Akys išduoda daugybę sielos paslapčių, o patamsėję paakiai kartais neleistinai paatvirauja apie kūną. Neišsimiegojote, patiriate daug streso, užklupo alergija ar sloga, o gal jau laukiate šeimos pagausėjimo? Kiekviena iš išvardytųjų būsenų gali tapti patamsėjusių paakių priežastimi. Lygiai taip pat, kaip ir organizmo dehidratacija.
Deja, kai kuriais atvejais pajuodę paakiai tai akivaizdus ligos požymis! Nustatyta, jog pajuodusių paakiu simptomas ne retai pranešta apie sutrikusią kraujo apytaką, kepenų, inkstų ligas, o tai pat ir peršalimus, perkaitimus saulėje. Paakiai gali būti tamsesni per menstruacijas arba pasireikšti kaip simptomas kuomet yra vartojami medikamentai. Sąrašas tikrai nėra baigtinis, kadangi tai lemia ir aibė kitų sąlygų.
Jeigu pastebėjote patamsėjusią odą virš skruostų, ties apatiniais vokais bei akiduobėmis – neskubėkite griebtis paakių maskuoklio. Pirmiausiai reiktų pasirūpinti savo sveikata, kadangi pajuodę paakiai gali būti gana rimtas ligos požymis.
Akivaizdu, kad odos aplink akis grožį gali atimti daugybė išorinių ir vidinių priežasčių. O susigrąžinti prarastą turtą – paakių odos skaistumą – padės vitaminai K, A, C, E ir, žinoma, pati geležis.
Visi išvardytieji vitaminai dažniausiai ir yra paakius šviesinančių kremų veikliosios medžiagos.
Tačiau jei vartosite juos ne tik išoriškai, bet ir iš vidaus, galite tikėtis greitesnio ir patikimesnio rezultato.
1. Vitaminas K – tai greitoji pagalba ir pats pirmasis vaistas pastebėjus, kad ima varginti patamsėję paakiai. Jis įveikia patamsėjimą ir paburkimą gydydamas pažeistus odos kapiliarus ir arterijas bei skatindamas kraujo, cirkuliuojančio aplink akis, krešėjimą. Kadangi paakių oda yra labai plona, šioje srityje kraujas venomis teka prie pat jos paviršiaus, tad susilpnėjus kraujagyslių tonusui kraujas užsistovi kapiliaruose, o ši problema ima ryškėti kaip melsvos dėmės po akimis. Natūralūs vitamino K šaltiniai: žalios lapinės daržovės (špinatai, Briuselio kopūstai, brokoliai, kopūstai), taip pat avokados ir kiviai. Tiesa, stebėkite, kad šio vitamino neperdozuotumėte. Jo paros norma – 100 μg. Perdozavus vitamino K padidėja trombų susidarymo tikimybė.
2. Vitaminas A stangrina ir puoselėja odą aplink akis, padeda kovoti su odos senėjimo procesais – suglebimu, plonėjimu, raukšlių atsiradimu. Tai yra antioksidantas, tarsi skydas saugantis nuo odos infekcijų, gerinantis jos būklę. Gausiausiai su maistu vitamino A gaunama valgant kepenėles, morkas, kiaušinius, moliūgus, špinatus, lapines salotas, abrikosus, mangus, persikus, papajas.
3. Vitaminas C taip pat itin veiksmingas ginklas mėginant įveikti odos patamsėjimą po akimis. Jis skatina kolageno gamybą, šalina iš odos laisvuosius radikalus ir saugo odą nuo kenksmingo UV spindulių poveikio. Tiesa, taikant vitaminą C išviršiniam odos gydymui vertėtų prisiminti, kad jis nėra stabilus, sąlytyje su oru praranda savo efektyvumą, taigi gryno jo odos gydymui vartoti nerekomenduojama. Tačiau kremuose ir specialiuose serumuose šio vitamino efektyvumą ir stabilumą saugo kitos sudėtinės dalys, tad poveikis vis dėlto išlieka. Daugiau ar mažiau šio vitamino yra beveik visuose vaisiuose, uogose, daržovėse, o daugiausiai – kiviuose, šaltalankiuose, citrusiniuose vaisiuose.
4. Vitaminas E padeda atsikratyti paakių tamsumo sureguliuodamas vitamino A apykaitą kūne bei, kaip ir vitaminas C, padėdamas organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais, atimančiais iš odos sveiką spalvą. Vitaminas E kartu yra ir antioksidantas, saugantis odą nuo UV spindulių, užteršto oro, vaistų ir kitokios žalos. Vitamino E gausu šparaguose, avokadose, alyvuogėse, įvairių rūšių riešutuose, kiviuose, manguose, augaliniuose aliejuose, kviečių gemaluose, kukurūzuose, saulėgrąžose.
5. Geležis – svarbus ir organizmui itin reikalingas mineralas. Jos stygius visų pirma siejamas su nepilnaverte mityba, kuri yra viena iš paakių patamsėjimo priežasčių. Nėštumo metu bei per menstruacijas moters organizmas sparčiai netenka geležies. Dėl to oda tampa pablyškusi, per ją ima persišviesti venų tinklas. Po plona paakių oda jis ima matytis pirmiausia, taigi paakiai patamsėja. Kad taip nenutiktų, valgiaraštyje turėtų atsirasti vietos produktams, kuriuose yra daug geležies: lapinėms daržovėms, špinatams, kepenėlėms, inkstams, kopūstams. Tiesa, perlenkti lazdos nereiktų, kad neišryškėtų apsinuodijimo geležimi požymiai.
Kaip panaikinti juodus paakius (liaudies patarimai)
Agurkų griežinėliai ant akių bei žaliosios arbatos kompresai jau tapo klasikine patamsėjusių ir patinusių paakių profilaktikos priemone. Greta jų galite išbandyti ir keletą kitų ne mažiau veiksmingų procedūrų:
> Pomidorų sulčių kompresas. Suvilgykite vatos diskelius šviežiai spaustose pomidorų sultyse ir uždėjusi ant akių palaikykite 10-15 min. Pomidorų sultyse gausu odą šviesinančių natūralių rūgščių, taip pat vitaminų A ir E.
> Pamasažuokite paakius užšaldytų agurkų sulčių kubeliais.
> Pridėkite prie akių sutrintus mėtų lapus ir palaikykite 20 min. – oda aplink akis maloniai atvės, sustangrės, o gaivus aromatas suteiks žvalumo ir energijos.
Komentarai