Plaukai

Plaukų kaukės sausiems plaukams namuose

Plaukų kaukės sausiems plaukams namuose

Dažniausiai moterys skundžiasi ne riebiais, bet sausais plaukais. Ir tai susiję ne tik su amžiumi (žinoma, kad po 40 metų plaukai tampa sausesni ir negyvybingi). Greičiausiai todėl, kad užterštas oras ir formavimo priemonių plaukams naudojimas padaro žalą, dažniausiai – tiesiog išsausina plaukus. Štai keletas priemonių, kurios padės susitvarkyti su tokia problema.

Pagalba sausiems plaukams

Kokoso aliejus plaukams

Kokosų aliejus plaukams (kaukė)

Jis turtingas baltymų, riebiosiomis rūgštimis, taip pat vitaminu B ir C, cinku, kaliu ir geležimi, todėl kokoso aliejus – tai viena geriausių priemonių sausiems plaukams. Įsigykite kokosinio sviesto ir laikas nuo laiko nedidelį jo kiekį ištrinkite į savo plaukus, ypač jei pastebite, kad plaukai ypatingai sausėja. Jei plaukai ilgi, masažuokite galvą, tepkite per visą plaukų ilgį. Tuomet uždenkite galvą šiltu rankšluosčiu ir palikite 15-20 minučių. O toliau, kaip visada – skalavimas, plovimas, džiovinimas.

Medaus ir alyvuogių aliejaus kaukė plaukams

Medaus ir alyvuogių aliejaus kaukė plaukams

Abu šie ingredientai pažįstami daugeliui moterų, jie efektyviai veikia tiek odą, tiek ir plaukus. Sumaišykite 4 medaus šaukštus ir 6 arbatinius šaukštelius alyvuogių aliejaus. Palikite šią masę ant plaukų nuo 15 iki 30 minučių, geriausiai po maišeliu ar kepuraite.

Pieno ir medaus kaukė plaukams

Pieno ir medaus kaukė plaukams

Kaip ir prieš šimtą metų, šis mišinys vis dar džiugina moteris. Naudokite tokią kaukę kas savaitę arba vieną kartą per dvi savaites. Sumaišykite pusę puodelio pieno su 1-2 arbatiniais šaukšteliais medaus. Šią masę palikite pusvalandžiui arba valandai, ir nuplaukite įprastu šampūnu. Iškart pajusite, kad plaukai tapo lengvi, minkšti ir blizgantys.

Plaukų kaukė su avokadu, alyvuogių aliejum ir medumi

Plaukų kaukė su avokadu, alyvuogių aliejum ir medumi

Ši kaukė taip pat efektyviai veikia ir sausus plaukų galiukus. Išimkite avokado minkštimą, pridėkite 1 arbatinį šaukštelį medaus ir 2 šaukštus alyvuogių aliejaus. Sumaišykite viską ir užtepkite ant plaukų. Apsukite galvą plastikiniu maišeliu arba kepuraite. Po 20 minučių tokią kaukę reikia nuplauti, nors galima palikti ir valandai, jei norite didesnio drėkinimo.

Aliejų kaukė plaukams

Plaukų kaukė su obuolių actu, aliejumi ir medum

Dėl ypatingai sausų plaukų galiukų nepagailėkite 30 minučių savo laiko. Kaukei reikės: 2 medaus šaukštai, 1 arbatinis šaukštelis migdolų aliejaus, 1 šaukštas obuolių acto. Viską sumaišykite ir užtepkite ant plaukų. Pradėkite nuo galiukų ir išmasažuokite masę, o likutį panaudokite ant visų plaukų. Palikite šią kaukę 30 minučių. Tik atminkite, kad ši kaukė nepanaikins “negyvybingų”, visai suskeldėjusių galiukų – juos geriausia yra nukirpti.

Majonezo kaukė sausiems plaukams

Majonezo kaukė sausiems plaukams

Majonezas leidžia plaukams atgauti natūralią drėgmę. Imkite nedidelį majonezo kiekį, įlašinkite į jį eterinio aliejaus, kad plaukai maloniai kvepėtų po procedūros. Masažuokite sausus plaukus ir palikite 15-20 minučių, o tada nuplaukite plaukus įprastu šampūnu.

Naminė braškių kaukė plaukams

Malonus kvapas, daug daug drėgmės ir nuostabus blizgesys – štai ką suteikia jūsų plaukams braškė! Imkite 200 g šviežių braškių, vieną trynį ir 2 šaukštus alyvuogių aliejaus – viską sumaišykite į košę, užtepkite ant plaukų ir palikite 20-30 minučių.

Keletas patarimų, kaip išvengti sausų plaukų

Aplinkos poveikis daro žalą jūsų plaukams. Tai ir šiluma, ir cheminės priemonės. Plaukams daro įtaką ir lietus, ir vėjas, ir saulė. Todėl tenka tik saugoti save, kad kuo mažesnę žalą patirtų jūsų plaukai. Dėvėkite galvos apdangalus, naudokite namines kaukes iš karto, vos tik pajutote, kad plaukų padėtis blogėja.

Dažnas plovimas

Paskutiniu metu vyrauja nuomonė, kad plaukus galima plauti tiek, kiek jums to reikia. Kiekvienos dienos plaukų plovimas išplauna natūralius aliejus, maitinančius ir apsaugančius plaukus. Todėl reiktų priprasti prie kito plaukų plovimo ritmo – plauti bent kas antrą dieną.

Aktyvūs šampūnai

Peržiūrėkite šampūnų, kuriuos naudojate, sudėtį – gal tai ir yra pagrindinė sausėjimo priežastis. Specialūs šampūnai sausiems plaukams negali turėti sulfitų, o pH turi būti subalansuotas.

Vandens kokybė

Gali būti, kad vandentiekio vanduo jūsų regione per daug prisotintas chemikalais. Jie reikalingi, kad vandenyje nesikauptų bakterijos, tačiau kita medalio pusė yra ta, kad visi chemikalai sausina plaukus ir odą.

Mitybos ypatumai

Bet kokia plaukų problema signalizuoja apie tai, kad jūsų organizmui kažko trūksta. Pabandykite į savo racioną įtraukti Omega-3 riebalų rūgščių: ar jūsų racione yra riešutų, kiaušinių, žuvis? Visi šie naudingi riebalai suteikia plaukams stiprumo ir elastingumo, juos maitina.

Nenaudojimas balzamo

Sausiems plaukams ypatingai svarbu suminkštinti juos po plovimo šampūnu. Dauguma merginų, kurios skundžiasi sausais plaukais, iš viso nenaudoja balzamo, o plauna galvą tik su šampūnu. Nepamirškite naudoti ir kaukes plaukams.

Plaukų džiovinimas

Stenkitės džiovinti plaukus natūraliai kuo dažniau. Tam reikės plaukus plauti ne prieš išeinant iš namų, o gerokai anksčiau. Ieškokite naujų būdų, kaip formuoti šukuoseną: suktukus, plaukų pynimus, įvairias priemones.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite