Dietos

Svorio metimas be dietų

Svorio metimas be dietų

Galbūt pastebite, kad šiais laikais dietų pasirinkimas yra iš tiesų begalinis? Greičiausiai taip yra todėl, kad nei viena jų nėra efektyvi ir žmonės yra linkę ieškoti vis kitos dietos. Tokios kuri turėtų tą “kabliuką”, kažką išskirtinio, kas priverstų žmogų patikėti, jog tai iš tiesų ir yra tas atsakymas kurio jis ieškojo. Vieniems tai tam tikro produkto eliminavimas, kitiems super griežtas grafikas ir kiekvieno maisto kąsnio svėrimas svarstyklėmis, tretiems – badavimas ar nuolatinis vieno ir to paties patiekalo valgymas. Ar tai būtina? Atrodo taip, nes kaip gi kitaip dieta bus efektyvi ir veiksminga? Juk paprasčiausiai valgyti mažiau skamba pernelyg paprastai, kad būtų įgyvendinama, ar ne?

Visi šie desperatiški bandymai sudominti mus dar vienu visas problemas išsprendžiančių dietos planu darosi juokingi. O pats žodis dieta įgauna vis labiau negatyvią ir aplinkinių šypseną sukeliačią reikšmę. Akivaizdu, kad retas žmogus sugeba iškentėti šiuolaikinių dietų režimas nenuklysdamas, ir juo labiau pasiekdamas bent kažkokį reikšmingą rezultatą.

Tačiau ką daryti? Kaip atsikratyti nereikalingų kilogramų, nevarginant savęs dietomis? Mokslininkai teigia, kad įmanoma. Reikia tik pakeisti savo gyvenimo būdą ir išugdyti tam tikrus naujus įpročius.

Tinkama dienotvarkė efektyvesnė nei dietos

Kalorijų ribojimas visuomet buvo laikomas vienas efektyviausių būdų metant svorį. Tačiau griežti apribojimai, kurių metu gali pritrūkti maistinių medžiagų ir gresia bloga nuotaika, visiškai nebūtini. Galima ir toliau džiuginti save kaloringu maistu ir tuo pačiu mesti svorį. Ir tam reikia visai nedaug – susirašyti savo dienotvarkę.

Pusryčiai, pietūs ir vakarienė vienu ir tuo pačiu metu stabilizuoja metabolizmą, todėl riebalai nustoja kauptis ties talija ir šlaunimis, o iš karto virsta energija. Tokia mokslininkų hipotezė pasitvirtino tyrimo, kuris truko tris mėnesius, metu. Bandomuosius graužikus padalino į keturias grupes:

– pirmoji grupė maitinosi pagal grafiką aukšto kaloringumo produktais;

– antroji grupė taip pat laikėsi griežto grafiko, tačiau produktai nebuvo kaloringi;

– trečioji grupė valgė be grafiko neriebų maistą;

– ketvirtai grupei nebuvo nustatyta jokių ribojimų.

Kaip ir reikėjo tikėtis, daugiausiai antsvorio surinko pelės iš ketvirtosios grupės. Ar jūs pažįstate tokį įprotį “valgau kiek noriu ir kada noriu”? Taigi toks požiūris paveiks neigiamai jūsų dailią figūrą. O štai pelės, kurios valgė be grafiko neriebų maistą, buvo storesnės nei tos, kurios valgė aukšto kaloringumo produktus pagal grafiką. Neįtikėtina? Bet akivaizdu.

Šis tyrimas parodė, kad mitybos grafikas yra svarbesnis net ir už maistą, kurį mes valgome. Todėl, jei norite sulieknėti, paprasčiausiai susidarykite valgymo grafiką ir jo laikykitės. Tai leis stabilizuoti svorį, o organizmas nekentės dėl maisto trūkumo ir nekaups medžiagų “bado metu”.

Mitybos režimas, kaip ir gyvenimo režimas – tai stabilumas, kuris sumažina ir stresą, o taip pat ir apetitą.

Norint sulieknėti, reikia tapti vyturiu

Nėra jokių “pelėdų” ir jokių “vyturių” – taip mano Škotijos mokslininkai. Tai išgalvota teorija, kuria žmonės nori paaiškinti nesveiką savo gyvenimo būdą ir jo pasekmes. Juk iki to laiko, kol nebuvo elektros, žmonės keldavosi su aušra ir guldavosi miegoti, kai tik saulė nusileisdavo. Tai ir yra gyvenimas pagal bioritmus – sveikatos ir lieknos figūros garantas.

Būtent biologinių valandų išmušimas, provokuoja metabolizmo pažeidimą, todėl žmogui gresia antsvoris. Norint sulieknėti, paprasčiausiai reikia anksti eiti gulti ir anksti keltis. Ir jokių išimčių neturėtų būti: jokių šeštadienių ir sekmadienių.

Eksperimentai įrodė, kad paros ritmo pažeidimai skatina mutuoti kepenų genus, kurie yra tampriai susiję su riebalais ir gliukoze. Taigi, antsvorio susikaupimas yra ne tik mažo aktyvumo ir kalorijų vartojimo pasekmė.

Taigi, jei nusprendėte grįžti prie natūralaus laiko: 22 valandą jau gulėkite visiškai tamsoje. Ir turėsite liekną figūrą. Beje, šviesa – vienas iš pagrindinių faktorių, kuris reguliuoja biologines žmogaus valandas. Taip vadinamas “pelėdos” gyvenimo būdas pažeidžia harmoniją tarp paros ritmų.

Etiketės į pagalbą!

Ispanų mokslininkai išsiaiškino, kad moterys kruopščiai nagrinėjančios etiketes, vidutiniškai sveria 4 kilogramais mažiau nei tos, kurios nešvaisto laiko šiam užsiėmimui. Pagal tyrimų duomenis, tų, kurios skaito etiketes, KMI yra 1.49 proc. mažesnis lyginant su kitais, kurie to nedaro.

Taigi, kam to reikia? Visų pirma, jei jūs lyginate du vienodo tipo produktus, tačiau pastebite mažesnį kaloringumą – renkatės šį variantą. Antra, pasibaisėję dideliu skaičiumi priedų ir dažiklių produkte, kartais to maisto netgi atsisakote. O juk būtent įvairūs priedai ir skatina apetitą, ir netgi iššaukia priklausomybę nuo tam tikro produkto. Todėl tai yra vienas iš būdų pasakyti “ne” nesveikiems maisto produktams. Jei jūs skaitote etiketę, vadinasi, jums ne tas pats, ką jūs kemšate į pilvą.

Atsakomybė dėl savo sveikatos ir figūros leidžia žmogui laiku sustoti – pakeisti spalvotus gėrimus į vandenį, o vietoj kaloringos šokolado plytelės rinktis kelias plyteles juodojo, vietoj riebios kiaulienos rinktis vištieną. Ir visi šie žingsniai skatina jūsų lieknėjimą.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite