Nagai

Kaip išlaikyti sveikus nagus?

Kaip išlaikyti sveikus nagus
Ilgas nagų mirkymas vandenyje gali būti žalingas jūsų nagams. Nagai susilpnėja ir daug lengviau lupasi, skyla ar lūžta, kai per ilgai mirkomi vandenyje.
Kad apsaugotumėte nagus nuo vandens:
• Stenkitės kuo trumpiau mirkyti nagus vandenyje.
• Kai plaunate indus dėvėkite gumines pirštines.
• Mirkant nagus, kad purvas lengviau išsivalytų iš panagių, mirkymas turi trukti ne ilgiau kaip kelias minutes.
• Naudokite nagų stiprintoją ar nagų laką, kad juos apsaugotumėte nuo vandens.

Kas kenkia nagams

Kas kenkia nagamsDauguma priemonių, kurias mes kasdien naudojame, savo sudėtyje turi chemikalų. Šie chemikalai labai kenkia mūsų nagams. Jeigu ant jūsų nagų atsirado dėmelių nuo namų ruošos darbų, pamerkite juos į šiltą citrina pašlakstytą vandenį. Vandens ir citrinos mišinys suminkštins nagučius, o dėmelių neliks.

Kad apsaugotumėte nagus nuo žalingo chemikalų poveikio:
• Visuomet mūvėkite pirštines kai naudojate įvairias šveitimo priemones
• Nagų lakui nuvalyti naudokite lako nuėmėją, kurio sudėtyje nėra acetono.
• Nagų lako nuėmėją stenkitės naudoti kuo rečiau, nes iš tikrųjų jis yra labai galingas nagų priešas, kuris stipriai išsausina nagus.

Kaip apsaugoti nagus

Kita priežastis, kodėl nagai skilinėja ir lūžta yra ta, kad nagus naudojame ne pagal paskirtį. Gazuotų gėrimų skardines, ar butelius atidarinėkite geriau sviestiniu peiliu ar atidarytuvu, nei savais nagais. Laiškus atplėškite laiškams atplėšti skirtu peiliuku ar žirklėmis. Mūvėkite pirštines, kai dirbate sode ar tvarkote kiemą. Ravėdamos be pirštinių rizikuojate pažeisti panagių odelę, nes žemių prilenda labai giliai. Negremžkite purvo nuo paviršių, nes nagas pradės sluoksniuotis.

Nagų priežiūra namuoseKad nagai būtų sveiki:
• Norėdami apsaugoti savo nagus nuo žalingo poveikio, nagus reikia prižiūrėti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Kasdien reikia gerti daug skysčių, sveikai maitintis. Nagams stiprinti reikia vartoti baltymų ir kalcio turinčius produktus.
• Maisto papildai, kuriuose yra biotino, taip pat prisideda prie nagų stiprinimo. Vitaminas E stiprina ne tik nagus, bet ir plaukus.
• Masažuokite savo rankas ir nagus. Prieš masažą patepkite rankas ir nagus rankų kremu ar masažiniu aliejum. Masažo metu, ne tik rankose, bet ir nago guolyje pagerėja kraujo apytaka.

Kai nagas pažeidžiamas ar nulūžta:
Jei jūsų nagas įskilo ar nulūžo, tiesiog apkirpkit jį, lengvai padildinkite ir leiskite ataugti. Jei nagas stipriai įskilo ir net jaučiamas skausmas, nueikite pas manikiūro specialistą. Manikiūrininkė už minimalų mokestį padengs pažeistą nagą priauginamų nagų priemonėmis, rezultatas tikrai jus nudžiugins.

Įsidėmėkite pagrindinius vitaminus kurių rekia nagams. Rekomenduojama vartoti produktus ar maisto papildus praturtintus vitaminais A, D ir E.

Nagų priežiūra namuose

Elementari nagų priežiūra susideda iš šių veiksmų: nagų ir panagių išvalymas, pakirpimas, dildinimas ir poliravimas. Šią procedūrą galima atlikti tiesiog pačiam namuose. Nėra taisyklės kaip dažnai daryti manikiūrą, tačiau nepatartina darytis daugiau kaip kartą per savaitę.

Valymas
Pagalba silpniems nagamsNagams ir panagėms valyti naudokite nagų šepetėlį su natūraliais ar plastmasiniais šereliais. Procedūrai reikės vandens ir šiek tiek muilo. Šepetėlio šereliai turi būti pakankamo tvirtumo, kad išvalytų panages, tačiau ne per standus ir ne per šiurkštus odai aplink nagus.
Pamerkite nagus į dubenį su šiltu vandeniu, kad atmirktų panagės ir lengviau išsivalytų nešvarumai. Tuomet nagų šepetėliu švelniai pašalinkite nešvarumus.

Pakirpimas
Pakirpti nagai turi atrodyti tvarkingi, ilgis pasirenkamas toks koks jums atrodo patogiausias. Ilgiems nagams reikia naudoti aštrias žirkles (žnyplutes) ir kirpti tiesia linija.

Dildinimas
Dildinimas yra svarbi nagų priežiūros dalis. Jo dėka nagui suteikiama norima forma ir sušvelninama pakirpto nago briauna. Dildinkite tolygiai viena kryptimi.

Poliravimas
Poliravimo metu pagerėja kraujo apytaka po nagu. Nago paviršių galima poliruoti kad suteiktume jam lygumą, spindesį ir sveiką išvaizdą. Nago paviršių poliruokite švelniai viena kryptimi.

Atsargiai: Dažnai ar neteisingai poliruojant nagas gali pavojingai suplonėti!

Odelių priežiūra

Nagų odelių priežiūraKita svarbi nagų priežiūros dalis yra tinkam nagų odelių priežiūra. Odeles galima suminkštinti ir prisotinti drėgme naudojant rankų kremus, losijonus ar aliejukus minkštinančius odeles. Odelių atstūmimui naudokite apelsinmedžio ar beržinę mentelę. Šią procedūrą atlikite švelniai, neatstumkite odelės per stipriai, nes pažeisite nagą pusmėnulio srityje. Pusmėnulio srityje nago plokštelė nevisiškai suragėjusi. Tad dėl grubesnio judesio nagas ataugs banguotas.

Nagų lakas

Nagų lakas yra nebūtinas, tačiau reikia žinoti, jog jis vaidina svarbų vaidmenį nagų priežiūroje. Puošdamas nagus jūsų mėgstamais atspalviais, nagų lakas gali pasitarnauti kaip apsauga nuo vandens ir kitų faktorių, kurie kenkia jūsų nagams.
Nagų lakas, nesvarbu ar permatomas ar akį rėžiančių spalvų, suteikia tvarkingos ir save prisižiūrinčios moters įspūdį.

Šiandieną yra gausybė lakų rūšių:
• Greitai džiūstantys
• Stiprinantys nagus
• Skatinantys nago augimą
• Viskas viename (lako pagrindas, lako apsauga ir spalva)
• Apsaugantis nuo sluoksniavimosi ar skilinėjimo
• Priauginamiems nagams

Norint išgauti geriausią rezultatą, reikia naudoti geresnės kokybės nagų lakus. Juose būna geresni šepetėliai, kurie tolygiau paskirsto laką nago paviršiuje. O ir lakas ilgiau išlieka nenusilupęs. Tuomet tenka rečiau naudoti lako nuėmėją, kuris labai sausina nagus.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite