Stilius

Kaip išsirinkti pėdkelnes?

Kaip pasirinkti tinkamo dydžio liemenėlę

Mados pasaulyje manoma, kad pėdkelnių (Angliškai Pantyhose) kilmė Anglijoje. Viena mados dizainerė vardu Mary Quant 60-ųjų pabaigoje sijonus taip patrumpino, kad ilgos kojinės (Stockings) ir kelnaitės susiliejo tapdamos pėdkelnėmis, ši aprangos detalė tapo nepakeičiama moteriško garderobo dalis.

raštuotos pėdkelnės moterimsBaroko laikais buvo sakoma “keisti kaip pirštines”, o šiandien šį pasakymą galima perfrazuoti “keisti kaip pėdkelnes” taip užsimenant apie šio nepigaus daikto trumpaamžiškumą. Ir jeigu žmonės įsigudrino pirkti dvi poras kojinių, kad vienai suplyšus ją būtų galima pakeisti kita iš naujos poros, tai su pėdkelnėmis šis triukas neišdegs. Dėl mažutės nubėgusios akies ką tik nupirktos pėdkelnės negailestingai išmetamos lauk.

O kaip apmaudu, kai nubėgusią akį pastebi prieš įeidama į teatrą ar restoraną! Pasitikėjimas savimi nuo 180 laipsnių staiga nukrenta iki 0. “Kodėl gi tai nutiko man būtent šiandien?!” O gal tiesiog nemokame išsirinkti?

Kaip išsirinkti teisingai?

Taigi, kojinių produkcijos žinovų ir specialistų rekomendacijos:

Pirkdama pėdkelnes įvertinkite faktą, kad sukčiai su malonumu padirbinėja žymių ir perkamų firmų pėdkelnes, nes nežinomas pavadinimas pirkėją verčia suabejoti prekės kokybe. Patyrę žmonės pirmenybę teikia pėdkelnėms, kurių pavadinimai dar nemirga reklamose, nes žino, jog nauji gamintojai netaupys prekės kokybės sąskaita, jei dar nėra užsitarnavę gero vardo. Tačiau nepriklausomai nuo to, ar perkate pėdkelnes žinomu ar nauju pavadinimu, prieš sumokant pinigus, reikia padaryti štai ką:

• Pauostykite – atsargiai atidarykite pakuotę ir pauostykite kvapą. Firminiai gaminiai skleidžia malonų parfumerijos aromatą. Tikras pėdkelnes audžia specialiuose fabrikuose, pėdkelnių gamyboje numatytas ir visų rūšių pėdkelnių kvėpinimas. Padirbtos pėdkelnės taip nekvepės, nes kvėpinimo procesas gan brangiai kainuoja – tai per didelė prabanga klastotojams.

Pėdkelnės angliškai pantyhose

• Pačiupinėkite – kad galėtumėte apžiūrėti siūles, pakanka ištempti kelnaites. Pigių gaminių siūlės yra iškilios, “apvalios” – jos išryškės po aptemptais ir trikotažiniais rūbais. Firminės, kokybiškos pėdkelnės yra plokščiomis, beveik susiliejančiomis su audiniu, siūlėmis.

• Išsiaiškinkite – kad visiškai įsitikintumėte pėdkelnių kokybe, jums teks geriau apžiūrėti kelnaičių įsiuvą. Rombinis arba ovalus audinio gabalėlis leidžia pėdkelnėms geriau apgulti moters figūrą. Jo dėka pėdkelnės netrina, nenukąra ir neįsirėžia kojinių susijungimo vietoje. Be to, brangių modelių įsiuvo audinio sudėtyje yra medvilnės arba mikropluošto, todėl po pėdkelnėmis galite nemūvėti kelnaičių. Moterys, mėgstančios aptemptus ir trikotažinius rūbus, žino, kaip apgailėtinai atrodo apatinio trikotažo juostelės, išryškėjančios iš po viršutinių rūbų.

Kad įsiuvo sudėtyje yra medvilnės, bus nurodyta ant įpakavimo – šiuo atveju medvilnės bus ne daugiau nei 3% ir visa ji bus įsiuve.

Kokybiškas liemuo turi būti ne žemesnis nei 3-4 cm, jis turi nesusivynioti ir išsitempti mažiausiai 70-80 cm. Paskutiniaisiais metais brangiose pėdkelnėse vietoje megzto juosmens dažnai prisiuvamas platus elastinis kaspinas.

Pėdkelnių stilius

Kad ir kokias spalvas ar raštus besirinktum, vertink save objektyviai. Stambūs piešiniai ir raštai vizualiai prideda keletą kilogramų ir atima keletą centimetrų ūgio. Tas pats pasakytina ir apie horizontalias juosteles ir apskritai šviesių spalvų pėdkelnes.

Vertikalios juostelės – atvirkščiai, ilgina kojas. Tačiau jei tavo blauzdos ar šlaunys neproporcingai stambios, geriau tokių vengti – tempiantis kojinei išsitempia ir juostelė, taigi kojų linijos “bangelės” taps tik dar labiau pastebimos. Tokiu atveju geriau rinktis pėdkelnes su siūle.

Jei figūros ypatumai verčia atsisakyti raštuotų kojinių, visada lieka erdvės eksperimentuoti su spalvomis. Ir nepamiršk atkreipti dėmesio į koreguojamąsias pėdkelnių savybes: užpakaliuką formuojantį, juosmenį liekninantį ar ties blauzdomis sustangrintą audinį!

Kaip pasirinkti pėdkelnes

Pėdkelnių sudėtis

Pedkelnių sudėtis Lycra• Iššifruokite – ką reiškia tie paslaptingieji “denai” ir “laikros”? Denas – audinio tankumas. Kuo tankesnis audinys, tuo storesni siūlai, tuo daugiau denų. Tačiau kaina priklauso ne nuo denų skaičiaus – kartais 7-15 denų pėdkelnės kainuoja brangiau nei 40 denų. Kaina priklauso nuo laikros (elastinas – lycra): kuo jos daugiau, tuo kaina didesnė. Jei ant pakuotės nurodyta, kad gaminio sudėtyje yra 3-5% laikros, reikėtų žinoti, kad visa laikra bus liemenyje, o kojinės yra iš paprasčiausio kaprono, kuris dažnai susigarankščiuoja į “armonikėlę”. Jei pėdkelnes dėvite visą dieną, labiausiai tam tinka 12-17% elastano turintys gaminiai. Jei laikros yra 25-30%, tokios pėdkelnės turi gydomųjų (antivarikozinių ir anticeliulitinių) savybių.

Jei ant etiketės nurodyta 40% laikros, tai greičiausiai yra padirbtos pėdkelnės, nes tiek laikros būti negali.

• 6-15 denų — pačios ploniausios pėdkelnės, skirtos karštoms vasaros dienoms ir oficialiems vakariniams renginiams.

• 20-40 denų – pėdkelnės tinka visiems metų laikams. Jos nėra visiškai permatomos — būna tik pusiau permatomų ir nepermatomų.

• 50-180 denų pėdkelnės – skirtos šaltam orui, šalnoms, šlapdribai. Jų sudėtyje dažnai būna medvilnės, mikrofibros, akrilo arba vilnos.

Didelį vaidmenį pėdkelnių kokybei turi ir mikropluoštas (“microfiber”). Ji užtikrina, kad šis moteriškas ginklas būtų pakankamai minkštas, švelnus ir tuo pačiu tvirtas. Ant įpakavimų ji dažniausiai nurodoma užrašu “multisoft” arba “micro”. Kuo didesnis jos skaičius (jis gali būti nuo 13 iki 80), tuo geresnė pėdkelnių kokybė ir ilgesnis galiojimo laikas.

Pėdkelnių įvairovė

Spalvotos, raštuotos, bent kiek įmantresnės pėdkelnės – rizikingas pasirinkimas: sudėtinga jas derinti prie aprangos, visai nesunku apsirikti ir, užuot apsirengus madingai, pasirodyti pernelyg vaikiškai, vulgariai ar išryškinti figūros trūkumus. Štai kodėl daugelis moterų pirmenybę teikia klasikinėms rudoms arba juodoms pėdkelnėms. Tačiau išsirinkus tinkamas pėdkelnes galima ne tik ištaisyti kai kuriuos figūros trūkumus, bet ir suteikti savo aprangai naujų, supermadingų stiliaus niuansų, paversti jas tikru savo stiliaus koziriu. Taigi kokios pėdkelnės ir kojinės madingos šiais metais ir prie kokių rūbų jas derinti?

Spalvotos pėdkelnės moterims

Gėlių raštai. Pavasario-vasaros sezonu į pėdkelnes perkeliamos ir pagrindinės viršutinių rūbų raštų tendencijos. Ypač populiarus gėlių raštas. Jis dailiausiai atrodys ant ilgų, lieknų kojų. Neaukštoms merginoms gėlės gali iškrėsti piktą pokštą: vizualiai dar labiau sutrumpinti kojas, išplatinti blauzdas.

Animalistiniai raštai. Dar vienas sezono hitas – animalistiniai raštai. Ryškios spalvos tiks lieknoms, drąsioms, savimi pasitikinčioms merginoms ir moterims. Tačiau jei kojos – storokos, verčiau tokių pėdkelnių vengti: jos atrodys gana iššaukiančiai, juokingai. Kai kurie pėdkelnių gamintojai šiemet siūlo ir pėdkelnių, ant kurių puikuojasi gyvūnų piešiniai. Jos skirtos laisvalaikiui, padeda atskleisti linksmą, nerūpestingą nuotaiką.

Linksmieji žirneliai (polka dots)Linksmieji žirneliai. Jei nori atrodyti madingai – būtinai įsigyk pėdkelnių su taškeliais. Žirnelių spalva ir dydis priklauso nuo tavo charakterio. Toms, kurios nemėgsta pernelyg išsiskirti iš minios, labiausiai tiks pėdkelnės su smulkučiais, to paties atspalvio žirniukais. Stambūs, kontrastingų spalvų žirneliai tiks drąsioms ir linksmoms.

Grafika. Iš minios išsiskirti padės ir pėdkelnės su geometriniais raštais – pavyzdžiui, šachmatų langeliais ar tinkleliu. Tokie raštai šį sezoną taip pat ant bangos.

Nėriniai. Dar viena madinga tendencija – įvairiausi nėriniai, tarsi nunerti vąšeliu. Tinkamai parinkus nėriniuotas pėdkelnes galima susikurti ir pasakišką, romantišką įvaizdį (tam labiau tiks šviesios pėdkelnės, derinamos prie šviesių, pastelinių tonų rūbų), ir lemtingos moters amplua (be abejo, tokiu atveju pirmenybė teikiama juodoms kojinėms su nėrinių raštais). Kad neatrodytum vulgariai, nėriniuotas pėdkelnes derink prie pusilgių sijonų ar šortų.

Spalvotos pėdkelnės. Šiltuoju metų laiku galima į valias žaisti spalvomis, derinti vėsių pastelinių tonų rūbus su tokios pačios spalvos pėdkelnėmis. Universaliausios šio sezono spalvos – gili žalia ir mėlyna. Prie lengvų, ryškiaspalvių suknelių dera šiltesni atspalviai. Paprastai raudonos spalvos rūbus pavasarį rekomenduojama rinktis atsargiai, tačiau jei kalbame apie šį sezoną madingas pėdkelnes – net ir raudoniems tonams apribojimų nėra! Neįprastai ir įdomiai atrodys tamsių spalvų pėdkelnės, pereinančios į šviesesnius atspalvius.

Pėdkelnės tattooTatuiruotės imitacija. Mados tendencijos, perėjusios į gatvės madą, praranda savo aktualumą ir tampa nemadingos. Taip nutiko ir su tatuiruotėmis: jas turėti jau nėra nei labai drąsu, nei labai madinga. Visai kas kita – tatuiruotės imitacijos, kurios itin išpopuliarėjo būtent ant pėdkelnių. Kodėl gi nepasimatavus tatuiruotės ir tau?

“Prisegamos” pėdkelnės. Vis drąsiau kelią į gatvės madą skinasi ir “optinė apgaulė” – pėdkelnės, imituojančios prisegamas kojines. Jei tikros prisegamos kojinės šmėžuotų iš po sijono ar suknelės – būtų vulgaru. Tačiau jei prisegimas – viso labo piešinys ant pėdkelnių, padėtis iš esmės pasikeičia. Todėl “prisegamos” pėdkelnės vis labiau populiarėja, imituojamų kojinių kraštelis puošiamas vis įvairesniais ornamentais, piešiniais (gėlytėmis, kaspinėliais).

Neįprastas kraštelis. Jei pavasarį mieliau renkiesi ne pėdkelnes, o prisegamas ar priklijuojamas kojines, atkreipk dėmesį į viršuje esantį dekoratyvinį kojinių kraštelį. Madingas ne paprastas nėriniuotas kraštas, o kontrastingos spalvos, įvairesnių raštų apdaila.

Kojinės su siūle. Klasika tapusi per visą kojos ilgį nusidriekusi kojinių siūlė – seksualus ir stilingas elementas, kurį ypač išpopuliarino naujai atrastas burleskos menas ir, žinoma, seksualioji Dita Von Teese. Tiesa, kad įvaizdis netaptų vulgarus, tokios kojinės derinamos prie pusilgio sijono ar suknelės, prie jų privalomi aukštakulniai. Maža to, jei ties kulnu esantis siūlės sustorėjimas šiek tiek kyšo iš batelių – kojinės turėtų būti batelių spalvos, nekontrastuoti su jais.

Pabaigai, ar tikrai mokate tinkamai apsimauti pėdkelnes?

Itin plonas pėdkelnes maukitės drėgnomis ar kremu išteptomis rankomis. Taip mažesnė tikimybė, kad bebandant pagauti vis slystantį plonytį audinį įrėšite jį nagu ir sugadinsite kojines.

Tai itin delikati procedūra, reikalaujanti atsargumo, jei nenorite suplėšyti kojinių. Įsitikinkite, kad ant jūsų rankų nėra šiurkščių nelygumų, kad jūsų nagai tvarkingi, t.y. tvarkingai nulyginti. Venkite tiesioginio nagų ir pėdkelnių kontakto. Jei mūvite žiedą ar apyrankę su akmenukais, patariame juos nusiimti prieš maunantis pėdkelnes. Priešingu atveju jums pagelbės pirštinės.

Atidžiai suvyniokite kiekvieną kojinę iki pirštų galiukų.
Įkiškite koją ir tempkite pėdkelnes į viršų vis palygindama jau užmautą dalį.
Atsargiai užmaukite ant juosmens. Pėdkelnių labai netempkite.
Nusiaukite pėdkelnes lygiai taip pat atsargiai.
Patarimas – maukitės pėdkelnes drėgnomis rankomis, tuomet jos kojas apguls lygiau.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite