Plaukai

Plaukų tipai

Plaukų tipai
Ar žinojote, jog tinkamai savo plaukais pasirūpinsite tik tuomet, jeigu tiksliai žinosite jų poreikius, o tai padaryti padeda plaukų tipo nustatymas. Jį nustatyti iš tiesų gana paprasta, tereikia atsakyti į du klausimus: kaip dažnai jums reikia plauti galvą? Kaip atrodo neplauti plaukai – susiriebalavę ar sausi?

Štai kokiais pagrindiniais požymiais pasižymi kiekvienas plaukų tipas:

Normalūs plaukai

Normalūs plaukai – tokie, kurie nesusiriebaluoja per 3 – 4 paras, tačiau išlaiko savo blizgesį ir elastingumą, yra tiesiog gamtos dovana, kuria reikia džiaugtis ir saugoti. Normalūs plaukai nereikalauja specialios priežiūros, tačiau tai nereiškia, kad su jais galima elgtis nerūpestingai. Šiems plaukams reikia gero šampūno ir kondicionieriaus, reikia kasdieninio masažo minkštu šepečiu, o galiukus reikia kartą per mėnesį pakirpti.

Sausi plaukai

Sausi plaukų galiukaiJei galvos odoje esančios riebalinės liaukos neišskiria pakankamai riebalų, plaukai pasidaro sausi ir trapūs, lūžinėjantys. Gali atsirasti sausų pleiskanų.

Pasistengus, su šia problema galima nesunkiai susitvarkyti. Verta atminti, kad su amžiumi riebalinių liaukų veikla silpnėja, todėl laiku nepasirūpinus sausa galvos oda, gali atsirasti sausoji seborėja – sutrikimas, dėl kurio plaukai ant galvos pradeda pastebimai retėti.
Jeigu jūsų plaukai sausi ir lūžinėjantys, pasistenkite subalansuoti savo maistą. Ypač reikalingi vitaminai A ir F. Būtina daugiau vartoti augalinio aliejaus, sėklų ir riešutų. Iš vaisių ir daržovių ypač naudingi persimonai, apelsinai, morkos, moliūgai, kopūstai.
Sausų ir trapių plaukų negalima skalauti rūgščiais tirpalais, tai yra vandeniu, į kurį dėta citrinos sulčių ar obuolių acto.
Naudingos kaukės iš aliejaus ir kiaušinio trynio, įlašinus į jas šiek tiek vitamino A.

Būtina vengti visko, kas išsausina galvos odą: muilo, kieto vandens, cheminių sušukavimų, dažno plaukų dažymo. Sausiems plaukams kenkia sūrus ar chloruotas vanduo, staigūs temperatūros pokyčiai, vėjas, dažnas džiovinimas plaukų džiovintuvu. Tokių plaukų negalima plauti labai karštu vandeniu.

Riebūs plaukai

Jau sekančią dieną po galvos plovimo, o kartais ir tos pačios dienos vakare, ypač jei vaikščiojote su kepure, plaukai praranda purumą, pradeda labiau blizgėti, sulimpa sruogomis.

Dažniausiai jeigu jūsų plaukai greit susiriebaluoja, tai ir veido oda yra riebi. Reiškia, riebalinės liaukos išskiria daugiau riebalų, nei reikėtų. Plaukų tipas tiesiogiai susijęs su odos tipu. Jei veido oda riebi, plaukai nebus sausi. Tik po negailestingų kosmetinių eksperimentų plaukai gali pasidaryti sausi ir lūžinėjantys. Tačiau galvos oda vis tiek bus riebi!

Riebalinių liaukų veiklos sutrikimo priežastys būna sudėtingos, susijusios su nervų ir endokrininės sistemos funkcijų pakitimu, medžiagų apykaitos sutrikimu, neteisinga mityba, vidurių užkietėjimu. Manoma, kad riebalinės liaukos itin aktyviai veikia tuomet, kai organizme gaminasi pernelyg daug testosterono – vyriško hormono. Situaciją keisti reikia subalansuojant mitybą. Vartokite mažiau angliavandenių, ribokite miltinių, saldžių, riebių patiekalų kiekį. Valgykite daugiau augalinio maisto, turtingo vitaminais ir ląsteliena.

Greit susiriebaluojančius plaukus svarbu teisingai prižiūrėti.

Galvą reikia plauti taip: 2-3 minutes skalauti plaukus vandeniu, ir tik tuomet ant jų uždėti šampūno. Riebius plaukus reikia plauti kas trys dienos, nes kuo dažniau plausite, tuo aktyvesnės bus riebalinės liaukos. Naudokite priemones, skirtas riebiems plaukams. Išplautus plaukus skalaukite vaistinių žolių nuoviru.

Mišrūs plaukai

Kartais pasitaiko, kad galvos oda riebi, o plaukų galiukai išsausėję. Galvą tenka plauti dažnai, o nuo to plaukai dar labiau sausėja.
Su šia problema susiduria moterys, kurios dažnai naudoja plaukų džiovintuvą ir nuolat dažo plaukus. Pradžioje jų plaukai buvo riebaus tipo.
Jei plaukai mišrūs, galvos odą tenka trinti priemonėmis, skirtomis riebiems plaukams, o plaukų galiukus laikas nuo laiko tepti maitinančiomis priemonėmis, pavyzdžiui varnalėšų aliejumi.

Šio tipo plaukams ypač svarbu parinkti teisingas priežiūros priemones. Balzamą ar plaukų kaukę tepkite tik ant plaukų galiukų, netepkite ant šaknų.

Pažeisti plaukai

Išsišakoję plaukų galiukai,primenantys teptuką.Tokie plaukai veliasi, juos sunku sušukuoti, dalis plaukų lieka šukose, o kartu išraunami ir sveiki plaukai. Plaukų galiukai šakojasi dėl nepalankios viso organizmo būsenos, kuomet sutrinka plaukų folikulų maitinimas. Galbūt yra kraujagyslių sistemos sutrikimų. Atkreipkite dėmesį į savo sveikatą.

O išsišakojusius plaukų galiukus nukirpkite.

Mazgeliai ant plaukų. Ant plauko atsiranda sustorėjimų, primenančių mazgelius. Pažiūrėjus per mikroskopą, matosi išilgai perskilęs plaukas. Per šiuos mazgelius plaukai dažnai lūžta. Taip nutinka, kai sutrinka plauko ragėjimo procesas. Priežastis gali būti neteisinga priežiūra: dažnai sukami, veliami plaukai, kai kurių cheminių priemonių naudojimas. Tenka plaukus trumpai nukirpti ir gerai prižiūrėti. Jeigu po dviejų mėnesių vis dar atsiras mazgelių, konsultuokitės su gydytoju.

Priskirtos žymos

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarų skaičius: 2

Spauskite čia ir komentuokite