Sveikata

Kai moterims masažą atlieka vyras

Kai moterims masažą atlieka vyras

Patikėsite ar ne, tačiau kai kurios moterys atsisako masažo, kurį atlieka vyras. Natūraliai kyla klausimai – “Ko jos bijo? Ar tai baimė turi pagrindą?”.

Kodėl moterys sutrinka, kai masažuotojas būna vyras

Dažniausiai sutinkamas moterų argumentas yra savo kūno gėdijimasis. Žinoma, turbūt sunku būtų rasti moterį, kuri yra absoliučiai patenkinta savo kūnu. Moters pastangos būti gražia yra tokios senos ir gilios, kad dar gerai reiktų pasikapstyti savo mintyse, bandant suvokti, vardan ko šios pastangos: vardan savęs? Vardan vyrų? Vardan kitų moterų? Kai atsakymas nėra aiškus, tai ir visi šie trys variantai atrodo sąlyginai teisingi.

Tad moteris susiduria su vidiniu pasipriešinimu ir nerimu:

“kaip aš galiu savavališkai rodyti vyrui (kurį pirmą kartą matau gyvenime!) savo kūno trūkumus, kuriuos visada stengiausi nuo visų slėpti, maskuoti, panaikinti? Dar reikia turėti omenyje, kad vyras juos ne tik matys iš labai arti, bet ir lies savo rankomis. Ką jis pagalvos apie mane? Ir išvis velniai žino, kokios dar mintys jam gali galvoje suktis?!”.

STOP! Šie samprotavimai yra absoliučiai klaidingi dėl to, kad masažą atlieka vyras ir dar plius profesionalus masažuotojas. Čia reiktų atsiminti esminį moterų ir vyrų mąstymo ypatumų skirtumą. Vyras, savo srities specialistas, atlikdamas užduotį, visą savo protą, mintis ir veiksmus koncentruoja į rezultatą t.y. profesionalų masažo atlikimą. Tad, mielosios, Jūs tikrai pastebėsite jei “masažuotojas” užsiima Jūsų kūno “studijomis”, o ne masažu, nes… jis tiesiog užmirštų ką daro.

Juk puikiai žinom, kaip sudėtinga vyrui vienu metu (nepriekaištingai) atlikti kelis darbus. Tuo tarpu moteris masažuotoja jau yra moteris su visais moteriško mąstymo gabumais. Taigi, galimas daiktas, kad atlikdama masažą, ji ne tik apžiūrės visas Jūsų odos “duobutes” bei “bangeles”, bet ir spės apsvarstyti jų atsiradimo priežastis, paskui Jūsų kūną mintyse palygins su prieš tai buvusios klientės ir dar kiekvienos Jūsų kūno dalies išvaizdą spės palyginti su savo kūno trūkumais ir privalumais… Jau nekalbu apie tai, kad prie viso to, dar mintyse suspės tris kartus pakeisti savo pirkinių sąrašą. Na, gal labai jau stipriai čia parašiau, bet juk kiekviena žinome, kaip veikia tas mūsų moteriškas protas.

Ar gali vyras masažuoti moterįČia vėl susiduriame su moters minčių ir vaizduotės galia:

“Tai ką, jis čia dabar “legaliai” ir glostinės mano visą nuogą kūną, ale tepdamas aliejais?! Na jau neee…”

Dar viena dažnai sutinkama priežastis – nežinojimas. Moterims yra žinoma, kad masažai (ypač ajurvediniai) yra atliekami gausiai naudojant aliejų… vadinasi, reiks visiškai nusirengti.

STOP! Dabar reiktų prisiminti, kad vyrui dirbti masažuotojo darbą yra sunkiau nei moteriai, nes jam tenka “pralaužti ledus” klaidinguose moterų mąstymo stereotipuose, kad ta pati moteris drąsiai atvyktų pas jį kitą kartą. Todėl masažuotojas masažo metu elgsis itin taktiškai, etiškai, mandagiai, kultūringai ir neleis Jums nei akimirkai pasijusti “nepatogiai”. Tam yra sukurta darbo metodika, kuri leidžia jaustis jaukiai ir pagarbiai tiek klientei, tiek pačiam masažuotojui viso masažo metu. Ši metodika labai paprasta, bet griežtai sisteminga.

Ko tikėtis kai masažą atlieka vyras?

Tarkime, Jums bus atliekamas viso kūno masažas.

Masažuotojas Jus palydės į masažui skirtą patalpą, paduos vienkartines supakuotas kelnaites, paaiškins, kaip reikia atsigulti ant masažo stalo ir kaip apsikloti (pvz.: atsigulti ant nugaros ir apsikloti iki pečių).

Tuomet paliks Jus vieną ramiai nusirengti savo drabužius, užsimauti vienkartines kelnaites, įsitaisyti ant masažo stalo ir apsikloti (būtent taip, kaip sakė masažuotojas! Neimprovizuokite!).

Beliks atsipalaiduoti ir dar minutėlę palaukti. Atėjęs masažuotojas uždės sulankstytą rankšluostį Jums ant krūtinės (ant anklodės, kuria esate užsiklojusi).

Prieš pradėdamas daryti masažą pilvo srityje, jis švelniai ištrauks antklodę Jums nuo krūtinės taip, kad rankšluostis liks nepajudėjęs iš vietos. Atidengiama yra tik ta kūno dalis, kuri masažuojama.

Tinkamai atliekamo masažo metu Jūs tikrai negulėsite visa nuklota nuogai, vien tik pasipuošusi universalaus dydžio vienkartinėmis kelnaitėmis ir su rankšluostuku ant krūtų.

Jei masažuojamas pilvas, tai ir atidengtas tik pilvas (iki dubens kaulų), o visa kita lieka užklota. Jei masažuojama koja, tai atidengiama tik viena koja iki kirkšnio. Po masažo ši koja užklojama ir masažui atklojama jau kita koja. Taip pat po vieną masažuojamos ir rankos. Taigi, kol būsite masažuojama gulint ant nugaros, masažuotojas taip ir nepamatys, kaip Jums tinka vienkartinės kelnaitės. Po masažo, gulint ant nugaros, Jus visiškai užklos ir paprašys po antklode apsiversti. Tuomet būsite masažuojama gulint ant pilvo, sistemingai pagal tą pačią metodiką.

Po masažo Jus paliks vieną dar kelioms minutėms pasnausti, o tada švelniai pažadins ir pasakys, kad masažas baigtas. Tuomet masažuotojas išeis iš masažo patalpos, palikdamas Jus vieną ramiai atsikelti ir apsirengti. Tuo metu, kitoje patalpoje, Jūsų jau lauks garuojantis kvapnios arbatos puodelis. Manau, po pirmojo masažo ne tik “išgaruos” bet koks buvęs nerimas ar baimė, bet kils ir senas geras retorinis klausimas:

“Kur aš iki šiol buvau, kad anksčiau to neišbandžiau?”

Kartais moterims kyla ir tokia atsisakymo priežastis: “aš tikrai neatsipalaiduosiu, jei man masažą darys vyras ir dar svetimas…”.

Mielosios, o iš kur Jūs tai žinote, jei dar niekada sau neleidote, kad Jums masažą atliktų profesionalus masažuotojas?
Retesniais atvejais gali atsirasti ir tokių, vyro atliekamo masažo, atsisakymo priežasčių, kurias iššaukia rimtesni kūno “defektai” nei celiulitas ar vienas kitas nereikalingas kilogramas (na, gerai… viena kita dešimtis nereikalingų kilogramų … o kas sakė, kad kūno grožis turi būti vien tik toks, o ne kitoks?!).

Čia turime omenyje randus, kaulų deformacijas, “ūselius” ne vietoje, stuburo iškrypimus ir daug visokių kitokių kūno ženklų, apdovanojančių mus išskirtinumu ir unikalumu. Kad nereikėtų dėl to baimintis ar gėdytis, pažiūrėkime į masažą kitu “rakursu”… pvz. stomatologo. Jei turite nuskilusį, “iškirmijusį” ir dar ne itin maloniai “kvepiantį” dantį ar labai didelę gėdą jaučiate stomatologo kėdėje?

Palyginimui, ar dažnai būna taip gėda, kad sakote sau:

“velniop, neisiu pas stomatologą… baisiai gėda… geriau sėdėsiu namuose, sėkmingai palindusi po stalu ir su respiratoriumi ant burnos”.

Manau ir tikiuosi, kad tokios mintys nekyla. O dabar pagalvokim, kuo gi iš esmės skiriasi vyras stomatologas ir vyras masažuotojas (neatsižvelgiant į darbo profilį). O gi kaip ir niekuo. Abu žmonės, abu vyrai, abu savo srities profesionalai, turintys darbui reikalingą išsilavinimą, dirbantys Savo darbą ir siekiantys kuo geriau patenkinti Jūsų lūkesčius, kad liktumėte patenkinta ir ne tik be baimės sugrįžtumėte antrą kartą, bet dar ir draugėms rekomenduotumėte.
Na ir paskutinė, rečiausiai (nors čia dar klausimas…) sutinkama atsisakymo priežastis yra savų jausmų ir pojūčių baimė.

Masažuotojas vyras moterimsČia didelė asmeninė paslaptis, bet kažkurioje širdies kertelėje daugelis moterų gali jausti baimę, nerimą ir nepasitikėjimą savo kūnu, kad masažo metu ji gali “neplanuotai” susijaudinti. Mielosios, jei ir kažkuriai kyla toks nerimas, tai jis yra visiškai nepagrįstas. Iš prigimties moteris nėra seksualiai agresyvi! Tad ir to nerimo priežastys kyla ne natūraliai iš Jūsų pačios, o iš aplinkos įtakos, žiniasklaidos, kur pateikiama tiek daug informacijos apie agresyvaus seksualumo apraiškas… tik ne iš moterų, o iš vyrų. Nori to ar nenori, bet seksualinio smurto pranešimų gausa formuoja iškreiptą požiūrį į seksualumą, kurio reikia bijoti, gėdytis ir slėpti nuo savęs pačios. Juk Jūs – Moteris, visus erotinius kylančius (ar nekylančius) jausmus mokate taip talentingai kontroliuoti savyje, kad turėtumėte pačios sau pavydėti. Tad masažo metu tikrai nėra ko jaudintis: jausite tik tai, ką pati leisite sau jausti ir nejausite nieko, ko nenorėtumėte pajusti. Na, o ši “kontrolė” tikrai nereikalaus didesnių pastangų, kurios kliudytų visiškai atsipalaiduoti ir mėgautis masažu.
Gali būti, kad moterims kyla ir kitos masažo, kurį atlieka vyras, atsisakymo priežastys, kurių iki šiol neaptariau.

Kai kurios iš jų gali būti labai asmeniškos, unikalios ir spręstinos psichologiniame lygmenyje savarankiškai arba su specialisto pagalba, kai vyro atliekamo masažo baimė yra tik išraiškos forma, slepianti gilesnes priežastis ir skaudžias patirtis.

Vyras masažuotojas

Vyras atlieka masažą vyruiKokias moterų problemas padeda išspręsti masažas? Kodėl moteris turėtų rinktis masažuotoją vyrą?

Dažniausiai moteris į masažų studiją “atveja” ligos, įvairūs skausmai.
Būna atvejų, kai masažas yra vienintelis ar veiksmingiausias gydymo būdas. Tuomet didžiausią įtaką turi masažuotojo profesionalumas, patirtis ir asmenybė. Apie masažuotojo asmenybės “indėlį” masažo kokybei ir veiksmingumui, aptarsiu šiek tiek vėliau.
Dar viena problema, kuri paskatina moteris masažui – celiulitas ir sumažėjęs odos stangrumas.

Abejoju ar yra veiksmingesnių neinvazinių celiulito gydymo būdų, nei specialūs masažai. Šiuo atveju, galite dėti didelį pliusą vyrui masažuotojui. Kai masažo metu reikia išjudinti giliuosius audinius, tai geriausiai atlieka stiprios vyriškos rankos.
Masažas padeda spręsti antsvorio problemą.

Geriausi svorio mažinimo rezultatai pasiekiami pasitelkus iš karto tris metodus: subalansuotą mitybą, sportą ir masažą. Kalbant apie žmones, kurie dėl tam tikrų priežasčių (pvz. sveikatos problemų) negali sportuoti, tai masažas tampa ne tik atsipalaidavimo priemone, bet ir intensyvia raumenis stiprinančia “treniruote”. Norint, kad masažuotojo rankos atstotų sporto salės treniruoklį ir atpalaiduotų riebalinių ląstelių sankaupas, tos rankos turi būti išties labai stiprios.

Masažas kaip streso, pervargimo, emocinio išsekimo “greitoji pagalba”. Emocinį komfortą ir vidinę ramybę puoselėja “prevencinės priemonės”: dvasinės praktikos (malda, meditacija, japa), minčių “higienos” metodikos, įvairios jogos rūšys (hatha, nidra), intensyvi meninė veikla, aktyvus sportas. Visose šiose metodikose yra vienas didelis trūkumas – vidinės krizės metu, jos veiksmingos tik tuo atveju, jei prieš tai buvo bent porą metų reguliariai praktikuojamos. Reguliari kasdienė praktika išugdo įprotį ir suformuoja įgūdžius. Jei tų įgūdžių neturite, bet jaučiate, kad “susirgo” siela ir gyvenimas tapo vienu dideliu, riebiu stresu, tuomet pagalbos reikia labai greitai – čia ir dabar. Jau gerokai pavėluotas laikas ieškoti mokytojų ir pradėti meditacijos pamokas. Senovės išmintis moko: “mokslo šaknys karčios, bet vaisiai saldūs”.

Kai pasaulį matote pro juodus akinius, tikrai nesinorės dar ir karčios šaknies tarp dantų… Tuomet geras ajurvedinis masažas (pvz. Santana) yra tikra “greitoji pagalba”, kurios poveikį jusite ne tik masažo metu, bet dar ir ateinančias 3-7 paras. Stresinėje situacijoje masažo privalumas yra tas, kad nereikalingas joks išankstinis pasiruošimas ar praktikos, masažas nereikalauja jokių Jūsų pastangų ar įgūdžių. Viską už Jus atliks masažuotojas. Na, o trūkumą nesunku nuspėti – masažo poveikis vis tiek kažkada baigsis. Lieka tik pasinaudoti “greitosios masažo pagalbos” suteiktomis keliomis ramybės bei atokvėpio dienomis ir tuo metu griebti tą “karčią mokslo šaknį”: mokytis meditacijos, savirelaksacijos arba susirasti ir įgauti įgūdžių Jums priimtinai meno formai ar sporto šakai.

Užpakalio masažasKas vyksta masažo metu, kad žmogui pavyksta atsiriboti nuo savo streso ir emocijų? Čia reiktų išskirti du svarbiausius veiksnius: fizinio kūno relaksaciją ir masažuotojo poveikį klientui.

Fizinis kūnas. Žmogaus kūnas kaip ir viskas visame pasaulyje yra “supančiota” priežastiniais priklausomybės ryšiais. Niekas kūne neegzistuoja savarankiškai, nepriklausomai, pats savaime, be aplinkinių audinių ir organų įtakos bei pagalbos. Viskas yra nuo kažko priklausoma. Vadinasi, paveikti žmogaus kūno organus ar audinius, galima ne tik juos čiupinėjant tiesiogiai, bet ir per kitas tiesiogiai susijusias sistemas. Viena iš tų sistemų yra kūno raumenys/smegenys/emocijos. Turbūt pastebėjote, kad kai labai susijaudinate, nervinatės, stresuojate, panikuojate, tai pasireiškia ne tik prote, bet ir kūne: įsitempia raumenys (kartais net “susuka” radikulitas), gniaužiasi kumščiai, pasireiškia rankų ar net viso kūno drebėjimas.

Remiantis šia logika, galimas atvirkštinis poveikis: įtakojant raumenis, paveikiamas protas (mintys ir emocijos). “Antistresinio” masažo metu, siekiama visiško kūno atsipalaidavimo, absoliutaus įtampos raumenyse pašalinimo. Kai visiškai atsipalaiduoja raumenys, tarsi suglemba visas kūnas, analogiškas rezultatas pasiekiamas ir žmogaus prote. Sustoja funkcionuoti smegenyse besisukęs “variklis”, gaminęs sekinančias mintis ir alinančias emocijas. Dažniausiai tuomet išsijungia aktyvioji smegenų veikla ir žmogus pats nepajunta, kai masažo pabaigoje užmiega. Abra kadabra…Vualia! Be jokių asmeninių pastangų pasiekiama absoliuti ramybė.

 

Masažuotojo poveikis klientui. Rankos, ypač delnai, yra stipriausi laidininkai. Jais teka ne tik universalioji REIKI energija, bet ir dalelė žmogaus, atliekančio Jums masažą. Neapčiuopiamos, bet labai didelės įtakos masažo veiksmingumui turi masažuotojo požiūris į savo darbą ir klientą, jo paties emocinė ir dvasinė būsena masažo metu bei nuoširdi asmeninė motyvacija padėti žmogui. Tai masažuotojas perduoda klientui tiesiogiai per savo rankas. Tad masažuotoją reiktų rinktis atsakingai, ne vien orientuojantis į paslaugos trukmę ir kainą. Vienas paprasčiausių masažuotojo pasirinkimo kriterijų yra jo lytis. Teisingai pasirinkus, Jūs galite tikėtis daug sėkmingesnio ir rezultatyvesnio masažo net be specialių savo ar masažuotojo pastangų. Šiuo atveju, patys savaime suveikia gamtos dėsniai.

Masažuotojai vyrai ir moterys

Porų masažas vyrams ir moterimsNors apie įvairiausius masažus informacijos vakarų pasauliui netrūksta, bet lyties svarba masažo veiksmingumui tebėra apgaubta paslaptimi. Tad slaptoji sėkmingo masažo taisyklė yra labai paprasta: MOTERIAI MASAŽĄ TURI DARYTI MASAŽUOTOJAS VYRAS, O VYRUI – MOTERIS.

Kodėl? Galima būtų ilgai kalbėti mokslo (ir psiaudomokslo) paremtais argumentais apie energijų sąveiką, polių magnetinės traukos principą, in ir jan bei daug kitų teorijų, teigiančių, kad tik dviejų priešingų polių (lyčių) dalyvavimas prilygsta tobuliausiai kūrybai, dieviškajam veiksmui. Šios kūrybos rezultatas pasireiškia visame kame. Masažo atveju tai – fizinė ir dvasinė sveikata.

Kalbant paprasčiau, tereikia pripažinti dėsnius, kurie veikia nepriklausomai nuo mūsų valios. Pavyzdžiui, norėsime to ar nenorėsime, saulė ryte vis tiek patekės. Kovoti su aušra arba grūmoti kumščiu, kad atsisakote saulės tekėjimo ryte tolygu šizofrenijai. Lygiai tas pats principas galioja ir masažo metu. Nori to ar nenori, bet moters kūno oda jautriau reaguos į vyro rankomis atliekamą masažą. Jautresnė oda tampa imlesne, vadinasi tiek fizinis masažo poveikis, tiek mentalinis bus žymiai veiksmingesnis… ir nesvarbu, norite to ar nenorite. Jums, kaip moteriai klientei, moteris masažuotoja niekada neatstos vyro masažuotojo. Jei iškeltume klausimą, kieno masažas emociškai išsekusiai klientei bus veiksmingesnis: neprofesionalaus masažuotojo vyro ar profesionalios masažuotojos moters? Bijau, kad atsakymas bus vyro masažuotojo naudai. Analogiškai dėsnis pasireiškia ir kai klientas yra vyras. Tuomet jis turėtų rinktis masažuotoją moterį.

Masažas gali pagerinti santykius su savo gyvenimo partneriu (sutuoktiniu).

Vyrui masažą atlieka moterisMasažo metu, kai masažuoja priešingos lyties masažuotojas, kūne jaučiami ryškesni pojūčiai. Negana to, tik priešingos lyties masažuotojo atliekamo masažo metu, fiziniai pojūčiai pasipildo “magišku” poveikiu. Kai kurios moterys tai lygina su “drugelių plazdenimu pilve” arba įsimylėjimo jausmu, kuris jau seniai buvo užgesęs santuokinėje rutinoje. Vaizdingai kalbant, priešingos lyties masažuotojo atliekamas relaksacinis masažas (pvz.: Santana) tarsi atveria seniai užakusį kanalą Jūsų širdyje į Jūsų partnerio (sutuoktinio) širdį. Masažo metu pažadinamas meilės jausmas, primenantis įsimylėjimo jausmą, švelnumas, ilgesys, artumo poreikis ir begalinis bendrumo jausmas. Po masažo gali kilti didžiulis noras tekinai lėkti tiesiai į mylimojo glėbį… nors prieš masažą, tas pats žmogus buvo ne toks jau “mylimasis”, kaip norėtųsi. Taigi, nereikėtų labai stebėtis, jei geras masažas išgelbės (ar bent jau paskatins išgelbėti) Jūsų santuoką.

Privalumų turėtų įžvelgti ir vienišos moterys. Tikrai esate girdėjusios begalę posakių (kuriuose, beje, yra didelė dalis tiesos): kaip viduje, taip ir išorėje; kaip danguje, taip ir ant žemės; ką galvoji, toks ir esi; kaip jautiesi viduj, tokį gyvenimą ir turi išorėj. Jei nori “prisišaukti” meilę, turi būti įsimylėjusi ir mylinti… Pripažinkim, ne taip jau lengva dirbtinai sukelti sau pačiai įsimylėjimo jausmą.

Vyrų masažuotojų komentarai šiuo klausimu

• Į masažą, kurį atlieka vyras, neatvyksta tos moterys, kurios iki šiol niekada nebuvo jo bandžiusios.

• Po masažo “pirmojo karto”, moterys drąsiai sugrįžta ir antrąjį kartą.

• Pirmąjį vyro atliekamo masažo “krikštą” dažniausiai lietuvaitės patiria užsienyje (pvz.Turkijoje) ir tik tada ryžtasi apsilankyti masažų studijoje, pas masažuotoją vyrą, Lietuvoje.

• Didžioji dalis moterų, išbandžiusių vyro masažuotojo atliekamą masažą, prisipažįsta, kad nuo šiol masažuosis tik pas vyrą.

• Statistiškai pastebėta, kad labiausiai vyro atliekamo masažo “prisibijo” merginos ir moterys, patenkančios į šiuos amžiaus intervalus: 14-18 metų bei 35 ir vyresnės.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite