Vestuvės

Kaip pasirinkti vestuvių fotografą?

Kaip pasirinkti vestuvių fotografą

Mielosios, dalinamės patarimais kaip išsirinkti fotografus savo vestuvėms.

Kaip išsirinkti gerą fotografą?

Fotografą reikia rinktis pagal jo darbus, t. y. nuotraukas. Renkantis nuotraukas internete, jos jums turi patikti. Negalvokite, kad jei patinka vienos, o kitos nelabai, tai per jūsų vestuves taip nebus. Todėl rinkitės fotografus tik tuos, kurių nuotraukos jums tikrai labai labai patinka.

Būtinai susitikite pabendrauti

Taip pat susitikite su fotografu ir patikrinkite, ar sutampa biolaukai. Žiūrėkite ne tik albumus ir nuotraukas publikuotas internete, bet paprašykite parodyti kelių vestuvių visas nuotraukas. Galite išbandyti prieš vestuvinę fotosesiją, tuomet pamatysite, kaip jūsų pora atrodo būtent to fotografo akimis.

Kita vertus, labai svarbu pasitikėti fotografais ir juos priimti kaip žmones. Nė vienas iš mūsų negimė būdami modeliais, todėl pasistenkite sukurti jaukią atmosferą, kad ir jums būtų malonu fotografuotis, ir fotografui dirbti.

Kada geriausia fotografuotis?

Nuotakos fotosesijaPrieš ceremoniją fotografai nerekomenduoja fotografuotis, nes stresas auga iki ceremonijos bažnyčioje, todėl jis atsispindės ir jūsų veide. Apie antrą valandą po pietų fotografai rekomenduoja atlikti santuokos įforminimo ceremoniją ir po jos fotosesijai skirti 2-3 valandas. Tuomet galite būti tik dviese, nes ir bučiniai esant tik judviems bus kitokie nei stebint būriui svečių.

Tačiau prieš planuojant fotosesijos laiką apsispręskite, kokių nuotraukų norite – tik judviejų ar drauge su svečiais? Jei renkatės, kad norite jaunavedžių fotosesijos, tuomet svečius užimkite veikla, o patys laisvai fotografuokitės.

Operatorius ir fotografas. Kaip suderinti jų darbą?

Filmuotojas su fotografu yra du konkurentai jūsų vestuvėse, ypač bažnyčioje. Gali nutikti taip, kad filme turėsite fotografą, o nuotraukose videomeistrą. Kaip viso to išvengti? Sudėliokite prioritetus – nuotraukos ar filmas? Arba paprašyti jų abiejų bendradarbiauti – fotografas fotografuoja jaunuosius, o operatorius filmuoja svečius.

Kuomet du profesionalai susiduria vienoje vietoje, abiems nebeužteks laiko. Fotosesijai reikia 4 valandų. Tiek pat ir filmavimui. Tad teks nuspręsti Jums patiems, kaip sudėliosite prioritetus.

Kiek kainuoja vestuvių fotografai?

Lietuvoje yra pakankamai fotografų, kurie savo paslaugas vertina 1200 EUR ir daugiau. Pastebėsite, kad brangesni fotografai paprastai turi savo stilių. Ką matote nuotraukose: spalvą, emociją, o gal ir vieną, ir kitą?

Nuo 750 iki 1200 EUR kainuojanti fotosesija daugumai bus priimtina, bet dažnu atveju nesiskirs nuo jūsų draugės ar pusseserės vestuvių nuotraukų. Nerekomenduojame tų, kurie fotografuoja už 500 EUR ar mažiau. Vestuvių fotografija yra antra pagal sudėtingumą, pirma – karo fotografija. Taigi fotografas turi susitvarkyti ne tik su tamsių vietų fotografavimu, bet ir sugaudyti emocijas, o ir darbas su žmonėmis…

Kokie yra fotografavimo stiliai?

Yra du pagrindiniai stiliai – reportažas arba “statytos” nuotraukos. Nesirinkite kažkurio vieno. Reportažas gali būti bažnyčioje, o daugiau… viskas vestuvėse gali būti modeliuojama. Reportažas yra kai vestuvių fotografas nesikiša. O jeigu jums kyla klausimas, ką daryti po ceremonijos, tuomet fotografas tampa režisieriumi ir jūs turite pasitikėti juo. Jei režisierius yra geras, tuomet ir teatras bus geras.

Tikri profesionalai pasistengs minimalizuoti grėsmių riziką. Tad gerai apgalvokite, ką ir kaip darysite, jei per vestuves norite džiaugtis švente, ir atsipalaiduokite, jei kas nors vyks ne pagal scenarijų, vis tiek šypsokitės, būkite laimingos ir žavingos. Kiekviena mergina turi savo stilių, tad parodykite jį kitiems ir džiaukitės savo švente. Graži šventė nuo paprastos skiriasi detalėmis. Fotografas rekomenduoja temą, o kai šventę pasidarysite sau, tuomet ji bus graži ir be priverstinių rekomendacijų.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite