Oda

Kaip prižiūrėti odą žiemą

Kaip prižiūrėti odą žiemą

Sakote dar ankstoka galvoti apie žiemą? Klystate. Geriau apie tai pasidomėti šiek tiek anksčiau, o ne verkti dėl sugrubusios odos. Tačiau tarp patarimų galima ir pasiklysti, todėl stengsimės išsiaiškinti labiausiai paplitusius mitus: kuo tikėti, o kuo – ne.

Dažnai tenka girdėti įvairius patarimus kaip geriau pasirūpinti oda žiemą, tačiau ne maža dalis patarimų deja būna paremti klaidingomis prielaidomis. Pasinaudojus tokiais patarimais galite negauti reikalingo efekto, tačiau kai kuriais atvejais odai galima net ir pakenkti. Netinkama priežiūra, blogai parinktos kosmetinės priemonės daro odą mažiau atsparią šaltomis mūsų klimato sąlygomis, todėl čia išvardinsime keletą svarbių mitų, kurie pasitaiko dažniau. Mes siekiame ne tik supažindinti su odos priežiūros klaidomis šaltuoju metų laiku, bet ir pateikti naudingos informacijos kaip iš tiesų reikėtų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, todėl tikimės, kad šis tekstas Jums bus ne tik informatyvus, bet ir naudingas praktikoje.

1 mitas: kuo storesnis kremo sluoksnis, tuo jis geriau drėkina.

Kokia tiesa? Storas sluoksnis dar nėra drėkinimo garantas. Per didelis lipidų sluoksnis “priklijuoja” mirusias ląsteles ir oda tampa “plastmasinė”. Be to, specialistai rekomenduoja prieš tepant drėkinamąjį kremą užtepti ir serumo. Serumai yra labai lengvi, be to, juose gausu koncentruotų ingredientų, kurie padeda išlaikyti drėgnumą.

2 mitas: jei dangus yra aptrauktas debesimis, tuomet galima ir nenaudoti saulės apsauginio kremo.

Kokia tiesa? Nepriklausomai nuo to, koks lauke oras, SPF apsauga turi veikti ištisus metus. Nepaisant apniukusio dangaus, mus vis tiek veikia UVA spinduliai, kurie skatina raukšlių atsiradimą. Su ateinančiais šalčiai ir sausu oru, susiraskite jums tinkamą kremą su SPF 15 ir to užteks, kad oda būtų apsaugota.

3 mitas: jei jūsų oda riebi, tuomet jos drėkinti nereikia.

Kokia tiesa? Sausas ir šaltas klimatas neigiamai veikia visus odos tipus – net ir pačią riebiausią odą. Ir be papildomos apsaugos barjerinės funkcijos pradeda silpti. Jei jūsų oda yra labai riebi, tuomet naudokite gelį-kremą arba losjoną. Kombinuotai odai tiks įvairūs drėkinamieji kremai kiekvienai sričiai atskirai.

4 mitas: šveitimas žiemos metu provokuoja stiprų odos šerpetojimą.

Kokia tiesa? Juk žinote, kad šveitimas skatina naujų ląstelių atsinaujinimą, taigi naujos keičia senas. Pagrindinis dalykas, kurį reikia atlikti žiemą – dvigubai drėkinti nušveistas vietas, naudoti drėkinamąsias kaukes, kadangi žiemos metu atsinaujinimo procesas lėtėja. Naudokite priemones, kuriose gausu enzimų ir nepasigailėsite gautu rezultatu.

5 mitas: didelis lūpų balzamo kiekis apsaugos nuo trūkinėjimų.

Kokia tiesa? Taip, jei tai “teisingas” balzamas. Kai kurie balzamo ingredientai turi ir neigiamą efektą. Mineraliniai aliejai sukuria plėvelę ant lūpų, todėl lūpų oda nustoja gaminti lipidus. Aromatizatoriai ir dažikliai gali išdžiovinti lūpas. Ieškokite balzamų, kuriuose yra kuo daugiau natūralių aliejų. Taip pat nepamirškite ir šveisti bei masažuoti savo lūpas – kaip priemonė tiks bet koks veido šveitiklis.

6 mitas: karštas dušas skatina sausos odos drėkinimą.

Kokia tiesa? Kaip bebūtų keista, šiltas dušas ir karštos vonios stipriai sausina odą. Karštos vonios metu plečiasi kraujagyslės, ir tai skatina garinti vandenį per epidermį. Jei labai norisi šilumos, pabūkite duše penkias minutes ir prauskitės drėkinamuoju geliu, o ne muilu. Išėjusios iš dušo, netrinkite sausą odą, bet drėkinkite ją, kol ji dar drėgna – taip kremas įsigers lengviau.

7 mitas: oda “džiaugiasi”, jei jūs būsite patalpoje kiek įmanoma ilgiau.

Kokia tiesa? Iš tikrųjų, ekstremaliai aukštos temperatūros išsunkia drėgmę iš odos. Tačiau buvimas patalpoje, kur yra įjungtas centrinis šildymas, taip pat kenkia odai. Todėl mėgaukitės šviežiu oru net ir žiemos laikotarpiu, užsiimkite sportu ir viską darykite, kad namuose būtų drėgnas oras. Ypatingai tai aktualu naktį, kai kartu su naktiniu kremu oda įsisavina drėgmę.

8 mitas: žiemą negalima varginti odos vaikščiojant pas kosmetologą.

Kokia tiesa? Žiema – vienas iš geriausių periodų, kad pradėtumėte lazerinę odos korekcija, kadangi oda iki procedūrų negali būti įdegusi, o po to reikia vengti saulės.

9 mitas: vėjo nugairintas veidas atrodo natūraliai, tviska sveikata.

Kokia tiesa? Jei sutrūkinėjusius kapiliarus jūs vadinate “sveikata”, tuomet atšiaurus vėjas jums palankus. Tačiau pats blogiausias scenarijus – pastovus raudonis. Jautri oda yra jautri ir vėjui, ir šalčiui, todėl prieš einant į lauką, apsaugokite savo odą drėkinamuoju kremu ir susivyniokite į šaliką. Jei vis dėl to oda ėmė degti, turėkite po ranka minkštą kreminę priemonę ar drėkinamąjį balzamą.

10 mitas: papildomas aukštų technologijų drabužių sluoksnis – būtinas šaltu periodu.

Kokia tiesa? Kai kurios nailoninės ir poliesterio medžiagos gali tapti spuogų, užkimštų porų ir netgi įaugusių plaukelių priežastimi, kadangi šios medžiagos sulaiko mirusias ląsteles, odos riebalus ir prakaitą. Todėl rinkitės kiek įmanoma daugiau natūralesnių medžiagų drabužius, ypač pagalvokite apie apatinius, kurie glaudžiasi tiesiogiai prie jūsų kūno nuo ryto iki vakaro.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite