Tikriausiai kiekvienas buvome situacijoje, kai pokalbį su pašnekovu lydėjo blogas kvapas iš burnos. Jei jus patį verčia sunerimti nenykstantis nemalonus kvapas iš burnos ar jaučiate, jog šią problemą turi žmonės, su kuriais bendraujate, verta žinoti apie tai kelis patarimus. Pastovus blogas kvapas iš burnos, medicinoje vadinamas Halitoze.
Jei patys nesate įsitikinę ar iš jūsų burnos sklinda blogas kvapas, padarykite eksperimentą suvilgę vatos tamponėlį seilėmis, pridėję jį prie liežuvio galo link gerklės. Po minutės ištraukite vatą ir įvertinkite kvapą uosdami. Jei tai neveiksminga paprašykite įvertinimo artimo žmogaus, nes yra tikimybė, kad savo kvapo galite neužuosti. Atlikę šiuos veiksmus dar nesate įsitikinęs? Paimkite dantų siūlą, pravalykite juo tarpdančius ir po minutės pauostykite siūlą, turėtumėte jausti savo burnos kvapą ir įsitikinti ar turite problemų.
Kodėl sklinda nemalonus kvapas iš burnos?
Dažniausiai blogo kvapo priežastis – gendantys dantys ir nesveikos dantenos. Netinkama dantų higiena, gali priversti jaustis blogsi ne tik jus, bet iš jūsų aplinkinius. Neprižiūrint dantų, gali išsivystyti lėtinis uždegimas prie dantų šaknų ar dantyse, dantims gendant, atsiranda sunkiai išnaikinamas blogas kvapas. Kadangi nemalonų kvapą sukelia bakterijos, būtina valyti ne tik dantis, bet ir liežuvį, nes liežuvyje taip pat gali kauptis maisto likučiai, kaip ir tarpdančiuose.
Jei dažnai jaučiate troškulį, kamuoja burnos džiuvimas, nemalonus burnos kvapas taip pat neišvengiamas. Taip atsitinka dėl sutrikusios seilių liaukų veiklos, kurios priežastis – netaisyklingas kvėpavimas per burną ar medikamentų vartojimas ilgą laiką.
Neretai blogas burnos kvapas aplanko žmones, kurie jaučia stresinę įtampą, laikosi dietų, kurios alina organizmą, žinoma rūkymas taip pat ne išimtis.
Kartais ši problema yra kur kas giliau, nei prasta burnos priežiūra. Tokios ligos kaip skrandžio opa, inkstų nepakankamumas, funkciniai kepenų ir tulžies pūslės uždegimai, plaučių ligos gali skleisti blogą kvapą organizme, kuris sklinda kalbant ar net kvėpuojant.
Netinkama mityba, dar viena blogo kvapo priežastis. Iškeičiant daržoves ir vaisius į riebų maistą, jus gali aplankyti nemalonūs pojūčiai burnoje. Valgant tik kelis kartus per dieną, neleidžiate išsiskirti seilėms, todėl džiūsta burna ir atsiranda blogas kvapas. Per didelis saldumynų vartojimas, skatina rūgštingumą, kuris sukelia ėduonį, o jis savo ruoštu aštrina kvapą iš burnos.
Vaistai nuo blogo burnos kvapo
Visų pirma pradėkite rūpintis savo burnos higiena. Pradėkite vartoti gaivinamąsias burnos skalavimo priemones, burnos purškiklius su mentoliu. Jei mėgstate kramtyti gumą, rinkitės be cukraus. Nevenkite kramtyti gumos, jos teigiamas poveikis naikinant burnos kvapą įrodytas kliniškai, nes guma skatina seilių kaupimąsi burnoje, kuris neleidžia kauptis nereikalingoms bakterijoms, sukeliančioms nemalonų kvapą.
Valgykite daug daržovių ir vaisių, maistą, kuriuose daug ląstelienos ir yra lengvai virškinamas.
Liaudiškos priemonės nuo blogo burnos kvapo:
Gamindami patiekalus, prieskoniui rinkitės cinamoną, nes jis naikina bakterijas burnoje ir skleidžia malonų kvapą, kuris gali maskuoti jūsų blogą burnos kvapą.
Gerkite daug vandens. Kaip minėta, burnos džiuvimas skatina prastą kvapą, todėl nereikėtų jausti troškulį, numalšinkite jį!
Valgykite daugiau angliavandenių turinčių produktų, vienas iš jų – duona.
Nebūtina valgant suvalgyti kelias riekes duonos, prieš ar po valgio užkaskite puse riekės duonos, to turėtų pakakti.
Mėtų arbata. Užpilkite 3 valgomuosius šaukštus smulkintų mėtų ir užpilkite 3 stiklinėmis verdančio vandens. Palaikykite kelias valandas, kol pritrauks. Tokią arbatą gerkite po puse stiklinės prieš valgį.
Šermukšnis. 1 valgomąjį šaukštą šermukšnio šakelių užpilkite stikline šalto vandens. Uždengus pavirti apie 30 minučių ant silpnos ugnies, palaukite kol atvės ir gerkite prieš valgį.
Ąžuolo žievė. Užpilkite 1 valgomąjį šaukštą smulkintos ąžuolo žievės, 1 stikline šalto vandens. Viską virkite ant silpnos ugnies apie 15 minučių, po to nukoškite. Gautu viralu skalaukite burną kelis kartu per dieną, tai tikrai veiksminga!
Valgykite citrusinių vaisių arba gerkite jų sultis, tai skatins seilių išsiskyrimą.
Šviežios petražolės padės įveikti blogą kvapą, nes turi antibakterinių savybių, kramtykite jas vienas arba kartu su maistu.
Valgomoji soda. Valantis dantis, ant pastos pabarstykite žiupsnelį sodos, taip išvengsite burnoje rūgštingumo, kuris gali sukelti nemalonų burnos kvapą.
Komentarai