Oda

Veido valymas nuo spuogų

Veido valymas nuo spuogų

Veido valymas – tai kosmetinė-higieninė procedūra, skirta problemiškai, spuoguotai odai. Nesvarbu, valymas atliekamas namuose ar kosmetologijos kabinete, procedūros esmė ta pati – atveriamos poros, išvalomi nešvarumai, oda nuraminama ir poros sutraukiamos. Išvalyta oda tampa skaistesnė ir stangresnė, ji geriau aprūpinama deguonimi, greičiau gija uždegimai.

Veido valymas namuose

Veido odos valymas namuoseJei jūsų oda itin problemiška, o spuogeliai pūlingi ir skaudūs, geriau neeksperimentuokite namuose. Geriausiu atveju – kreipkitės į daktarą, kuris ištirs uždegimą, paskirs gydymą bei paaiškins, kaip prižiūrėti odą. Tačiau, jei vargina vos vienas kitas spuogelis ar inkštirai, drąsiai galite pasidaryti veido valymą namuose. Ši procedūra bus ne tik naudinga, bet ir maloni.

Kaip ir kosmetologijos kabinete, namuose galioja ta pati veido valymo formulė: poros atveriamos, išvalomos, sutraukiamos. Jei jūsų oda spuoguota, atlikdami procedūrą turėkite salicilio spirito tirpalo arba spiritinės medetkų tinktūros. Šiomis priemonėmis po procedūros patepkite kiekvieną spuogelį. Taip išvengsite užkrėtimo.

Prieš procedūrą nusiprauskite šiltu vandeniu ir įprastu prausikliu. Jei veidą valėte labai seniai, pašalinkite negyvų ląstelių sluoksnį šveitikliu. Jo galite pasigaminti ir patys. Visiems odos tipams, išskyrus spuoguotą, tiks šveitiklis iš šaukšto kavos tirščių ir pusės šaukštelio alyvuogių aliejaus. Taip pat galite išbandyti indišką šveitiklį iš šaukšto rudojo cukrus, cinamono ir sezamų aliejaus. Riebią odą šveiskite kiaušinio baltymo plakinyje išmaišytu šaukšteliu jūros druskos. Spuoguotai odai šie šveitikliai per aštrūs, jie gali pažeisti spuogą ir pasėti uždegimą sveikose odos vietose. Todėl spuoguotą odą geriau šveisti tik jai skirtais specialiais šveitikliais, kurių galite įsigyti vaistinėse ar kosmetikos parduotuvėse.

Nušveitę odą atverkite poras ir paruoškite veidą valomąjai kaukei

Odas puikiai atveria arbatos kompresai arba garų vonelės. Jei oda jautresnė, linkusi raudonuoti, rinkitės garų voneles. Užkaiskite puodą vandens, jam užvirus įmeskite vaistažolių arbatos (medetkų, ramunėlių, pipirmėčių), nuimkite nuo ugnies ir pasilenkę palaikykite virš garų veidą. Taip pabūti reikėtų apie 4-5 minutes. Po to iš karto dėkite kaukę.

Veido valymas namuose nuo spuogųJei oda normali, mišri arba riebi, jai patiks ir šiltas arbatos kompresas. Švarų audeklo, vatos ar servėtėlės gabalėlį pamerkite į pasiruoštą šiltą arbątą ir 5-7 minutes laikykite ant veido. Tam tinka medetkos, ramunėlės, silpna paprastosios dilgėlės arbata, taip pat natūrali juodoji ir žalioji arbata be priedų. Sausai odai idealiai tinka šilto pieno kompresas. Nuėmę kompresą dėkite kaukę.

Valomąją veido kaukę galite nusipirkti arba pasiruošti patys. Veido odos priežiūros klasika tapusios molio kaukės – lengvas, paprastas ir pigus būdas. Molio rasite pirkti bet kurioje kosmetikos parduotuvėje. Jo miltelius tereiks sumaišyti su vandeniu ar natūralia arbata ir gausite puikią valomąją kaukę riebiai, mišriai ir normaliai odai. Spuoguotą odą valykite į tą pačią molio kaukę įlašinę lašelį arbatmedžio aliejaus. Taip pat išbandykite kiaušinio baltymo, citrinos sulčių ir varškės kaukę mišriai odai. Sausai odai gilus valymas naudojant stipraus poveikio kaukę nėra būtinas. Sausą odą galite palepinti drėkinančia pasukų, tarkuoto agurko ar alijošiaus kauke.

Kaukes nuplaukite drungnu vandeniu. Procedūrą užbaikite apsiprausdami šaltu, beveik lediniu vandeniu arba pamasažuodami veidą ledo gabalėliais. Taip sutrauksite poras, oda taps atsparesnė nešvarumams ir švytėte švytės.

Veido valymas kosmetologijos kabinete

Kosmetologinis veido valymasKosmetologijos kabinete jums pasiūlys mechaninį arba cheminį veido valymą. Jų kaina gali svyruoti nuo 40 iki kelių šimtų litų. Tai priklauso nuo to, su kokiomis priemonėmis bei kokiame salone dirba kosmetologė.

Iš esmės mechaninis ir cheminis valymas skiriasi odos šveitimo būdu. Mechaninio valymo metu kosmetologė rankomis paskirsto ant odos šveičiamojo gelio ar kremo ir masažuodama nuvalo odą. Cheminio valymo būdu užtepama speciali priemonė iš fermentų, vaisių rūgščių ir kitų biologiškai aktyvių elementų. Priemonė pati atlieka savo darbą – atveria poras ir pašalina odos nešvarumus, mirusias ląsteles. Kartais po šveitimo likę spuogeliai išspaudžiami rankomis, tačiau ši procedūra mūsų laikais taikoma vis rečiau. Ji gali pažeisti odą ir palikti randelių.

Dažnai per vieną procedūrą neįmanoma pašalinti visų nešvarumų, todėl ją gali tekti kartoti po kelių savaičių ar mėnesio. Jei jūsų oda riebi ar spuoguota, profesionalų veido valymą reiktų atlikti bent kas pusę metų.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite