Figūra

Nuo ko pradėti sportuoti?

Nuo ko pradėti sportuoti?
Idealus kūnas, ideali figūra, ideali klubų forma – ar tai pasaka, ar reali galimybė? Vaikydamiesi idealumo mes pamirštame pačius paprasčiausius dalykus. Ir tam tikrai nereikia gultis po skalpeliu ar laikytis griežtų dietų. Pats efektyviausias būdas – sportuoti. Ir tai reikia pradėti jau šiandien. Sporto treniruočių nauda neabejotina ir ne kartą įrodyta tyrimais, todėl dažnas žmogus norėtų pradėti sportuoti, tačiau kartais sunkiausia yra žengti patį pirmąjį žingsnį.

Neabejotina sporto nauda

Sporto treniruočių nauda žmoguiNuolatinis fizinis krūvis gerina žmogaus fizinę būklę, patvirtinta jog periodiškai sporduodami užtikrinsite:

1. Kūno lankstumą, ištvermę ir padidėjusias fizines jėgas.
2. Raumenų stiprinimą ir jų judrumą, sausgyslių tamprumą.
3. Organizmo imuniteto stiprinimą.
4. Svorio mažinimą, figūros gražėjimą.
5. Budrumo ir pakankamą energijos kiekį, galimybę atsipalaiduoti ir patirti malonumą.

Kad gautumėte teigiamą efektą, jau nuo pat pirmos treniruočių dienos, būtinai skirkite laiko šiems dalykams:
– užsiėmimų reguliarumui ir dažnumui;
– programų ir pratimų kompleksų pasirinkimui;
– krūvio sudėtingumui ir eiliškumui;
– mitybos racionui;
– gerai nuotaikai.

Kaip pradėti sportuoti sporto klube?

Prieš pradedant lankyti sporto salę reikia atkreipti dėmesį į tam tikrus dalykus:

– būtina išklausyti treniruoklių salės saugumo instruktažo, taip pat sužinoti, kaip veikia treniruokliai, kad išvengtumėte traumų;
– lankykite sporto sales tik su specialia sportine apranga ir avalyne;
– bet kokias treniruotes reikia pradėti nuo tempimo pratimų arba paprastos mankštos;
– nereikėtų imti maksimalaus krūvio treniruokliuose pirmaisiais kartais;
– nerekomenduojama kvėpintis aštriais kvapais einant sportuoti.

Pilateso treniruotėsŠiuo metu įvairūs sporto ir sveikatingumo centrai siūlo įvairiausius tiek individualius, tiek ir grupinius užsiėmimus: aerobiką, pilatesą, kūno dizainą, jogą, jėgos treniruotes ir pan.

Moksliškai įrodyta, kad žmonės, kurie užsiima aerobika ar kita aktyvia grupine treniruote, yra mažiau linkę į depresijas ir atsparesni stresams. Todėl aerobika yra labai naudinga psichinei sveikatai, lygiai taip pat kaip ir fizinei. Jei per ilgai sėdite prie kompiuterio arba jūsų veikla yra nejudri, pasirinkite aerobikos užsiėmimus – ji padės išlaikyti geras formas.

Pilates užsiėmimai paplito ne taip jau seniai. Dėka jų tiesinasi stuburas ir gerėja kūno koordinacija, stiprėja nugaros ir pilvo raumenys, gerėja lankstumas. Pilatesu galima užsiimti ne tik sporto klubuose, bet ir namuose, pasirinkus tinkamą programą. Taip pat pilatesu gali užsiimti vyresnio amžiaus ar neįgalūs žmonės. Pagrindinis dėmesys pilateso treniruotėse skiriamas pilvo presui, nes nuo jo priklauso visą žmogiškoji energija, pagal pilateso strategiją.

Tempimo pratimai vysto kūno lankstumą. Jų metodika didina organizmo tonusą ir raumenų elastingumą, gerina judesių koordinaciją, padeda raumenims atsistatyti po sunkių krūvių, suteikia daugiau deguonies ir leidžia greičiau atsigauti po traumų.

Geriausios sporto klubo alternatyvos

Darbo dienos krūvis ir pastovus skubėjimas kartais taip išsekina, kad nelieka nei noro, nei laiko eiti į sporto klubus. Kai kurie žmonės renkasi alternatyvius metodus ir pasiekia ne prastesnių asmeninių rezultatų.

Bėgiojimas, pasivaikščiojimas ir važinėjimas dviračiu

Tačiau labai norint galima pasiryžti vaikščioti pėsčiomis į darbą ir iš jo, prieš miegą ar laisvomis dienomis. Tokių pasivaikščiojimų metu svarbu stebėti kvėpavimą ir atlikti teisingus kvėpavimo pratimus. O vaikščiodami kartu su šeima laisvalaikiu, ne tik patirsite bendravimo malonumą, bet ir pasigrožėsite gamta.
Geriausias bėgiojimo laikas – rytais nevalgius, kadangi taip sudeginama daugiau kalorijų, nei bėgiojant dienos metu. Ideali vieta – miškas, parkas arba stadionas. Trukmė – 20-45 minutės. Žinoma, viskas priklauso nuo išsikeltų tikslų – kodėl jūs bėgiojate. Bėgiojimo metu žmogus sudegina ne tik kalorijas, bet ir stiprina kojų raumenis, kelia energetiką ir kovoja su depresija. Bėgiojimas aktyvina kraujotaką, suteikia organizmui daugiau deguonies, ir to dėka gerėja sveikata. Jei jau nusprendėte bėgioti, atminkite, kad čia galioja ta pati krūvio didinimo taisyklė – krūvius reikia pradėti didinti palaipsniui.
Išvykos dviračiais gali tapti puikus įprotis visai šeimai. Taip jūs ne tik deginsite papildomas kalorijas, bet ir didinsite organizmo ištvermę, priversite dirbti raumenis, ir bendrausite su šeima. Svarbiausias dalykas – užsiėmimo pastovumas.

Plaukimas bangomis

Plaukimas stiprina širdies raumenis ir gerina kvėpavimo sistemą. Jis ir siūlomas kaip terapija po traumų ar streso, leidžia efektyviau mesti svorį, o vandens aerobika rekomenduojama nėščioms moterims ar toms, kurios kenčia nuo stuburo traumų ir ligų.
Šiuolaikinė vandens aerobika – tai alternatyva aerobikai sporto salėje. Čia dar prisideda povandeninis raumenų ir odos masažas, taip aktyvuojama medžiagų apykaita.
Vandens aerobikos užsiėmimai turi prasidėti nuo mankštos, trunkančios apie 10-15 minučių, o 20-30 minučių trunka pats treniruočių procesas. Treniruotės užsibaigia atstatomaisiais pratimais, kurie trunka 5-10 minučių.

Sportavimas namuose

Kad ir kuo užsiimtumėte namuose, kiekvieni pratimai teigiamai veikia organizmą. Svarbu tik suvokti, kada jūsų organizmas yra pasiruošęs fiziniams krūviams. Mokslininkai mano, kad efektyviausios treniruotės yra rytais nepusryčiavus ir vakare prieš pat miegą, kai ir jums miegant kalorijos yra deginamos.

Jei nusprendėte užsiimti sportu namuose, ir čia reikės laikytis tam tikrų sąlygų:

– gerai vėdinkite kambarius;
– apsirenkite lengvais ir laisvais drabužiais;
– atliekant pratimus ant grindų naudokite specialų kilimėlį;
– nepamirškite muzikos, nuteikiančios gerai nuotaikai.

Rytinei mankštai tiks patys paprasčiausi pratimai: pritūpimai, ėjimas vietoje, vartymasis ar lankstymasis į šonus, kojų kėlimai, pratimai rankoms, pečiams, kaklui ir pan. Rekomenduojama kuo daugiau tūpčioti: jei auginate namuose mažą vaiką, surinkite jo žaislus ties kiekvienu pritūpdama.
Pratimus su svarmenimis galite atlikti 3-4 kartus per savaitę, pakeldami nuo 8 iki 10 kartų, o jų svorį didindami iki 7 kg.

pratimai pradedantiems sportuoti namuose
Pasirinkti tinkami pratimai pradedantiems sportuoti namuose padeda išlaikyti treniruotę dinamišką ir neleidžia šiam užsiėmimui atsibosti. Jei pasirinkote pilateso pratimus, atminkite, kad visi pratimai yra atliekami lėtai, reikalinga dėmesio koncentracija ir kvėpavimo kontrolė.

Nors ir sakoma, kad idealių nebūna, tačiau idealumo mes siekiame visi. Tegul sportas tampa įpročiu ir tada jūs pamilsite save!

Apie grožio klubą

Grožio Klubas

Išskirtiniai stiliaus, mados, grožio bei sveikatos patarimai kuriais gali pasinaudoti visi.

Komentarai

Spauskite čia ir komentuokite