Figūra

Kodėl prancūzės nestorėja? Turime atsakymus!

Kodėl prancūzės nestorėja? Turime atsakymus!

Šis straipsnis parengtas pagal Mireille Guiliano knygą “Kodėl prancūzės nestorėja?”.

Iš tikrųjų yra gana tiksli statistika, kuri patvirtina, jog Prancūzijoje gyvenančios moterys mažiausiai kenčia nuo antsvorio ir persivalgymo: tik 6 proc. prancūzių turi minėtas bėdas, kai amerikiečių rodikliai siekia 50 proc.

Pati autorė pripažįsta, kad optimalaus svorio siekimas – tai daugiau psichologinė problema, nei kad banali dieta. Kadangi reikia keisti asmeninius įpročius ir mintis.

Sezoninė dieta

Ko gero žinote, jog sezoninis maistas yra skanesnis ir naudingesnis, tačiau retai kada tai išnaudojame. Atminkite, kuo skiriasi jūsų vakarienė žiemos ir vasaros metu. Niekuo? Juk maitintis sezoniniu maistu yra žymiai lengviau ir pigiau. Sezoniniai daržovės ir vaisiai – tai kokybiškas ir sveikas maisto variantas. Todėl kaip įmanoma dažniau venkite šaldytų produktų, o jei turite galimybės valgyti daržoves ir vaisius tiesiai iš lysvės, tiesiai nuo krūmo – tuo ir naudokitės.

Jokių šiukšlių

Prancūzės valgo produktus su ryškiu skoniu, kuo natūralesnius. Būtinai skaito etiketes, ant kurių turi būti pažymėta “mažai riebalų, be cukraus” ir pan. Jos parduotuvėje ar turguje perka tikrą maisto produktą, o ne pusfabrikačius. Taigi, atminkite, kad jei esate alkana, geriau suvalgykite obuolį, tačiau ne energetišką šiukšlę.Tiesa, prancūziškos porcijos yra gerokai mažesnės nei amerikietiškos.

Judėti! Tačiau su tikslu

Kodėl prancūzės nestorėjaNeprasmingi pratimai yra nenaudingi, kaip ir neprasmingas maistas. Tuščios kalorijos nusėda ant talijos. O neprasmingi jėgos užsiėmimai taip pat nesuteikia grožio jūsų figūrai.

Judėkite su nauda: atlikite buitinius darbus, į parduotuvę vykite su dviračiu, į susitikimą – pėstute. Kai judėjimas tampa gyvenimo dalimi – jis yra naudingas. Jokių daug sveriančių svarmenų!

Įvairumas – būdas sulieknėti

Šis punktas labai susijęs su aukščiau paminėtu. Sezoninis maistas leidžia ne tik išsaugoti sveikatą, tačiau ir padeda mums išvengti rutinos bei raciono įvairumo. Be to, įvairuodami mes valgome įdomų maistą, todėl vis išbandome naujoves – ne tik kosmetikoje ir drabužiuose. Išbandyti kažkokį naują maistą – labai prancūziška.

Mitybos ritualas

Ir pas mus jau po truputį atsiranda tokie ritualai: pakeliui į darbą matote ne vieną žmogų geriantį kavą, prie pietų stalo aptariami darbiniai reikalai, o vakarieniaujant – žiūrimos paskutinės naujienos. Stop. Valgant nenaršykite internete, nežiūrėkite televizoriaus ir nevalgykite eidami iš ar į darbą.

Prancūziškos kelionės

Kam gi šiaip sau važinėti su dviračiu ar paprasčiausiai bėgioti? Juk galima kažkur eiti ar važiuoti: kažką pamatyti, kažką sužinoti naujo, aplankyti įdomias vietas. Arba paprasčiausiai nueiti kažkur ir pasvajoti. Judėjimas turi atnešti džiaugsmą ir turėti prasmę. Juk mes ne mašinos, kad bėgiotumėme rytais pagal vieną ir tą patį maršrutą.

Gyvenimas su malonumu

Knygos autorė manė, kad tai svarbiausias prancūzaičių skirtumas. Jos viską daro su malonumu. Jos nori patirti kiek įmanoma daugiau teigiamų emocijų. Galbūt dėl to ir buvo atrastas flirtas, kad bendravimas taptų žaidimu, o įsimylėti būtų taip lengva. Maisto, sekso ir gyvenimo gurmanai.

Vanduo

Su vandeniu yra ypatingas santykis. Vanduo geriamas per visą dieną, ne tik ryte ir ne tik prieš maistą. Ir geriama jo išties daug. Apie vandenį reiktų prisiminti ne tik tada, kai yra karšta ar kai laikotės dietos.

Nors Mireille Guiliano nėra dietologė, tačiau jai pavyko įtikinti daugumą amerikiečių peržiūrėti savo įpročius. Daug moterų jos patarimų pradėjo vesti savo dienoraščius ir suprato, kiek daug jos iki tol darydavo nenaudingo ir neįdomaus. Stebėkite save tris savaites ir suvoksite, ką reikėtų keisti savo gyvenime ir mityboje.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite