Stilius

Kaip susikurti įvaizdį

Kaip susikurti įvaizdį

Ar visada esame savimi, jaučiamės laisvi ir laimingi? Ko gero, ne, nes stengiamės neišsiskirti iš bičiulių, bendradarbių ir pavyzdingai laikomės taisyklių, kurių mus išmokė tėvai, mokykla.

Kaip sukurti gerą įvaizdįTačiau taip gyvendami slepiamės nuo savęs ir tyliai išgyvename, kad mus vis aplenkia sėkmė. Liaukimės liūdėti, laikas keistis, laikas ieškoti ir surasti save, savąjį įvaizdį.

Kaip kuriamas asmeninis įvaizdis

Įvaizdis – tai tarsi kitiems kuriama tavo vizitinė kortelė. Jis įtikinamai veikia tada, kai sutampa su vidine žmogaus būsena. Mūsų išvaizda atspindi mūsų vidinę būseną ir atvirkščiai. Esame susinervinę, nelaimingi – rengiamės tamsiais drabužiais, kai linksmi – šviesiais.

Įvaizdį sudaro penkios dalys:

• Faktūra arba žaliava. Kitaip tariant, tai žmogus ryte be šukuosenos, makiažo. Čia daug ką galima koreguoti, pradedant sveika mityba ir fiziniais pratimais. Kraštutiniu atveju galima kreiptis ir į plastinės chirurgijos specialistus.
• Kostiumas. Ši dalis dažniausiai klaidingai vadinama įvaizdžiu. Apranga, šukuosena, aksesuarai – visa tai svarbu, tačiau vien kostiumo, kad žmogus turėtų nepriekaištingą įvaizdį, nepakanka.
• Vaidmuo. Žmogaus elgesys, jo eisena ir laikysena taip pat yra koreguojama. Kartais pakanka šokių pamokų ar kovos menų užsiėmimų, kitais atvejais tenka mokytis kūno judesių, bendrauti, laisvai reikšti savo mintis.
• Aplinka. Tai namai, darbas, laisvalaikis. Visa tai turi derėti tarpusavyje ir papildyti vienas kitą. Be to, aplinka turi teikti tam tikrą pastiprinimą. Namai – jaukumo, darbo vieta – energijos, kūrybiškumo, laisvalaikis – atsipalaidavimo, saviraiškos galimybių.
• Žinios. Ypač stipriai šią dalį formuoja žiniasklaida. Tarkime, naujas dainininkas bando susikurti įvaizdį. Pirmiausia jis turi įvertinti savo muzikinį stilių ir pagalvoti apie auditoriją. Jei muzika skiriama paaugliams, jo istorija turėtų pasakoti apie tai, kaip jaunas vaikinas atvažiavo į sostinę ir ryžosi dalyvauti televizijos realybės šou, ir kaip jį lydėjo sėkmė.

Privalo derėti tarpusavyje

Visos įvaizdžio dalys, kurias ką tik aptarėme, privalo derėti tarpusavyje. Kitaip įvaizdį galima lengvai sugriauti. Pavyzdžiui, jei tvarkingą, gerai išauklėtą politiką pamatysime besikeiksnojantį nešvarioje aludėje, jo geras įvaizdis kaip mat bus sugadintas.Kaip sukurti gerą įvaizdį

Pirmas žingsnis įvaizdžio kūrime – savianalizė

Mes dažnai nežinome, ko reikia, kad mūsų įvaizdis būtų tinkamas ir harmoningai derėtų su aplinka. Mažas kačiukas, žiūrėdamas į veidrodį, mato liūtą. Žmonės taip pat mato tai, ką nori, o ne tai, kas yra iš tikrųjų.

Asmeninės vertybės

Įvaizdžio kūrimo specialistai dirba tam, kad padėtų žmogui atsiskleisti ir sukurti vaidmenį, pagrįstą jo asmeninėmis vertybėmis. Štai vienai moteriai vaikystėje tėvai įkalė į galvą, kad ji negraži, negabi, stora. Moteris slėpė savo kūną po plačiais drabužiais, avėjo tik žemakulnius batelius ir, nors buvo baigusi Dailės akademiją, vengė rodytis viešumoje. Kitaip tariant, pati sau buvo susikūrusi pilkos pelytės įvaizdį.

Dirbta su ja ilgai ir kantriai. Sunkiausia jai buvo pakeisti šukuoseną, drabužius, kurie padeda greičiau atsikratyti vidinių kompleksų. Įvaizdžio konsultantai ją suprato. Parduotuvėse žmonės perka ne tik drabužius, bet ir emocijas. Tokias, kurių kaip tik tuo metu jiems trūksta. Jeigu norisi švelnumo, šilumos – pūkuotą megztinį, jeigu trūksta dėmesio, dairosi iššaukiančios aprangos. Dažnai renkasi tokius drabužius, kuriuos nešioja jiems patinkančios scenos žvaigždės, verslo lyderiai. Pirkimas tampa tarsi psichologinė terapija. Tačiau taip besigydant galima išleisti visus pinigus ir neturėti tinkamų drabužių.

Specialistai vis dėlto išmokė moterį įvertinti savo figūros pranašumus ir trūkumus, pirkti tokius drabužius, kurie ne tik išryškintų jos figūrą, bet su kuriais ji jaustųsi patogiai.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite