tokių problemų gali atsirasti, kadangi moters organizme vyksta rimti hormoniniai pakitimai ir tai atsispindi plaukuose: keičiasi plaukų struktūra, jie silpnėja ir greičiau lūžta.
Nėštumo metu plaukus galima dažytis tiek kirpykloje, tiek namų sąlygomis, tačiau reikėtų atidžiau rinktis dažymo priemones.
Jūs galite likti nusivylusios dažymo rezultatu, kadangi plaukų spalva bus visai ne tokia, kokios norėjote. Hormoniniai pakitimai siejami ir su alergijomis plaukų dažams. Gali būti, jog apsilankymo kirpykloje metu darbuotojai jums papasakos istoriją apie tai, kaip dažymo rezultatu nepatenkinta klientė nuėjo į vaistinę, nusipirko nėštumo testą ir jis buvo teigiamas.
Moterims, kurios nori būti gražios ir nuolatos atrodyti efektingai (netgi nėštumo metu), galima būtų patarti dažyti plaukus švelniomis dažymo priemonėmis (specialūs šampūnai, geliai, balzamai). Tokios priemonės neliečia vidinės plauko struktūros. Be to, jose yra specialių plaukų priežiūrai skirtų priedų ir vitaminų, suteikiančių plaukų spalvai natūralumo ir blizgesio. Šias priemones vartoti tenka dažniau nei įprastus dažus, tačiau galite būti ramios dėl savo ir būsimo vaikučio sveikatos.
Nėštumo metu dėl hormonų pokyčių ir dažymo susilpnėję plaukai reikalauja papildomos priežiūros. Specialios kaukės ir serumai padės Jūsų plaukams atgauti buvusį jų grožį. Galite praeiti profesionalių plaukų gydymo procedūrų kursą arba naudoti plaukų priežiūros priemones, skirtas naudoti namuose. Rinkitės tik natūralias priemones, į kurių sudėtį įeina augaliniai ekstraktai, aliejai, jūrų dumbliai.
Taip pat kyla klausimas, ar galima nėščioms moterims plaukus kirptis? Nuo senų laikų egzistuoja prietaras, jog to daryti jokiais būdais negalima, tačiau moksliško paaiškinimo, kodėl negalima kirpti plaukų, nėra – tiek gydytojai, tiek kirpėjai teigia, jog nėščios moterys plaukus kirptis gali.
Komentarai