Oda Plaukai

Galvos pleiskanų naikinimas

Galvos pleiskanų naikinimas

Pleiskanos – dažniausiai pasitaikanti plaukų problema, ypač žiemos pabaigoje. Apie 50 procentų suaugusių žmonių bent kartą yra kentėję dėl pleiskanų. Kartais į jas nekreipiama dėmesio. O be reikalo. Įsisenėję pleiskanos gali tapti plaukų slinkimo priežastimi. Todėl pastebėjus pleiskanas reikia iškart imtis priemonių.

Sveikos galvos odos epidermis sudarytas iš 25-35 ląstelių sluoksnių. Ląstelės, atsiradusios giliausiame epidermio sluoksnyje po truputį persikelia į paviršinius sluoksnius ir maždaug po mėnesio nuo atsiradimo apmiršta ir nukrenta. Jei oda pažeista pleiskanų, epidermis sudarytas tik iš 10-15 sluoksnių. Ląstelės nusilupa nuo odos nespėjusios “numirti”. Tūkstančiai ląstelių sulimpa į įvairaus dydžio žvynelius, kuriuos mes matome ant plaukų ir rūbų.

Pleiskanų susiformavimas

Pastebėta, kad daugiau pleiskanų gali atsirasti nuo cheminio plaukų šukavimo ar dažymo, kepurės nešiojimo ant šlapių plaukų, ilgai būnant nepridengta galva šaltyje ar saulėje, hormoninių sutrikimų, streso, pervargimo, klimato pokyčių, nesubalansuotos mitybos.

Tačiau pastaruoju metu dauguma medikų laikosi nuomonės, kad pirmiausia pleiskanos atsiranda dėl galvos odoje gyvenančio mikroorganizmo Pityrosporum Ovale. Jei imuninė sistema stipri, o galvos oda nėra pernelyg riebi, šis mikroorganizmas neturi sąlygų pasireikšti. Tačiau kai imuninė sistema susilpnėja, mikroorganizmas pradeda aktyviai daugintis, labai pagreitindamas odos atsinaujinimo procesą ir sudarydamas pleiskanas.

Nepainiokite pleiskanų su sausa galvos oda. Jei odai trūksta drėgmės, pleiskanėlės būna sausesnės ir labai smulkios. O jei galvos oda paraudo, yra uždegimo požymių, tai gali būti odos susirgimo požymis.

Pleiskanos būna riebios ir sausos. Jei susimaišo su pertekliniais odos riebalais, tuomet pleiskanos būna riebios. Išplovus galvą, plaukai labai greitai susiriebaluoja, sukimba sruogomis, galvos odą niežti. Odos paviršiuje atsiranda uždegimas, pažeidžiantis plaukų svogūnėlius, todėl pradeda slinkti plaukai. Plačiau apie simptomus ir gydymą skaitykite šiame straipsnyje.

Jei galvos odoje esančios riebalinės liaukos nepagamina pakankamai riebalų ir galvos oda labai sausa, atsiranda sausos pleiskanos – išdžiuvę raginiai žvyneliai be jokių riebalų. Plaukai būna lūžinėjantys, ploni, blankūs.

Pleiskanas galima nuplauti naudojantis bet kuriuo šampūnu. Tačiau dažnai plaukai dar nespėja išdžiūti, kai atsiranda naujos pleiskanos. Todėl reikia naudoti specialias priemones nuo pleiskanų.

Intensyvaus poveikio šampūnai nuo pleiskanų – stipriai veikiančios gydomosios priemonės. Juos naudokite plaukų plovimui 2-3 kartus iš eilės, o paskui tik kartą per savaitę. Mažiau intensyvūs šampūnai gali būti naudojami kaskart plaunant galvą. Šampūną palaikykite ant plaukų keletą minučių. Pleiskanos išnyks net po kelių plovimų specialiu šampūnu, tačiau poveikio sustiprinimui naudokite jį keletą savaičių.

Galite bandyti įveikti pleiskanas pasinaudodami liaudiškomis priemonėmis.

Liaudiškos priemonės nuo pleiskanųPabandykite 15-20 minučių iki galvos plovimo patepti galvos odą tyrele iš šiltame vandenyje išmaišytų sausų garstyčių miltelių. Po to išplaukite galvą naudodami nedidelį kiekį šampūno ir gerai išskalaukite.
Keturių citrinų žievelę virkite litre vandens 15 minučių. Tokiu nuoviru skalaukite plaukus kartą per savaitę.
Susmulkinkite 10-20 g džiovintų varnalėšų šaknų ir virkite stiklinėje vandens 10-15 minučių ant lėtos ugnies. Leiskite pastovėti, po to perkoškite. Įtrinkite plaukų šaknis po galvos plovimo 2-3 kartus per savaitę.
Jei pleiskanos riebios, o plaukai linkę slinkti, mėnesio laikotarpyje įtrinkite galvos odą spiritiniu medetkų tirpalu.
Gydomoji kaukė nuo pleiskanų: į bet kurį gerą šampūną (10 ml), skirtą sausiems plaukams, įmaišykite ricinos aliejaus (10 ml), ir šviežaus kiaušinio trynį. Viską suplakite. Užtepkite ant plaukų ir galvos odos. Apsukite plaukus plastiko plėvele, o ant jos – rankšluosčiu. Ramiai pasėdėkite 10-15 minučių. Po to gerai išskalaukite plaukus, pabaigoje į skalavimo vandenį įspaudę šiek tiek citrinos sulčių.
Plaukite galvą beržų sula – stimuliuoja plaukų augimą, šalina pleiskanas.
50 g bet kokio aliejaus (geriau bekvapio), 20 g mėgstamo odekolono, 1-2 arbatiniai šaukšteliai šviežių citrinos sulčių. Viską sumaišykite ir saugokite šaldytuve. Tepkite galvos odą ir plaukų šaknis. Išnyksta pleiskanos, plaukai pasidaro švelnūs, elastingi.
Tepkite galvos odą tarkuoto svogūno košele. Palaikykite 5 minutes, tada uždenkite plaukus plastiko plėvele, ant viršaus apvyniokite rankšluosčiu. Po valandos išsplaukite galvą įprastu šampūnu.
Gluosnio žievės ir varnalėšų šaknų mišinys: 4 šaukštus mišinio užpilkite 1 litru vandens ir kelias minutes pavirinkite. Atvėsinkite, perkoškite ir naudokite plaukų skalavimui.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite