Figūra

Kaip rasti motyvacijos sportui?

Kaip rasti motyvacijos sportui

Išduosime jums paslaptį, didelė dalis žmonių, socialiniuose tinkluose besidalinančių nuotraukomis iš sporto salės absoliučiai jos nekenčia. Jeigu žiūrėdami į kitų žmonių sporto pasiekimus galvojate, jog tai ne jums, žinokite, kad taip jaučiasi dažnas žmogus. Gera žina ta, kad tai yra visiškai normalu. Sportui reikia ne tik pasiruošti, nusitekti, bet ir atrasti sau mėgstamą sritį, kurioje galėsite iš tiesų jaustis pakankamai gerai, ir turėsite pakankamai vidinės motyvacijos tęsti čia veiklą reikšmingą laiko tarpą.

Puiku, jei nuo vaikystės jums patikdavo sportuoti, ir jūs vis dar atliekate rytinę mankštą, bėgiojate ar lankotės sporto salėje. Tačiau dauguma, ko gero, kūno kultūros pamokų nemėgdavo, o apie valią sportuoti net kalbos negali būti. Ar galima tokias užsispyrėles vis dėlto perkalbėti ir prikalbinti sportuoti?

Dažniausiai tos, kurios nemėgsta sportuoti, gyvena nelabai aktyviai. Pabėgioti ar atlikti keletą pratimų joms atrodo labai sudėtinga. Nors apie sporto naudą visiems yra labai gerai žinoma.

Priežastys, kodėl moterys nesportuoja, būna įvairios:

• Kompleksai dėl išvaizdos;
• Traumų baimė;
• Sveikatos būklė, kai fizinis krūvis yra sunkiai pakeliamas;
• Mokykloje buvo per griežtas kūno kultūros mokytojas.

Tačiau dažniausia problema – tai tinginystė. Vis dėlto, tikrai galima pradėti sportuoti, tik reikia suprasti, kam mums reikalingas sportas?

Išsikelti konkretų tikslą

Sporto salės motyvacijaPrieš pradedant sportuoti, svarbiausiai turėti labai konkretų tikslą: sulieknėti, koreguoti figūrą, pagerinti sveikatą, atsisėsti į špagatą ir pan. Ir pagrindinė taisyklė – reikia turėti tik vieną tikslą, o ne mėtytis prie kelių iš karto. Nes priešingu atveju labai greitai dingsta motyvacija.

Tikslas turi būti aiškus ir konkretus: tarkim, ne tiesiog – sulieknėti, bet sulieknėti per tris mėnesius 5 kilogramais. Ir suformuoti šiuos tikslus reikia ne mintyse, o užsirašyti ant popieriaus. Kuo dažniau šis raštelis jums šmėžuos akyse, tuo daugiau šansų šį mažą tikslą įgyvendinti. Kad tikslas jūsų negąsdintų kaip neįgyvendinamas dalykas, nereikėtų jo paversti labai sudėtingu. Jeigu norite, kad tikslas būtų iš tiesų motyvuojantis, tuomet pasirūpinkite, kad jis būtų gana realus ir pakankamai lengvas. Jei jūs taip ir nesulauksite norimo rezultato, jūsų draugystė su sportu gali vėl nutrūkti. Priešingu atveju, pasiektą tikslą visuomet galima pakeisti kitu ir taip rasti motyvacijos naujam sporto etapui.

Tikslui pasiekti susikurti tam tikras sąlygas: “prausiuosi po dušu tik po rytinės mankštos”, “serialą žiūrėsiu tik pasivaikščiojus lauke” ir pan.

Raskite paramą

Išorinė motyvacija yra ne mažiau reikšminga už vidinę. Jei jūsų tikslo be jūsų daugiau niekas nežino, gali būti, kad šis tikslas bus atidėtas ilgam. Papasakokite apie šį tikslą visiems giminaičiams ir pažįstamiems, ir tuomet nusigręžti nuo jo bus gerokai sunkiau. Kuo daugiau žmonių žinos apie jūsų tikslus, tuo atsakingiau jūs pati dirbsite. Geriausias būdas tą daryti – užsiregistruoti forume, įstoti į grupę ar vesti dienoraštį internete, kur galėsite džiaugtis savo sėkme ir didžiuotis rezultatais.

Draugai ir šeimos nariai gali tapti ne tik pasyvūs stebėtojai, bet ir aktyvūs dalyviai. Su gera kompanija siekti užsibrėžtų tikslų gerokai linksmiau.

Rinkitės alternatyvą

Daugumai žmonių fizinis aktyvumas asocijuojasi tik su sporto sale ar stadionu, kur reikia gerokai paprakaituoti siekiant rezultatų. Nepakanka motyvacijos pradėti kažką rimtesnio? Nepamirškite, jog yra ir daugiau užsiėmimų, kurie lavina jūsų kūną. Ir tai yra puiki alternatyva sporto salei.

Vaikščiojimas. Pradžioje galite paskirti tam tikrą laiką, pastoviai jį didinant po 10-15 minučių iki 2 valandų. Galima vaikščioti po ar prieš darbą, einant į parduotuves ar pasiimant vaiką iš darželio.

Jodinėjimas. Bendravimas su žirgais – tai ne tik treniruotės, bet ir labai geras emocinis pozityvas.

Joga arba pilatesas. Fizinė veikla, kuriai nebūdingi aktyvūs judesiai ir didelis fizinis krūvis. Užsiimti joga ar pilatesu ir malonu, ir naudinga.

Važinėjimas dviračiu. Kai kuriose šalyse dviratis vis dar išlieka tarp pagrindinių transporto priemonių, kuri saugo nuo kamščių ir užteršto oro keliuose. Be to, važinėjimas dviračiu labai gerai treniruoja raumenis ir leidžia atsikratyti antsvorio.

Šuns vedžiojimas. Jei turite šunį, ko gero, žinote, kaip jis netveria savame kailyje ir nori padūkti lauke. Pagrindinė taisyklė – praleiskite su juo kuo daugiau laiko vaikščiodami ir susiraskite vietą, kur galėtumėte ilgiau pasibūti su savo augintiniu bėgiodama ar intensyviai vaikščiodama.

Šokiai. Tie, kas šoka gražiai, visuomet bus dėmesio centre. O šokių pamokos, jei turite partnerį, jus tik dar labiau suartins.

Aktyvūs žaidimai. Rinkitės aktyvius žaidimus: boulingą, golfą, tenisą ir kt. Taip rasite ir draugų, ir gerai praleisite laiką, ir pasportuosite.

Plaukimas. Visi mes iki gimimo buvome vandenyje, todėl dauguma iš mūsų plaukti išmoksta gana lengvai. Mokytis niekada nevėlu, o plaukti labai malonu.

Nepradėkite nuo didelių fizinių krūvių, tačiau tegul treniruotės tampa reguliarios, kad jums susiformuotų įprotis. Ir, žinoma, svarbu, kad pats procesas suteiktų malonumą.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite