Kiekvienam plaukų tipui reikalinga skirtinga priežiūra. Tačiau kosmetikos priemonių parduotuvėje labai daug, todėl ir sunku išsirinkti. Ir apskritai, kam tiek daug jų reikia?
Pagrindinės plaukų priežiūros priemonės skirstomos šiuos tipus
Kosmetika plaukams būna keturių tipų. Yra tokios priemonės plaukams kaip šampūnas, balzamas, kondicionierius, nenuplaunamos priemonės, šukuosenų formavimo priemonės, plaukų dažai ir kaukės plaukams. Apžvelgsime tik keletą iš jų.
Šampūnas plaukams
Tai priemonė plaukų plovimui nuo dulkių, nešvarumų ir odos druskų, skirta valyti galvos odą. Šampūnai skirti normaliems, riebiems, dažytiems plaukams, prieš pleiskanas, taip pat perdžiūvusiems ir sausiems. Šampūnai padeda plaukams išlikti gražiems ir sveikiems.
Labai svarbu šampūną rinktis pagal savo plaukų tipą ir siekiant norimo efekto: pašalinti pleiskanas, išsaugoti spalvą, išlyginti ar padidinti. Kiekvieną dieną nepatariama naudoti šampūną “du viename”, kadangi jie negali suteikti visapusiškos priežiūros.
Prieš naudojant vieną ar kitą šampūną, reikia perskaityti instrukciją, kadangi kai kuriuos šampūnus reikia iškart nuplauti, o štai kai kuriuos – palikti keletai minučių ant plaukų.
Balzamas plaukams
Jis analogiškai parenkamas kartu su šampūnu. Balzamas yra skirtas plaukų maitinimui ir atstatymui. Taip pat balzamas palengvina plaukų šukavimą, apsaugo plaukus darant šukuosenas ir naudojant džiovintuvus ar kitas plaukų formavimo priemones. Balzamą reikia tepti ant drėgnų švarių plaukų 3 arba 5 minutėms, ir tik tada nuplauti po tekančiu vandeniu.
Kondicionierius plaukams
Dabar kondicionierius ir balzamas dažniausiai tai viena ir ta pati priemonė. Kondicionierius yra skirtas tam, kad apsaugotų plaukus nuo džiovintuvo ir atstatytų pažeistus plaukus. Kondicionierius apsaugo kiekvieną plaukelį atskirai apgaubdamas apsaugine plėvele ir neleidžia jiems išdžiūti, o taip pat drėkina plaukus.
Kondicionierius suteikia plaukams glotnumo ir sveikatos. Tepti kondicionierių ant plaukų reikia nuo galiukų, o jei juo netepsite galvos odos, plaukai taps išpūsti.
Plaukų kaukės
Kaukės savyje turi maitinamąsias ir atstatančiąsias priemones koncentruotu pavidalu, kurios yra skirtos plaukų sveikatos palaikymui. Kaukė skirta atstatyti plaukų spalvą ir blizgesį, stimuliuoja jų augimą, neleidžia išsišakoti plaukų galiukams, neleidžia plaukams iškristi, maitina ir apsaugo nuo pleiskanų.
Palyginus su balzamu plaukų kaukės yra efektyvesnės, tačiau jų nereikėtų naudoti kasdien. Ne daugiau nei 2 ar 3 kartus per savaitę. Norint gauti papildomą efektą, kai kurias kaukes reikėtų tepti šiltas ant odos galvos ir dar šiltai apdengti. Kaip taisyklė, ant švarių, drėgnų plaukų užtepta kaukė paliekama 5 arba 20 minučių, o po to plaukai kruopščiai išplaunami.
Nenuplaunamos priemonės
Tai įvairūs nenuplaunami kondicionieriai, ampulės, purškikliai, kremai, serumai. Tepamos jos ant švarių ir drėgnų arba išdžiovintų plaukų.
Tokias nenuplaunamas priemones plaukams reikėtų rinktis pagal savo poreikius. Nenuplaunamos priemonės maitina ir apsaugo, taip pat yra skirtos skilinėjantiems galiukams ir išlyginamajam efektui, perdžiūvusiems plaukams ir lengvam iššukavimui. Būtina prieš naudojimą perskaityti instrukcijas.
Plaukų dažai
Dažai yra skirti paslėpti žilus plaukus arba pakeisti natūralią jūsų plaukų spalvą. Jie nenusiplauna ir dažniausiai juose galima rasti amoniako. Ne visiškai atspariuose dažuose amoniako nerasite, tačiau po 20-30 kartų jie nusiplauna.
Atspalvių priemonės, kuriose yra peroksido ir nėra amoniako, plaukams suteikia norimą plaukų atspalvį, ir dažniausiai nusiplauna per 6 ar 10 kartų.
Dažniausiai naudojant plaukų dažus, plaukus reikia maitinti papildomai ir naudoti įvairias kaukes bei kondicionierius.
Gydomoji kosmetika
Balzamai, gydomieji šampūnai ir kitos priemonės yra skirtos gydyti plaukus, todėl jų nereikia naudoti pastoviai. Gydomoji kosmetika yra vaistai, ir ją naudoti reikia nustatytais kursais. Kitu atveju galima neatsikratyti problemos, bet įgyti naujas problemas – plaukų sausumą, slinkimą, retėjimą.
Gydomoji kosmetika veikia giliai galvos odą ir plaukus, leidžia atsikratyti pleiskanomis ir atstato sveikų plaukų struktūrą. Tokioje kosmetikoje nėra dažų, kvapų, konservantų, ir ji negali iššaukti alergijos bei dirginti galvos odą. Geriausiai, jei gydomąjį šampūną paskirtų gydytojas.
Kuo gi skiriasi gydomoji kosmetika nuo profesionaliosios?
Visų pirma gydymas ir priežiūra yra skirtingi dalykai. Profesionali kosmetika plaukams, lyginant su įprastomis priemonėmis, turi savyje daugiau maitinamųjų ir atstatomųjų medžiagų. Gydomoji kosmetika išsprendžia galvos odos problemas efektyviai ir greitai, nes čia medžiagos yra koncentruotas, kad giliau paveiktų plaukus ir jų odą.
Komentarai