Figūra Oda

Kas yra mezoterapija?

Kas yra mezoterapija
Mezoterapija – tai medicininė invazinė gydymo technika, kurios metu į probleminės kūno zonos odą mikroinjekcijomis sušvirkščiami įvairūs veikliųjų preparatų mišiniai. Mezoterapijos metodas taikomas gydant celiulitą, senstančią odą, strijas, plikimą…

Mezoterapijos pradininkas – prancūzų gydytojas M. Pistoras Prieš 50 metų jis nuosekliai aprašė ir suformulavo svarbiausius šios gydymo metodikos teiginius. Mezoterapijos pavadinimas kilo iš mezodermos pavadinimo (mezoderma – vidurinis gemalo lapelis, iš kurio išsivysto įvairūs audiniai bei organai, tame tarpe ir oda. Dabar šis gydymo būdas pripažintas oficialiai.

Mezoterapija – tai medicininė, dažniausiai invazinė, procedūra, kurios metu į probleminės kūno zonos odą mikroinjekcijomis sušvirkščiami įvairūs veikliųjų preparatų mišiniai. Jei skauda kelį, medikamentai leidžiami į odą aplink kelį, jei kamuoja celiulitas – į jo pažeistas kūno vietas. Riebalų ląstelių naikinimui naudojamos lipolitikų injekcijos (lipolizė).

Invazinė mezoterapija

Mezoterapija taikoma beveik visose medicinos srityse: gydant skausmus, reumatologijoje, traumatologijoje, ginekologijoje, sporto medicinoje. Labai svarbi mezoterapijos taikymo sritis – estetinė medicina ir dermatologija.

Mezoterapija celiulito gydymui

Mezoterapija veikia visus specifinius celiulito formavimosi procesus. Prieš pradedant taikyti mezoterapijos procedūras reikia išsiaiškinti, kada išryškėjo celiulitas, koks jo tipas – mazginis, fibrosklerotinis ar kt. Kiekvienai pacientei parenkamas individualus medikamentų kokteilis. Taikant mezoterapijos procedūras galima efektyviai paveikti didelius kūno plotus, visiškai nesukeliant skausmo ir nepaliekant matomų pėdsakų. Mezoterapijos procedūras galima daryti prieš riebalų nusiurbimo operaciją. Suaktyvinus bendrąją kraujotaką ir mikrocirkuliaciją, kūno audiniai paruošiami traumuojančiai procedūrai,, todėl pooperacinis periodas būna žymiai lengvesnis, o atsistatymas įvyksta greičiau. Taikant mezoterapiją po operacijos, oda greitai stangrėja.

Mezoterapija nuo raukšlių

Veidas po mezoterapijosSenstančiai odai taikoma mezoterapinė “anti-age” programa, dar vadinama “mezoliftingu”. Priklausomai nuo vartojamų preparatų ir technikos mezoterapijos procedūros ne tik lygina raukšleles, bet ir pagražina odą. Atsiranda vadinamasis “odos švytėjimo” efektas. Šie rezultatai nėra ilgalaikiai, tačiau mezoterapija nekenksminga ir tokius seansus galima kartoti dažnai (kiek pageidauja pacientas). Mezoterapijos procedūras galima taikyti ne tik veido, bet ir kaklo, iškirptės bei plaštakų odai.

Mezoterapija gali būti taikoma prieš plastinę operaciją, gilų cheminį, lazerinį ar mechaninį odos šveitimą. 2-3 mėnesius prieš operaciją padarytos mezoterapijos procedūros padeda parengti pacientės odą traumuojančiam poveikiui ir sutrumpina reabilitacijos laiką. Po išvardytų dermatochirurginių procedūrų taikoma mezoterapija teigiamai veikia odos patinimą, uždegimą, mikrocirkuliaciją, pooperacinius randus (2-3 savaites po operacijos). Mezoterapiją galima derinti su kitomis injekcinėmis technikomis: botulino toksino preparatais, kontūrinės plastikos implantais.

Mezoterapija strijoms

Strijų mezoterapija (prieš ir po)Tai siauri, šviesiai ir melsvai rožinai į randus panašūs ruoželiai, rodantys dermos elastinių skaidulų susilpnėjimą. Dažniausia lokalizacija – sėdmenys, krūtys, šlaunys, pilvas, tačiau jų gali atsirasti ir ant bet kurios kitos elastingos kūno dalies. Daugiausia strijos būdingos moterims, tačiau gali būti ir vyrams. Pagrindinės strijų atsiradimo priežastys moterims – nėštumas, nutukimas, antinksčių hormonų kiekio padidėjimas.

Kitos priežastys – brendimas, gydymas kortikosteroidais. Mezoterapija vienintelė tikrai efektyvi priemonė strijoms gydyti. Procedūras reikia pradėti kuo anksčiau, kol strijos dar turi spalvą, tuomet rezultatas geras ir greitas. Jau po pirmos prcedūros strijos visai pasikeičia. Mezoterapijos seansai atliekami kas 2 savaitės, 5 – 6 kartus. Jei strijos jau pabalo (senos) mezoterapijos poveikis abejotinas.

Mezoterapija nuo plaukų slinkimo

mezoterapija nuo plaukų slinkimoDažniausiai nuo plikimo, ypač androgeninio, kenčia vyrai, tačiau sutrikus lytinių hormonų pusiausvyrai, androgeninė alopecija kartais vargina ir moteris. Nereikia tikėtis, jog plaukai išplikusiose vietose ataugs, tačiau grožio specialistai vardina mezoterapijos privalumus nuo plaukų slinkimo.

Tvirtinama, jog mezoterapija plaukams gali padėti prailginti plauko augimo ir vystymosi ciklą, jie mažiau slenka ir plikimas pristabdomas.
Realybė yra tokia, jog androgeninį plikimą tenka gydyti ilgai. Kuomet yra židininio išplikimo atveju – po mezoterapijos procedūrų plaukai išplikimo židinyje atauga.

Kur dar taikoma mezoterapija?

Mezoterapijos procedūromis dar gydomos drūžės, arba strijos (šviežios, dar raudonos), randai (keloidiniai), jaunatviniai spuogai, pūslelinė (herpesas), plokščiosios karpos.

Mezoterapijos šalininkai vardina tokius, mediciniškai nepatvirtintus, procedūros pranašumus:

Į odą švirkščiami preparatai yra biologiškai veiksmingesni, nei leidžiant į raumenis, mezoterapijos efektyvumas didesnis, o veikimas ilgesnis.
Išlieka galimybė sumažinti preparato dozę ir injekcijų dažnumą, nes kitas gydymo seansas neskiriamas tol, kol išlieka praėjusio seanso terapinis efektas.
Gydymas ambulatorinis.
Ši metodika netraumuoja, neskausminga, labai maža pablogėjimo tikimybė.
Galima idealiai derinti su kitais šiuolaikiniais gydymo būdais.
Procedūra lengvai atliekama.

Tačiau reikia neužmiršti, kad mezoterapijos procedūras gali atlikti tik gydytojai. Įvertinę odos būklę ir poreikius, jie gali kiekvienai pacientei sudaryti individualų medikamentų “kokteilį”, parinkti tinkamiausią injekcijų techniką, seansų kiekį ir dažnumą.

Bijantiems adatų grožio specialistai turi išeitį – neinvazinė mezoterapija.

Neinvazinė mezoterapija

Neinvazinės mezoterapijos aparatasMezoterapija be adatų – tai saugi neinvazinė medicininė gydymo technika, kurios metu į probleminių kūno zonų odą elektroforezės būdu yra įsodinami specialiai parinkti veiklieji preparatai ar jų mišiniai. Tai vienas efektyviausių ir saugiausių šiuolaikinės kosmetologijos ir dermatologijos metodų, skirtų rezultatyviai kovai su senėjimo procesais.

Neinvazinės mezoterapijos procedūros metu,  specialiu mezoterapijos aparatu (aparatas veikia elektroforezės principu) yra lengvai (be skausmo, be adatų, saugiai) atidaromi odos ląstelių membranų proteininiai kanalai, į kuriuos efektyviai patenka naudojamas gydomasis koncentratas-haliuronas ir kalogenas, kuris lieka veiksmingas toje vietoje iki 1200 val ir aktyviai veikia pažeistą odos ląstelę, leisdamas jai žaibiškai atsinaujinti. Mezoterapijos grožio aparatas leidžia 2000 kartų griečiau absorbuoti aktyviąsias medžiagas bei priversti cirkuliuoti pažeistą odos ląstelę.

Ši procedūra yra visiškai neskausminga,saugi, bet veiksminga – ypač rekomenduojama brandžiai, raukšlėtai, pavargusiai, papilkėjusiai, neigiamo aplinkos poveikio pažeistai ir išsausėjusiai odai. Po mezoterapijos procedūros Jūsų veido oda taps pastebimai elastingesnė, stangresnė, išsilygins negilios raukšlelės. Siekiant maksimalaus rezultato, specialistai pataria šią procedūrą nuolat kartoti pagal poreikį, nepriklausomai nuo amžiaus, vieną kartą per mėnesį.

Ar veiksminga mezoterapija?

Mezoterapijos veiksmingumą nuolat pabrėžiančios grožio klinikos retai įtraukia faktais ir tyrimais paremtą informaciją – jiems tai nenaudinga. Akivaizdu, kad adatomis subadyta bei “grąžinimo ingredientų” prišvirkšta oda kurį laiką atrodys kitaip, galbūt tai ir sudaro pagrindą tikėti tokios terapijos nauda. Tuo tarpu nutylima apie tai, jog dalyje pasaulio šalių tokia terapija yra uždrausta (sąrašo nepateiksime, kadangi jis gali pasikeisti).
Šio straipsnio rašymo metu surinkta informacija rodo, jog toje pačioje Prancūzijoje mezoterapija buvo laikinai uždrausta 2011 metais, dėl nepageidaujamų šalutinių poveikių pacientams.

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite