Figūra

Viršsvoris po žiemos

Viršsvoris po žiemos

Žiemos šalčiai tikrai nepadeda numesti svorio. Iš tikrųjų, kai guliesi miegoti su pižama ir dar po dviem antklodėm, o ryte apsivelki tai, ką randi spintoje šilčiausio – net nesusimąstai, kad būna toks laikas, kai miegi nuoga, o į lauką išeini pasipuošus lengvute suknute ir bateliais. Vis dėl to, statistika rodo, kad višsvoriu po žiemos žmonės surūpina gerokai per vėlai – Kovo mėnesiui gerokai įsibėgėjus. Tačiau priklausomai nuo “padarytos žalos” iki tol kol sušils orai, kūno linijos gali ir nespėti pasitaisyti. Čia dalinamės keletu patarimų, kaip greičiau atgauti formą ir pasitikti vasarą su nuotaika bei gražia figūra.

Tai tik sezonas

Visų pirma nereikia save kaltinti dėl ilgos žiemos metu priaugtais trejais kilogramais. Tai nepadės. Dažniausiai po tokių minčių mes puolame save guosti gundančiais desertais, įkvėpdamos ir tikindamos save, kad kito karto jau tikrai nebus. Deja, “vienas kartas” tampa įpročiu ir kartojasi reguliariai. Antra, nuo “žiemos” kilogramų kenčia dauguma žmonių visame pasaulyje. Dietologai tvirtina, kad šaltu metu mes pradedame valgyti 6-7 proc. karto daugiau nei įprastai. Ir atsisakyti tokio sezoninio įpročio yra labai sudėtinga, nes tai yra mūsų genuose. Tokia prigimtis išsivystė dėl to, kad mūsų protėviai nemirtų iš šalčio – jie jau ankstyvą rudenį pradėdavo valgyti daugiau.

Kita žiemos apetito priežastis – tamsa už lango. Dėl pastovios nakties pojūčio dauguma žmonių jaučia blogą nuotaiką ir kovoja su taip vadinama rudens-žiemos depresija labai paprastu būdu – ją “suvalgydami”. Be to, žiemos metu mes daugiau laiko praleidžiame namuose ir turime daugiau šansų vis landžioti į šaldytuvą “šio bei to”. Nes nėra ką veikti. Vaikščioti šalta, ant dviračio nepasivažinėsi, tad pasilieka sėdėti namuose, žaisti stalo žaidimus ir kepti kalorijas auginančius pyragus. Ir dėl atsiradusios vienos rinkės talijoje vietoje, tik atsidūstate – sezonas! Juk taip ir šilčiau. Tačiau toliau paleisti situaciją iš rankų būtų klaidinga. Taigi, pradžiai išsitraukite svarstykles.

Laikas veikti

Svoris po žiemosIšsiaiškinome, kad niekas nekaltas ir dabar užduodame klausimą, ką su priaugtais kilogramais daryti. Visų pirma, neatidėti iš naujo ir iš naujo lieknėjimo proceso. Pažiūrėkite į kalendorių ir tvirtai sau pasakykite: “Dabar arba niekada”, ir daugiau neapgaudinėkite savęs mintimis, kad dar turite laiko.

Beje, nebūtina atsisakyti desertų. Žvelkite į viską racionaliai: skonio receptorius reikia lepinti, o ne užglušinti. Jūs pajusite žymiai didesnį malonumą nuo mažo gabalėlio šokolado. Tas pats galioja ir visam kitam maistui. Svarbiausias niuansas – valgyti laiku ir neleisti sau išbadėti iki būsenos “suvalgyčiau ir dramblį”. Tuomet su skonio receptoriais jau nebesužaisite.

Atsisakyti vieno deserto dažniausiai neužtenka. Kalorijos savaime nesudega gulint ant sofos ir žiūrint serialus. Jei labai norėsite, dar tikrai gausite nuolaidų į sporto klubą.

Jei vis nerandate laiko nueiti į sporto klubą, sportuokite namuose, naudokitės video seminarais ar pamokomis. Internete galima rasti bet kokias treniruotes, kuriose treneris patars ir pasakys, kaip organizuoti treniruotę. Stenkitės daugiau judėti, netinginiaukite ir vaikščiokite į darbą, į parduotuvę, nesėdėkite savaitgaliais namuose. Be judėjimo organizmui bus tikrai sunku išeiti iš žiemos miego ir nusiteikti pavasariui.

Motyvacija

Norint suteikti sau motyvaciją eiti į sporto klubą ir daugiau judėti, yra keletas būdų. Visų pirma, nusirenkite ir atsistokite pilnu ūgiu prieš veidrodį. Tokią “ekspertizę” surenkite kiek galima dažniau, kad įvertintumėte ne tik privalumus, bet ir trūkumus – nepajusite, kaip pati savanoriškai pradėsite su tuo kovoti. Atsisakyti pyragėlio bus žymiai lengviau, jei jūs galvoje dar nuo ryto matysite raukšlę ant pilvo. Kitas būdas – atlikite vasarinių ir pavasarinių drabužių reviziją. Dviguba nauda: ir spinta sutvarkyta, ir užsimanysite sulieknėti. Visus vasarinius drabužius rekomenduojama matuotis. Aptikote, kad netelpate į savo mėgiamą suknelę? Tai puiki motyvacija lieknėjimui.

Kad turėtumėte puikius dietos ir sporto rezultatus, būtinai matuokitės. Išmatuokite krūtinę, taliją, klubus, šlaunų apimtis. Net jei jums skaičiai ir nepatiks, ateityje tikrai žinosite, nuo kokių skaičių pradėjote ir kokių tikslų siekiate.

Lygiai taip pat reiktų elgtis ir su svoriu. Šokinėti ant svarstyklių kiekvieną rytą nebūtina, svoris gali judėti priklausomai nuo išgerto vandens ar ciklo dienos. Geriausiai svertis vieną kartą per savaitę, nes taip lengviau suprasite, ar yra progresas. Padovanokite sau geras svarstykles, tokias, kur paskaičiuoja riebalų ir raumenų masę, taip pat apskaičiuoja KMI. Tai naudingi rodmenys, ir jūs tikrai džiaugsitės šiuo pirkiniu. Be svarstyklių galite pradžiuginti save kokiu nors papildomu įrankiu, pvz. žingsnių skaičiuokle.

Paskaičiuokite savo KMI ir paros kalorijų normą. Žinodami paros normą, naudokite ir dienoraštį, kurį galite rašyti internete arba įsigyti tam specialų sąsiuvinį. Tikslūs skaičiai visuomet suteikia stabilumo į mūsų chaotišką gyvenimą, o šiuo atveju – sutvarko chaotišką meniu.

Virtuvės gudrybės

Svorį padės numesti ir naujos taisyklės, kurias jus pati įvesite virtuvėje. Ir tai neturėtų būti grandinė ant šaldytuvo, nors ir ji kartais būtų ne pro šalį. Pradžiai namuose įsigykite mažus indus. Tai aktualu nepriklausomai nuo to, ar gyvenate viena ar su didele šeima. Pagal atliktus tyrimus, didelių miestų gyventojai didesnę dalį maisto išmeta į šiukšliadėžę tik dėl to, kad nemoka tiksliai apskaičiuoti, kiek jiems reikia pagaminti maisto. Nusipirkite parduotuvėje mažas lėkštes, dubenėlius ir kepimo formas.

Naudokitės naudingais maisto gamybos įrankiais. Tai supaprastina patį procesą ir motyvuoja gaminti. Nebūtina viską susipirkti iš karto.

Virtuvėje laikykite žalių obuolių – jie jus išgelbės nuo priepuolių “ką čia suvalgius”. Kepinius neškite į darbą ir vaišinkite kolegas arba taupykite svečiams, o vietoj to spintelėje laikykite sausų vaisių, rupios duonos ir kitų produktų, kurie nekenkia jūsų figūrai. Ir būtinai eidami į parduotuvę naudokitės reikiamų produktų sąrašu.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite