Sveikata

Kaip nuimti akių raudonumą?

Kaip nuimti akių raudonumą

Akys visuomet patraukia dėmesį. Pastebime sutikto žmogaus akių spalvą, formą, išraišką, o jei pažiūrėtume įdėmiau, galbūt pamatytume ir sielos veidrodį. Jeigu paraudę jūsų akys, tai daug labiau patrauka kitų žmonių dėmesį, negu keturi spuogiukai ant smakro, ir sudaro pavargusio, neišsimiegojusio žmogaus įspūdį.

Akių paraudimo priežastys

Paraudę akių obuoliaiKai kurių žmonių akyse nuolat matosi vieno ar kelių raudonų kapiliarų siūleliai. Jeigu jų skaičius nei ryškumas nekinta, tai nėra susirgimas, o kraujo kapiliarų struktūros ypatumas.

Pasitaiko, kad būna pažeidžiami kraujo kapiliarai ir iš jų išbėgęs kraujas susikaupia ant akies baltymo. Taip nutinka jei pakyla arterinis kraujo spaudimas, sergant cukriniu diabetu ar kraujagyslių ligomis, nuo sutrenkimo , o kartais net nuo stipraus kosėjimo. Toks kraujo išsiliejimas akies baltymo fone atrodo tikrai gąsdinančiai, tačiau nėra labai pavojingas. Dažniausiai nejaučiama jokio skausmo, ir jis praeina negydomas. Vis dėlto verta pasirodyti gydytojui, kad būtų nustatyta priežastis, dėl ko taip nutiko – galbūt teks gydytis ne “raudonas akis”, bet kitus susirgimus.

Akių raudonumasKartais atrodo, kad kapiliarai sutrūkinėja ir kraujas išsilieja po įtempto darbo, pervargus, neišsimiegojus, po alkoholio vartojimo, tačiau specialistai sako, kad tokiais atvejais dažniausiai nebūna jokių kapiliarų pažeidimų, tiesiog jie išsiplečia ir tampa ryškiau matomi. Dirbantiems kompiuteriu gerai pažįstama savijauta, kai akyse pradeddegimamas jausti sausumas, paskui jas pradeda dilgčioti, niežtėti, o pasižiūrėjus į veidrodį matosi akies baltymo paraudimas. Taip būna todėl, kad dirbdami kompiuteriu, mes užmirštame mirksėti, o sausas oras išdžiovina akių gleivinę, ant kurios patenka dulkelės, sukeldamos dirginimą.

Kaip sumažinti akių raudonumą?

Akys, kaip ir bet kuris organas, turi ilsėtis. Net jei turite daug darbo, darykite pertraukėles. Dirbant prie kompiuterio, akys būna įsitempę, todėl retkarčiais atitraukite akis nuo monitoriaus, užsimerkite, pažiūrėkite pro langą. Neleiskite akims išdžiūti, mirksėkite. Nueikite į virtuvę ir atsigerkite arbatos. Akys bus jums dėkingos ir užbaigsite darbus daug lengviau.

Kai akis pradeda peršėti, instiktyviai norisi jas pasitrinti rankomis. Netrinkite, kad nesukeltumėte uždegimo.

Kas padeda nuo akių uždegimo?

Akies uždegimasPoilsis. Raskite laiko išsimiegoti aštuonias valandas, ir kitą rytą akių raudonumo nebeliks nei pėdsako.

Dirbtinės ašaros. Jos nepašalins paraudimo akimirksniu, nes neturi kapiliarus susiaurinančio poveikio, tačiau suteps ir sudrėkins akis, pašalins prasidedantį uždegimą, jas nustos perštėti, o paskui ir paraudimas praeis. Dirbtinės ašaros parduodamos vaistinėje be recepto.

Šaltas kompresas. Šaltis padeda susiaurinti kapiliarus. Ledo kubelius suvyniokite į švarią marlę ar nosinę ir 25-30 minučių uždėkite ant užmerktų akių. Galima naudoti šaltame vandenyje sudrėkintą audinį. Toks kompresas gerai nuima įtampą nuo akių. Naudokite tik labai švarius kompresus, kad neužneštumėte į akis infekcijos.

Lašai nuo akių raudonumoLašai akims iš vaistinės. Jie susiaurina kapiliarus ir pašalina akių paraudimą labai greitai, maždaug per 45 minutes. Jei jūsų laukia susitikimas, kur labai svarbu padaryti pirmą įspūdį, šie lašai – gera išeitis. Kai kuriems akių lašams nuo paraudimo nėra reikalingas receptas.

Tačiau nepiktnaudžiaukite ir naudokite juos tik išskirtiniais atvejais. Kuo dažniau šie lašai bus naudojami, tuo sunkiau paskui be jų apsieisite. Jei akių paraudimas nuolatinis, reikia išsiaškinti priežastis, o ne šalinti pasekmes. Tinkamą diagnozę gali nustatyti tik kvalifikuotas specialistas.

Liaudiški vaistai nuo akių uždegimo

Bulvė taip pat puikiai tinka kompresui. Užsidėkite ant akių bulvių griežinėlius ir palaikykite 5 minutes, taip atgaivinsite ir nuraminsite akis.

Arbatos kompresai akimsArbatos kompresai. Nuo seno akių kompresams naudojama juodoji arba ramunėlių arbata. Joje išmirkyto audinio gabalėliai (arba tiesiog atvėsinti panaudoti arbatos pakeliai) uždedami ant akių 3-5 minutėms.

Jei akys ne tik paraudę, bet atsiranda pojūtis, lyg į jas būtų patekę svetimkūnių, bėga ašaros, gali būti, kad jus užklupo konjunktyvitas. Tai akių junginės uždegimas, kurio vien išsimiegojimu neišgydisite. Jei susirgote konjunktyvitu pasirodykite gydytojui ir gydykitės laikydamiesi jo nurodymų. Be to saugokite nuo užkrėtimo šeimos narius itin atidžiai laikydamiesi asmeninės higienos.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite