Sveikata

Streso mažinimo būdai

Streso mažinimo būdai

Stresas yra didelis Jūsų sveikatos priešas, apie tai jau šnekėjome straipsnyje “streso sukeliamos ligos“. Blogiausia, kad jo fiziologiniai simptomai ne visada laiku gali būti pastebėti. Ypač su stresu susiduria moterys, kurios dirba didelėse įmonėse, organizacijose, kur vieni ar kiti veiksniai kelia itin dideles stresines situacijas bei būsenas.

Visa laimė, kad yra keli būdai, kurie padės Jums išvengti streso darbo metu bei geriau gyventi.

Daugiau pozityvumo. Kartais, susiklosčius kritinei situacijai, mums pritrūksta savikontrolės ir teisingo požiūrio bei tinkamo aplinkybių įvertinimo, nes labai dažnai per daug karštakošiškai vertiname situacijas ir iš karto nuleidžiame rankas. Taip negalima! Pozityvumo! Visuomet stenkitės tinkamai įvertinti kiekvieną situaciją ir apsvarstyti visas alternatyvas. Atminkite, nieko nėra neišsprendžiamo!

Planuokite. Laikas yra visagalis, o tinkamai panaudotas, gali atnešti Jums nemažai naudos. Kiekvieną dieną susidarykite darbų planą, kuriuos turite atlikti darbe ir nuosekliai jį vykdykite. Taip nesivystys įtampa, kuri gali kilti vos tik prisikaups krūva nenuveiktų darbų, todėl dirbkite sistemingai. Kad ir kaip būtų sunku suderinti darbą, šeimą, asmeninį gyvenimą, bet iš tikrųjų visa tai padaryti labai paprasta, kai susidėliosite konkretų laiką vieniems ar kitiems darbams nuveikti.

Vertinkite darbą. Pagalvokite, kiti apskritai šiandien neturi darbo, nes tiesiog ne taip paprasta susirasti net ir bet kokį darbą, o kur dar pragyvenimas. Todėl, jei esate kompanijų vadovės ar direktorės ir turite daug darbuotojų, kurie tiesiogiai dirba Jums, būkite rūpestingos bei nepamirškite skatinti savo darbuotojus, tinkamai įvertindamos jų darbą. Taip padidinsite bendrą visos įmonės darbo našumą. Todėl vertinkite ne tik savo, bet ir kitų darbą, palaikydamos gerą organizacijos mikroklimatą.

Rytą pradėkite išlipdamos dešine koja iš lovos. Galbūt tai yra tik prietaras, bet tiesios galima tikrai įžvelgti. Kai tik atsibundate, nepulkite stačia galva iš lovos. Dar bent porą minučių pagulinėkite, apsvarstykite būsimos dienos planus, pagalvokite, kaip gardžiai išgersite puodelį rytinės kavos ar arbatos su skaniais pusryčiais, ir tada savo dieną pradėkite su gera nuotaika bei šypsena. Juk gyvenimas yra gražus!

Iki galo išsiaiškinkite, ką turite atlikti. Kartais stresinė būsena kyla dėl to, kad netinkamai išanalizuojame mums pavestą darbą ir atliekame paskirtą darbą taip, kaip mums atrodo geriausia. Pagalvokite, su kokiais sunkumais Jums gali tekti susidurti, kai teks aiškintis vadovui, neišsiaiškinus esminių dalykų. Geriau iš anksto viską išsiaiškinkite ir sužinokite, ko tiksliai tikisi darbdavys iš Jūsų. Nebijokite klausti!

Organizuokite ir savo laisvalaikį. Laisvalaikis yra labai svarbu. Turėdamos puikų poilsį galite visiškai atsipalaiduoti bei pabėgti nuo įtampos, kuri užklumpa darbe. Patartina net ir laisvalaikį leisti aktyviai, nes eilinis gulėjimas prie televizoriaus, patikėkite, dar labiau išvargina. Todėl pasivažinėkite dviračiu, išvykite į kalnus, leiskitės į žygį ir pamatysite, kokia pailsėjusi jausitės!

Nusistatykite tikslus. Šie padės Jums kryptingai judėti norimų pasiekti rezultatų linkme. Gali iškilti klausimas, kaip tikslai gali padėti kovoti su stresu arba jo visai išvengti? Tiesiog turėdamos tinkamą kryptį, jausitės esančios reikiamame kelyje ir Jus bus sudėtinga išbalansuoti. Labai svarbu yra tai, ko siekiate darbe, tuomet labiau ir stengiatės.

Nenuvertinkite savęs. Ištikus pirmoms negandoms, nepulkite smerkti ir kaltinti savęs. Kiekvieną dieną dėkokite gyvenimui, kad esate ir galite dirbti. Taip pat dažniau dėkokite ir darbe savo bendradarbiams, būkite paslaugios. Ir pamatysite, visuomet liksite įvertintos aplinkinių, o kitų teigiamas įvertinimas privers Jus jaustis ne tik reikalingai, bet ir nepakartojamai. Todėl įgausite dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir stresui tiesiog neliks vietos.

Taigi, būkite šaunios, darbingos bei rūpinkitės savimi ir pozityviai žiūrėkite į darbą.Tikimės, šie 8 patarimai padės Jums išvengti streso ir visuomet surasti išeitis.

Priskirtos žymos

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite