Plaukai

Plaukų kirpimas nėštumo metu

Plaukų kirpimas nėštumo metu

Nėštumas visokeriopai keičia žmonių gyvenimus, o taip pat ir moters kūną. Nėštumo požymis ne tik apvalėjantis pilvukas. Hormonai, susiję su nėštumu, gali įtakoti keisčiausius kūno pokyčiais. Žymiai anksčiau, nei ant nėštumo testo išryškėja juostelė “teigiamas”, kūnas pradeda keistis. Hormoniniai pokyčiai prasideda nuo pat kiaušinėlio apvaisinimo momento. Moters oda, sąnariai, o taip pat ir plaukai nėštumo metu keičiasi.

Plaukai nėštumo metu

Daugelis moterų pastebi, kad plaukai nėštumo metu auga greičiau, yra tankesni ir labiau žvilga. Tai džiugina, tačiau tik ne tas moteris, kurios pastebi, kad plaukai nėštumo metu pradeda augti ir gana neįprastose kūno vietose: ant kojų, rankų, kartais ant smakro, ant nugaros arba net ant spenelių. Nėštumo metu naudojamos įprastos depiliavimo priemonės, nebent erzintų jų kvapas.

Neretai nėštumo metu pasireiškia ir atvirkštinis poveikis: plaukų sausumas, lūžinėjimas, slinkimas. Jeigu nėščiosios maiste ir organizme trūksta kalcio, plaukai nėštumo metu ima slinkti . Lygiagrečiai pastebime, kad genda dantys, sluoksniuojasi nagai. Tuomet būtinai papildomai reikia vartoti preparatus, turinčius kalcio, cinko ir magnio.

Jei plaukai nėštumo metu išsausėja, juos reikia maitinti ir drėkinti – puikiai tiks kaukės iš varnalėšų ar kitokio aliejaus, į kurį įlašinti keli lašai eterinio aliejaus.

Ar galima nėštumo metu kirpti plaukus? Priklauso tik nuo to, kiek tikite prietarais. Jokio fiziologinio paaiškinimo, kodėl plaukų negalima būtų kirpti devynis mėnesius nėra.

Tačiau prieš pasirenkant trumpą, berniokišką kirpimą, verta atminti, kad nėštumo metu pasikeis ne tik figūra. Ypač paskutiniais mėnesiais veidas neretai būna paburkęs. Stilingas, valiūkiškas plaukų kirpimas prie pasikeitusio, papilnėjusio veido gali visai netikti ir atrodyti gana graudžiai.

Ar galima kirpti plaukus nėštumo metuNėra vieningos nuomonės dėl plaukų dažymo ar cheminio šukavimo nėštumo metu. Tiesioginių įrodymų, kad tai kenkia vaisiui, nėra, tačiau dauguma gydytojų nepataria to daryti pirmuosius tris nėštumo mėnesius. Dažai juk papuola ne tik ant plaukų, tai yra jau negyvo audinio, bet ir ant galvos odos, per kurią agresyvios cheminės medžiagos, esančios dažuose, patenkai į kraują, o su juo išnešiojamos po visą organizmą. Būsimam kūdikiui tai bereikalingas chemijos krūvis. Mažesnis blogis būtų augaliniai dažai: chna, basma. Galima naudoti dažančius šampūnus – jų cheminė sudėtis ne tokia toksiška.

Jei vis dėlto dažysite plaukus, rezultatai gali būti kitokie, nei tikėjotės. Taip yra todėl, kad pasikeičia plauko struktūra, plaukai yra labiau porėti, todėl kitaip reaguoja į plaukų dažus. Be to, kadangi plaukai nėštumo metu auga sparčiau, nedažytos šaknys išlįs žymiai greičiau nei įprastai ir dažytis teks kur kas dažniau. Dilema dažytis ar nesidažyti neretai išsisprendžia savaime: dažuose esančio amoniako kvapas ir šiaip nemalonus, tačiau nėštumo metu jį ištverti būna taip sunku, kad tiesiog nebelieka nei noro, nei energijos dažyti plaukus.

Daryti cheminį šukavimą nelabai yra prasmės – jis daug blogiau laikosi, o kartais visai nepavyksta. Dalis plaukų “pasiduoda” procedūrai, kita dalis tik nepaklusniai nutįsta. Be to medžiagos, naudojamos net lengvam cheminiam sušukavimui, žymiai agresyvesnės, nei naudojamos plaukų dažams.

Nėštumo metu atsiradę plaukų pokyčiai praeina taip, kaip ir praeina pats nėštumas. Besidžiaugusios vešlesniais, tankesniais plaukais, keli mėnesiai po gimdymo pastebi, kad plaukai ima slinkti tiesiog kuokštais. Neišsigąskite, nenupliksite. Tiesiog galvą palieka visi tie plaukai, kurie neslinko nėštumo metu, dėl kurių šukuosena atrodė tokia vešli.

Moterims, kurių plaukai nėštumo metu buvo sausi ir lūžinėjantys, po gimdymo jie dažniausiai vėl būna tokie, kokie buvo iki nėštumo.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite