Nagai

Skilinėja nagai. Kokių vitaminų trūksta?

Skilinėja nagai. Kokių vitaminų trūksta

Visos norime džiaugtis gražiu manikiūru. Ką daryti, jei nagai primena ploną pavasarinį ledą: vienas neatsargus judesys ir jie lūžta. Galima suversti viską žiemos-pavasario periodui, kai trūksta vitaminų, tačiau tai tik iš dalies tiesa. Neteisingai parinktas lakas arba neteisinga priežiūra taip pat turi nemažai įtakos.

Jeigu dažnai skilinėja nagai, tai ne tik ženklas rodantis vitaminų trūkūmą, peržiūrėkite savo nagų priežiūros įpročius. Dar apie tai galite skaityti straipsnyje “Kaip išlaikyti sveikus nagus“. Na, o čia aprašytos dažniausiai pasitaikančios problemos dėl kurių nepavyksta užsiauginti ilgesnius natūralius nagus.

Nenaudokite greitai džiūstančių lakų

Dažniausiai tokie turi žymėjimą 30 arba 60 sekundžių – laikas, per kurį jie išdžiūsta. Atrodo, labai patogu: nereikia ilgai laukti, bijoti dėl staigių judesių arba naudoti tokias priemones, kaip džiovintuvas, kad lakas greičiau išdžiūtų. Tačiau laiko taupymas trumpina nagų gyvenimą.

Tiesa, beveik visų lakų sudėtyje yra formaldehidas, kuris labai greitai išgaruoja palikdamas plėvelę iš lako. Standartinis kiekis lake – apie 5 proc., jis džiūsta ne mažiau 6 minučių. Kalbant apie 60 sekundžių – jau tikriausiai suskaičiuojate, kiek medžiagos yra šiame lake? Didelis formaldehido kiekis veikia nagus blogiau nei acetonas, juos plonindamas ir kitaip pažeisdamas.

Atmintinė: Rinkitės laką, kurio sudėtyje yra keramidų, proteinų, aliejų ir kuo mažiau procentų formaldehido. Visos išvardintos medžiagos stiprina ir drėkina nagą, taip negadindamos jo struktūros.

Dildinkite nagus teisingai

Kaip teisingai dildyti nagusDauguma iš mūsų dildina nagus iš vienos pusės į kitą, aštriais judesiais. Norima nagų forma gaunama ganėtinai greitai, tačiau tai kenkia nagų struktūrai: tokiu būdu mes paveikiame nago paviršių, atsiranda mikro įtrūkimai ir prasideda sluoksniavimosi procesas.

Atmintinė: Dildinti nagą reikia tik į vieną pusę, pradedant nuo krašto link centro, ilgais ir lygiais judesiais. Laikyti dildę reikia kampu į nago kraštą ir stengtis brūžinti išorinę pusę.

Nenaudokite metalinių ir deimantinių dildžių

Metalo ir deimanto dalelės braižo ir žeidžia nagų paviršių, pažeidžia jų struktūrą, taip pat ir augimo architektūrą – tai skatina nagų sluoksniavimąsi.

Atmintinė: Geriausiai naudoti populiarias stiklines dildes. Šiuo metu jos yra vienos minkščiausių. Dildinant stiklinė dildė nepalieka mikrodalelių, nepažeidžia nago struktūros.

Taip pat dėmesį reiktų atkreipti ir į keramikinę dildę. Ją geriausiai naudoti, jei nagai vis sluoksniuojasi ir lūžta. Keraminės dildės turi labai smulkius “grūdelius”, kurie praktiškai netraumuoja nagų plokštelės. Be to, jos turi savybę užgydyti pažeistus nagus. Mikrokristalai dildinimo metu patenka į nagą, į sutrūkimų vietas ir sutvirtiną nagą.

Gerkite daugiau vandens

Nagai yra raginės odos ataugos ir taip pat, kaip ir oda, jiems reikia drėgmės. Drėgmę nagai greitai įsisavina, o ją išgaruoja per poras. Jei mažai gersite dienos metu, nagai neteks daug drėgmės, jie pradės džiūti ir laužytis.

Atmintinė: Kad organizmui netrūktų vandens, žmogus per dieną turi išgerti 30 ml vandens kiekvienam savo kūno kilogramui. Tarkim, jei jūs sveriate 60 kg, jūsų norma – 1800 ml per dieną.

Nekirpkite nagų žirklutėmis

Žirklutėmis negalima kruopščiai apkirpti nagų. Kad ir kaip jūs atsargiai tai darytumėte, vis tiek pažeidžiate didelį nago kraštą, tuomet jis skyla ir lūžta.

Atmintinė: Kirpti nagus galima su specialiomis žnyplėmis nagams. Su jomis lėtai judama nuo vieno link kito nago krašto, suteikiant nagui formą ir nepaliekant įskilimų. Ir galutinę formą reikia suteikti dilde.

Plaukite indus ir kitą paviršių su pirštinėmis

Kenksmingos medžiagos, esančios buitinėje chemijoje, įvairiuose plovikliuose ir šveitikliuose, sausina nagą ir skatina jo lūžimą. Kad ir ką bedarytumėte, visuomet apsimaukite pirštines.

Atmintinė: Tokia apsauga taip pat turi savo minusų. Guminėse pirštinėse rankos prakaituoja, pažeidžiamas rankų odos kvėpavimas ir tai taip pat kenkia nagams. Norint išvengti šio negatyvaus efekto, patepkite prieš tai rankas kremu. Tokiu būdu apsaugosite rankas nuo kenksmingų medžiagų ir suteiksite joms reikiamą priežiūrą.

Vitaminai kurie padės stiprinti nagus

Produktų racione daugiau naudokite maisto, kuris turtingas vitaminais A, E, D, patiekalus su mikroelementais – geležimi, kalciu, siliciu. Jei organizme jų bus pakankamai, nagai taps stiprūs ir sveiki.

Atmintinė: Daugiau naudokite jaunų produktų, riešutų, sviesto, sūrio, riebios žuvies, kiaušinių. Šie produktai – kalcio ir vitamino D šaltinis, kurie reikalingi nagams. Silicio ir geležies “saugyklos” yra bananuose, sausuose vaisiuose, pupose, žaliose daržovėse, mėsoje.

Venkite kalcio pertekliaus organizme

Kalcio pertekliusMūsų nagai kenčia ne tik nuo vitaminų trūkumų, bet ir nuo pertekliaus. Ypač kalbant apie kalcį. Jei pas jus lygūs nagai, vadinasi, juose užtektinai mineralų. Kalcio perdozavimas gali sąlygoti nagų lūžimą ir sluoksniavimąsi.

Atmintinė: Jei jūs turite pakankamai lygius nagus, venkite naudoti perlamutrinius lakus. Kad lakas suteiktų blizgesio nagams, gamintojai sudėtyje naudoja natūralų perlamutrą, kuriame yra labai daug kalcio.

Nelaikykite nagų lako labai ilgai

Esmė ta, kad net ir gydantis, laką galima laikyti – 5-7 dienas. Kitu atveju, jis pažeidžia nago kvėpavimą, sausindamas jį. Todėl net ir po gydomojo lako sluoksniu nago struktūra gali kisti į blogąją pusę.

Atmintinė: Jei jums iškilo problemos su nagais, gydomąjį laką galite naudoti kaip pagrindą. Rinkitės jį atsižvelgdamos į savo nago problematiką.

Sausiems ir lūžtantiems nagams rinkitės drėkinamojo efekto lakus. Juose yra vitaminas A, B5, proteinai, kurie palaiko drėgmę ir maitina patį nagą.

Ploniems ir trapiems nagams reikia kalcio pagrindo lako, kurį užtepus šis mineralas įsigeria į nago struktūrą, taip sustiprindamas ir gerindamas nagų auginimą.

Nuvalykite laką tuomet, kai jis pradeda luptis

Dauguma turi tokį įprotį užlakuoti dar vieną sluoksnį lako, kai šis ima luptis. To negalima daryti jokiais būdais. Jei lakas lupasi, jį reikia nuvalyti specialiu skysčiu be acetono. Ir tuomet leisti nagams pailsėti 3-4 dienas.

Atmintinė: Šiuo periodu profilaktikai ir gydymui naudokite specialius maitinamuosius aliejus. Aliejai veikia net ir tas nago dalis, kurios nepasiekiamos lakui. Be to, aliejus aktyviai maitina nagą, minkština kutikulą, daro nagą lankstesnį. Jei norite atlikti savo nagams SPA procedūrą, ištepkite nagus aliejumi prieš naktį ir miegokite su medvilninėmis pirštinėmis, kad šis geriau susigertų.

Nepoliruokite nagų pačios

Kai poliruoja ne profesionalai, dažnai būna problemų, kad nesupranta, jog reikia sustoti. Taip su poliravimu pažeidžiama viršutinė nago plokštelė bei struktūra. Nagai ima lūžinėti, o blogiausiu atveju čia gali atsirasti gilūs nago pažeidimai.

Atmintinė: Namų sąlygomis nagus geriausiai ne poliruoti, bet šlifuoti pačia minkščiausia specialia poliravimo medžiaga. Atsargus šlifavimas nepažeis nagų plokštelės struktūros ir suteiks nagams blizgesį.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite