Kas ten vyksta su mūsų plaukais cheminio proceso metu? Cheminiu būdu sukamo plauko struktūra suardoma – to neišvengsite.
Chemino garbanojimo procedūros eiga:
Kad pakeistų plauko formą, cheminių vaistų veikliosios medžiagos įsiskverbia į plauko vidų ir pirmiausiai suardo keratinines grandines, kurios yra atsakingos už plauko struktūrą ir jo atsparumą mechaniniam poveikiui. Plaukas tampa bejėgis.
Tuomet galima išgauti norimą plaukų formą sukant juos ant suktukų.
Tačiau čia dar ne viskas, tą formą reikia užfiksuoti tam tikru fiksuojančiu preparatu.
Nes juk plauko keratininės grandinės vis dar suardytos ir jei neužfiksuotume (to tikrai nepamiršta kirpėjos) – plaukas paprasčiausiai nulūžinėtų.
Taigi fiksuojantis preparatas atstato pradinę plauko būklę, o kartu ir suteikia jam naują formą.
Kas toliau?
Po cheminio plaukų garbanojimo procedūros būtinai reikia pakirpti galiukus, nes sukami ant suktukų plaukų galiukai negražiai užlinksta, taip ir užsifiksuoja.
Ne paslaptis, kad plaukai po cheminio sušukavimo tampa sausesni, tad juos reikia labai prižiūrėti. Tam yra skirtos specialios chemiškai pažeistų plaukų priežiūros priemonės. Jos turi savybę maitinti, drėkinti plaukus, ir saugoti juos nuo žalingų išorinių veiksnių pvz. saulės, šalčio ir pan.
Po cheminio sugarbanojimo būna labai nemalonus kvapas, norisi bėgti namo ir išsiplauti plaukus, tačiau neplaukite plaukų 48 val. – tada geriau laikysis cheminis.
Po cheminio sugarbanojimo plaukai šiek tiek pašviesėja. Dažyti plaukus galima tik po 2 mėnesių. Nepatartina dažyti ilgalaikiais dažais, kad dar labiau nesužalotumėte plaukų. Geriau rinkitės tokius dažus, kurių sudėtyje nėra amoniako. Tokie dažai nepaveikia plauko chemiškai, nusiplauna po 12-24 plovimų, tačiau šie dažai nepajėgūs plaukų nušviesinti.
Kada geriau nedaryti cheminio?
Jei jūsų plaukai yra nušviesinti, cheminio plaukų garbanojimo daryti nepatartina. Tiesiog nusivilsite rezultatu, nes plaukai praras blizgesį, šiaušis, ims lūžinėti jums norėsis kuo greičiau juos atsiauginti.
Jei turite šviesintų sruogelių, cheminį dėti galima, tačiau prieš procedūrą kirpėja turėtų ant šviesių sruogelių užtepti apsauginę priemonę.
Kaip prižiūrėti plaukus po cheminio garbanojimo?
Kai cheminis nuauga, plaukai atrodo prastai, ypač jei padarytas stipresnis cheminis, skirtumas tikrai bado akis. Tačiau jei nesinori laukti kol atsiauginsite savus tiesius plaukus, o garbanų vis dar norite, cheminį galite susidėti tik nuaugusių šaknų dalyje. Tačiau paprašykite kirpėjos, kad prieš tai chemiškai paveiktus plaukus padengtų apsaugine priemone. Juk jų nereikia per naują gadinti, nes taip tik pabloginsite jų būklę.
Cheminis garbanojimas pavyksta ne visada
Jei jūsų plaukai tiesūs kaip stagarai, nepasiduoda sukimams, po sukimo suktukais iš karto išsileidžia – prieš darydamos cheminį sušukavimą būtinai pasakykite apie tai kirpėjai. Kirpėja į tai atsižvelgs ir parinks tinkamo stiprumo chemikalus. Jei neperspėsite – cheminis jau po pirmojo plaukų plovimo gali išsileisti.
Komentarai