Figūra Oda

Celiulito atsiradimo priežastys

Celiulito atsiradimo priežastys

Po to, kai atsirado “apelsino žievelė”, kiekviena užduoda klausimą: “O ji čia taip ir liks? Ar ją galima pašalinti”. Žinoma, galima panaikinti celiulitą. Tik tai nėra taip paprasta.

Tyrėjai teigia, kad 85 proc. moterų susiduria su celiulitu įvairiais savo gyvenimo etapais. Tačiau kita 15 proc., ko gero, yra arba labai jaunutės, arba labai slepia savo celiulitą ir apie jį neprisipažįsta niekam.

Yra nuomonė, kad celiulitas – tai toksinų veiklos arba limofosistemos sutrikimų rezultatas. Todėl dauguma skuba įvyniojimais ir detoksu gelbėti padėtį. Tačiau celiulitas – tai riebalai, paprasčiausi riebalai.

Apskritai riebalai egzistuoja įvairiose vietose po oda: ir ant kaklo, ir ant rankų, ir netgi ant vidaus organų, tačiau celiulitą rasite tikrai ne visur. O tik ten, kur riebalai yra labai arti odos paviršiaus. Chemiškai tai vieni ir tie patys riebalai: celiulitą sudarantys riebalai niekuo neišsiskiria nuo kitų.

Kaip atrodo celiulitas? (žr. paveikslėlį dešinėje)Kaip atrodo celiulitas

Kodėl riebalai ant šlaunų ir sėdmenų atrodo ne taip, kaip riebalai kitose kūno vietose? Priežastis yra ta, kad šiose vietose odos struktūra ir jungiamasis audinys yra kitokie. Po oda yra pluoštinis jungiamasis audinys, kuris tvirtinasi tam tikruose taškuose prie raumenų. Šie “sutvirtinimo” taškai sutvirtina riebalus, kurie paviršiuje atrodo kaip celiulito kauburėliai.

Todėl minėtose vietose nelygumai yra labai matomi, nes čia oda plonesnė arba turi silpną jungiamąjį audinį. Daugumai moterų celiulitas atsiranda nėštumo metu, kadangi organizmas ruošiasi gimdos išplėtimui ir suardo kolageno audinius.

Tampa aišku, kad vien tik pašalinus riebalus, problemos jūs neišspręsite. Tačiau nereikia ir nukabinti nosies! Visiškai panaikinti celiulitą yra labai sunku, tačiau kontroliuoti – tikrai įmanoma.

Kas skatina celiulito atsiradimą? Tam įtakos gali turėti hormonai, genetika, dietos, sėdimas darbas ir, žinoma, bendras svoris. Kuo sveikesnis jūsų gyvenimo būdas – tuo geresnė ir gražesnė oda, tad atitinkamai ir celiulitui čia ne vieta.

Celiulito ląstelės odoje

Ar galima išvengti celiulito atsiradimo? Žinoma, profilkatika čia būtina kaip ir bet kuriame gydyme. Dirbti reikia iškart keliomis sritimis:

– Hormoniniai faktoriai. Hormonai yra labai svarbūs, kalbant apie celiulito atsiradimą. Todėl reikia stebėti, kad hormonų lygis būtų normalus. Celiulito atsiradimui turi įtakos šie hormonai: estrogenas, insulinas, noradrenalinas, skydliaukės hormonai, prolaktinas.

– Genetika. Genai yra labai svarbūs, ir visiškai paneigia vyraujančią nuomonę, kad celiulitas yra tik antsvorio padarinys. Net ir lieknutės merginos gali turėti celiulitą. Bėda ta, kad su genetika kovoti praktiškai neįmanoma.

– Dieta. Celiulito vystymąsi skatina mityba, kurioje gausu riebalų, angliavandenių, druskos, mažai ląstelienos.

– Gyvenimo būdas. Jei mažai judate, ilgai būnate vienoje vietoje, taip pat rūkote ir jaučiate didelę įtampą – tai skatina celiulito atsiradimą.

Kas padeda atsikratyti celiulito?

1. Pratimai. Negalvokite, kad su celiulitu padeda kovoti tik dietos ar plastinė chirurgija. Persivalgymas skatina riebalų kaupimąsi, o svorio metimas, atvirkščiai, padeda kovoti su celiulitu, kadangi sumažina riebalų kiekį. Tačiau būtina atlikti ir pratimus, kurie greitina ir gerina kraujotaką bei didina raumenų tonusą.

2. Gydymas. Procedūros salonuose yra gana brangios, tačiau reikia pripažinti, kad jos tikrai efektyvios. Iš siūlomų galite rasti mezoterapiją, lipolizę, endermologiją.

3. Maskuojančios priemonės. Jos yra prieinamos kiekvienai: jų pagalba galite sumažinti celiulitą arba paslėpti jį. Tai masažai, šveitikliai, organizmo detoksas. Ir jų reikšmė viena – skatina kraujotaką, pašalinti iš organizmo toksinus, padidinti odos tonusą. Naudokite anticeliulitinius kremus, tiesa, jie bus naudingi tik tol, kol juos naudosite.

4. Įdegis. Net ir dirbtinis įdegis leidžia minimalizuoti “apelsino žievelės” reljefą. Rinkdamiesi įdegį, žiūrėkite, kad jame būtų antioksidantai (pvz. žalioji arbata), tonizuojančios priemonės (pvz. kofeinas), stiprinančios priemonės. Nesirinkite prabangių kremų, turinčių aukso atspalvių, nes jie dar labiau išryškina celiulitą.

5. Dieta. Naudokite kiek įmanoma mažiau produktų su cukrumi, nevartokite alkoholio ir rafinuotų produktų. Rinkitės maistą, kuriame gausu ląstelienos (vaisiai, grūdai, daržovės). Atstatyti audinius padės špinatai, obuoliai, kiaušiniai, kopūstai.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite