Plaukai

Ar galima šukuoti šlapius plaukus?

Ar galima šukuoti šlapius plaukus?

Juk žinote, kad plaukų šepečius ir šukas periodiškai reikia plauti ir keisti. Tačiau kokius išsirinkti?

Šlapių plaukų šukavimasKokias šukavimo taisykles jūs žinote? Nešukuoti šlapių plaukų, nedaryti to per daug agresyviai… O kas dar?

Kaip tinkamai šukuoti plaukus? Juk žinote, kad šukavimas neturėtų traumuoti plaukų. Tačiau kaip tai padaryti?

Į šiuos ir kitus klausimus mes bandysime atsakyti šiame straipsnyje.

Yra nuomonė, kad reikia plaukus šukomis reikia perbraukti ne mažiau nei 100 kartų. Plaukų stilistai kalba taip: šimtą kartų gal ir nereikia, tačiau šukuotis dienos eigoje reiktų tikrai ne vieną ir ne du kartus.

Esmė ta, kad galvos odos riebalai turi pasiskirstyti tolygiai po plaukus, o ne kauptis tik ant odos. Todėl keletas pasišukavimų per dieną tiesiog būtini.

Kaip tinkamai pasirūpinti plaukais

Kaip tinkamai šukuoti plaukusŠukavimas – iš dalies stresinė procedūra plaukams, dažnai susijusi su plaukų lūžimu ir pažeidimu, todėl reikia išmokti prisižadinti ne su tokiais suveltais plaukais.

Atlasas ir šilkas. Kai kurie amerikiečių stilistai tai vadina “Marilyn Monroe paslaptimi”. Tačiau ant šilko patalų miegodavo dar gerokai prieš tai, kai gimė viena žymiausių blondinių. Vienintelis dalykas, su kuriuo reiktų sutikti, kad šis triukas išties veikia. Atlasinis arba šilkinis užvalkalas leidžia plaukams išlikti sudrėkintiems, nesusivelti ir nelūžti miego metu.

Kasos nakčiai. Tai ne tik būdas sutaupyti laiko rytinei šukuosenai, tačiau ir būdas, leidžiantis išvengti plaukų lūžinėjimo. Vienintelis patarimas – pinkite kasas ne stipriai, kad plaukai išliktų elastingi ir lankstūs, leiskite jiems kvėpuoti.

Sausas šampūnas. Nusipirkite sausą šampūną arba pasidarykite jį pačios. Šio produkto dėka galėsite išvengti dažno plovimo ir lengvai formuosite plaukus. Po miego plaukai susiriebaluoja. Ir tai priverčia mus juos vėl ir vėl plauti. Vietoj plovimo užtepkite sausą šampūną, o tada išsidžiovinkite karštu džiovintuvu plaukus.

Plaukų tiesinimas džiovintuvuTiesinti, o ne plauti. Jei jūs miegate ant šono, prisižadinus šukuosena gali atrodyti asimetriška, o plaukai gali netekti savo apimties. Tačiau tai nereiškia, kad reikia pulti plauti galvą ir kankinti juos formuojančiomis priemonėmis. Paprasčiausiai paimkite džiovintuvą ir nukreipkite šiltą orą į plaukų šaknis, kur jie susilamdę. Veikiant karštam orui plaukai pasitaisys, ir jums nereikės iš naujo jų šukuoti.

Pasirūpinkite kirpčiukais. Kirpčiukai susiriebaluoja greičiau nei kiti plaukai, ir tai skatina dažniau plauti galvą. Vietoj to, įsigykite gerus sagučius, nelaužančius jūsų plaukų, ir prisekite kirpčiukus miego metu. Ryte nupūskite juos karštu džiovintuvu ir pastoviai plauti visų plaukų jums nereikės.

Koks šepetys jums reikalingas

Egzistuoja keletą šepečių rūšių. Pasitikrinkite, ar tinkamu naudojatės jūs.

Apvalus šepetys. Jis reikalingas tuo atveju, jei jums reikia išpūsti plaukus. Jis taip pat reikalingas nedidelėms bangelėms formuoti. Jei jums reikia tokio šepečio, atkreipkite dėmesį, kad šiuo metu yra šepečiai keramikos pagrindu. Labai gerai, jei šepečio viduje yra ventiliacinės angos – taip pat gerai, ir tai apsaugos plaukus nuo perkaitimo formuojant šukuoseną.

Plaukų galiukų priežiūraPusiau apvalus šepetys. Pirmieji tokį šepetį pasiūlė kompanija “Denman”, todėl nenustebkite, jei vis dar kažkur taip ir vadina šį šepetį. Toks šepetys leidžia užsukti pačius plaukų galiukus, o taip pat suteikia plaukams žvilgesio. Idealus variantas toms, kurios nešioja “bob” tipo šukuosenas.

Irklo formos šepetys. Šis šepetys tinkamas kasdieninei plaukų priežiūrai. Pagal formą – jis plokščias ir platus. Jei šeriai natūralūs, tai suteiks plaukams žvilgesio.

Plokšti šepečiai būna iš plastmasės, medžio arba keramikos. Šeriai gali būti sintetiniai, maišyti. Plokšti šepečiai, kai ir kiti, masažuoja galvos odą ir tai leidžia tolygiai pasiskirstyti odos riebalams. Viena iš paskutinių naujovių – jonizuoti šepečiai. Jonai mašina statinę iškrovą.

Plaukų šepetys be rankenos“Kariniai” šepečiai. Tai tokie patys šepečiai tik neturintys rankenėlės. “Kariniai” – nes tokius naudodavo amerikiečių kareiviai. Labai patogus daikčiukas jūsų rankinėje. Tokie šepečiai dažniausiai būna natūralių šerių ir labai tinkami glotniai sušukuoti plaukus be jokių pagalbinių priemonių.

Šukos, su retais dantukais. Tokios šukos tinkamos šlapiems plaukams šukuoti prieš juos išdžiovinant. Taip pat jos yra patogios dalinant plaukus į atskiras sekcijas, atliekant sudėtingas šukuosenas. O dar tinkamos trumpų šukuosenų formavimui.

Šukos, su tankiai dantukais. Tinka trumpų plaukų šukuosenoms ir sudėtingiems kirpimams, taip pat “šlapių plaukų” šukuosenoms.

Sintetiniai ir natūralūs plaukų šepečiai

Iš vienos pusės, natūralūs visuomet geriau nei sintetiniai. Vis dėl to negalima to vienareikšmiškai taikyti šukoms ir šepečiams. Čia viskas priklauso nuo jūsų plaukų tipo. O profesionalai naudoja abejų rūšių priemones.

Sintetinės šukos ir šepečiai labiau tinka storiems plaukams, taip pat stipriems ir banguotiems. Tokiems plaukams sintetika nesudarys statinio krūvio. Su normalaus ir plono tipo plaukais – viskas atvirkščiai. Čia geriausiai naudoti natūralius šepečius. Minkštesni šeriai tiks plonesniems plaukams. Tokie šepečiai lengvai masažuos galvos odą, atpalaiduos plaukus ir tolygiai paskirstys galvos odos riebalus. O toks minkštas masažas skatins plaukų augimą, gerins kraujo cirkuliaciją.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite