Figūra

Mano lieknumo paslaptis

Mano lieknumo paslaptis

Savo figūros niekuomet nelaikiau kažkokiu įpatingu nuopelnu, todėl duodama interviu dažnai nustebdavau sulaukusi klausimo kokia yra mano lieknumo paslaptis. Ir nors kiekvieną kartą ekspromtu bandydavau surasti kokį šmaikštų atsakymą į šį klausimą, iš tiesų rimčiau apie tai susimąsčiau tik pernai. Tiesa, tai paskatino visai kitos aplinkybės, apie kurias dabar daug nerašysiu, tačiau trumpai tariant – man, sulaukusiai vos 25 metų pasitaikė proga sudalyvauti viename mentorystės projekte. Priėmusi ryžtingą sprendimą po kurio sekė daygubė šaunių akimirkių, (žinoma nebuvo apsieita ir be ašarų) turėjau gerą progą išsigryninti ir išbandyti savo pačios stipriąsias ir silpnąsias puses.

Per savo neįlgą gyvenimo patirtį supratau, kad daugumai merginų, moterų, o taip pat ir vyrų atsikratyti nepageidaujamo svorio nėra taip lengva. Ir tai ne tik fizinių apkrovų nuopelnas. Visos lieknėjančios patiria psichologinę įtampą, kuri labiausiai ir trukdo. Tam, kad efektyviai kovotumėte su antsvoriu, pasirinkite jums tinkamą gyvenimo stilių, ir sulieknėsite savaime! Tokiu atveju nebereikės nei kalkuliatoriaus, nei griežto kalorijų skaičiavimo, nei svarstyklių su centimetru!

1. Maistas – jūsų draugas. Mes dažnai valgome dėl malonumo, prie kompanijos, švenčių progomis, norėdami pajusti komfortą dėl naujų skonių… Tačiau maistas nėra pramoga. Maistas turi tapti mūsų draugu ir partneriu. Visų pirma, ji suteikia mums pakankamai energijos kiekvieną dieną ir visos dienos metu. Tad ir žvelkite į maistą rimtai bei atsakingai, o ne kaip į pramogą. Kam lengvabūdiškai ryti tai, ką jums siūlo? Kiekvienas suvalgytas kąsnelis turi būti pasirinktas jūsų pačių.

2. Valgykite sveiką maistą. Ir tai ne tušti žodžiai. Pradėkite analizuoti, kokia maisto sudėtis ir ką jūs iš tikrųjų valgote. Pamatysite, kad yra produktų, kurie visiškai neturi jokių naudingų medžiagų, tad ir jūsų organizmui neturi jokios reikšmės. O subalansuota mityba – tai toks racionas, kuriame gausu baltymų, angliavandenių, taip pat ir riebalų, vitaminų bei mineralų. Ar iš tikrųjų jų gaunate kiekvieną dieną?Jei ne, tuomet pats laikas peržiūrėti produktų sąrašą.

3. Pusryčiaukite. Tai labai paprasta. Reikia “užkurti” maisto virškinimo mechanizmą. Be to, pusryčiai leidžia kontroliuoti svorį, kadangi neleidžia užkandžiauti iki pietų. Apskritai, po gerų pusryčių apie pietus galima negalvoti apie šešias valandas. Ir, žinoma, pusryčiai aprūpina reikiama energija kūną pusei dienos.

4. Riebalai taip pat reikalingi. Nedideliais kiekiais riebalai – neatskiriama mūsų mitybos dalis. Mums jie suteikia nepamainomas riebalų rūgštis (tai yra odos ir plaukų sveikata bei jaunystė), taip pat vitaminus, pagreitina medžiagų apykaitą. Visiškai atsisakyti riebalų iš savo mitybos raciono yra neteisinga. Tiesa, ne visi riebalai mums reikalingi. Ieškokite nesočiųjų riebalų, kuriuos rasite alyvuogių, sojų, rapsų, linų aliejuje, riebioje žuvyje, įvairiuose riešutuose. O nuo kitų riebalų geriau atsisakyti.

5. Vanduo – gyvenimas. Niekam nėra paslaptis, kad vanduo leidžia sulieknėti, normalizuoti maisto virškinimą, taip pat drėkina odą, plaukus ir visą organizmą. O kad priprastumėte gerti vandenį, įsivaizduokite, kad organizmas dirba vandens pagrindu, kaip kad automobilis varomas benzinu. Ir tai tiesa: vanduo dalyvauja daugelyje vidinių procesų. Ir be vandens mes negalime išgyventi nei kad be maisto. Todėl atimdami iš savęs vandenį, mes atimame iš savęs gyvybę.

6. Judėjimas, ir dar kartą judėjimas. Jei jums nereikia prarasti daug kilogramų, tuomet paprasčiausiai pradėkite vaikščioti rytais ir vakarais (pavyzdžiui, iš darbo ir į darbą). Judėjimas – tai bet kokios dietos sudedamoji dalis, nors ir neturi nieko bendro su maistu. Jei jums reikia kardinalių pokyčių, tuomet reikės ieškoti papildomų krūvių – užsiimti kūno dizainu 4-5 kartus per savaitę, treniruojantis ne mažiau nei 30 minučių per dieną.

7. Pasakykite “ne!” ekstremalioms dietoms. Kaip bebūtų keista, jos turi didesnes neigiamas pasekmes, nei kad naudą. Jų poveikis – trumpalaikis, be to, jos labai kenkia sveikatai. Griežtų dietų pagalba jūs netenkat svorio vandens, esančio organizme, dėka, bet ne degindami riebalus. O juk vanduo, kaip ir minėjome aukščiau, vidinių organizmo procesų pagrindas. Atsisakyti riebalų padės tik planinga ir teisinga mityba, taip pat fizinis krūvis.

8. Jokių kraštutinumų! Nieko blogo neatsitiks, jei jūsų figūra nebus tokia, kokios jūs norite iki atostogų. Greitas rezultatas – blogas rezultatas. Nekvaršinkite sau galvos badavimu, nesigundykite skrandžio valymu, nesivimdykite, neprakaituokite sporto salėje iki sąmonės netekimo. Gausite tikrai ne tokį efektą, kokio iš tikrųjų siekiate. Juk jūs norite būti liekna ir sveika visą gyvenimą, o ne tam, kad gražiai atrodytumėte nuotraukose.

9. Ilsėkitės. Pagal tyrimus, dauguma moterų, kurios kiekvieną naktį išmiega 7-8 valandas, turi geresnį metabolizmą, nei tos, kurios miega mažiau nei 7 valandas. Miegas ir poilsis – svarbiausias faktorius metant svorį. Organizmas dirbs puikiai, jei jis kokybiškai ilsėsis. Žmonės, kuriems netrūksta miego, jaučiasi laimingais, turi daugiau energijos, mažiau nori valgyti visos dienos metu. Organizmas geriau degins riebalus ir kalorijas, jei bus pailsėjęs.

10. Pasiruoškite keisti savo gyvenimą. Lieknėjimas – ne vienkartinis įvykis. Jūsų gyvenimo pakeitimas truks ne pusę metų, ne metus ir ne penkis. Tai vyks visą gyvenimą. Jūs visą gyvenimą turite stebėti savo mitybos racioną ir nevengti fizinių krūvių. Tai gėris, kurį galite pradėti dabar ir tęsti visą likusį gyvenimą. O paskui bus vis lengviau ir lengviau, kol toks gyvenimo būdas taps įpročiu. Įpročiu pastoviai jaustis pasitempusiai ir sveikai.

 

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite