Jei jums nukrito ir subyrėjo šešėliai, pudra ar sulūžo ką tik nupirktas lūpdažis, neliūdėkite. Pateiksime paprastus, tačiau tikrai efektyvius patarimus, kaip reanimuoti kosmetines priemones.
Juk sulūžusi ar sugadinta kosmetika – ne toks jau retas reiškinys. Liūdniausiai, kai ji sulūžta iškart tik nusipirkus.
Sulūžęs lūpdažis. Ko gero, gailiausiai yra, kai lūžta lūdažis. Juk dažų lieka daug, o naudotis jau nebegali. Neskubėkite išmesti lūpdažio, nes jį galima reanimuoti.
Visų pirma, jį galima “iškepti” iš naujo. Sušildykite lūpdažį džiovintuvo pagalba, tvirtai apriškite celofanu arba plėvele, ir sušaldykite šaldytuve. Taip jūs greitai gausite visiškai naują lūpdažį.
Antrasis metodas yra dar lengvesnis. Jei lūpdažis pats iš savęs riebus, paprasčiausiai įstatykite patį dažą ten, kur jis sulūžo, įspauskite, sudarykite reikiamą formą, kad jis būtų tiesus, ir įdėkite į šaldytuvą.
Per valandą turėsite tinkamą naudoti lūpdažį.
O jei tokiais būdais neišeina iš naujo “suklijuoti” lūpdažio, jums prireiks šiek tiek vaško. Iš pradžių išimkite iš tūbelės visą sulūžusį dažą. Padėkite į šaukštą.
Pridėkite bičių vaško, jei norite, kad lūpdažis būtų tvirtesnis ir daugiau nebelūžtų. Ištirpdykite.
Belieka išlieti lūpdažį į formą ir atšaldyti šaldytuve.
Galite ir nesistengti iš sulaužyto lūpdažio paruošti tą patį produktą – pasidarykite blizgesį. Pašildžius į dažus reikia pridėti ne vaško, bet aliejaus, ir supilti į buteliuką, skirtą lūpų balzamui.
Sudužusi kompaktinė pudra. Jei pudra nukrito ant grindų ir išbyrėjo, nesistenkite jos surinkti. Mikrobai ir bakterijos jums nėra reikalingi, juk jūs nenorite visą likusį gyvenimą kankintis su odos problemomis? Tačiau jei pudra suskilo pakuotės viduje, nereikia nieko išmesti.
Paimkite cilindro formos įrankį, tiks ir akių tušo ar lūpdažio tūbelė. Buku galu atsargiai viską, kas liko, sudaužykite iki vienalytės birios masės. Patarimas: stipriai nekvėpuokite, kad milteliai neišsibarstytų. Viską išlyginkite. Ir tada užlašinus keletą lašelių spirito, palikite keletai valandų.
Dar vienas svarbus dalykas: būtinai dezinfekuokite tušo galą, su kuriuo daužysite pudrą, kad išvengtumėte bakterijų.
Sudužę šešėliai. Principas toks pats, kaip ir aprašytas su pudra. Tačiau čia yra šiek tiek kitų subtilybių. Akių šešėliai dažniausiai yra mažose pakuotėse, todėl čia kiekvienas gramas yra svarbus.
Uždenkite juos plėvele, kad neprarastumėte nei vienos kruopelytės. Tuomet susmulkinkite viską šaukšteliu.
Įlašinkite šiek tiek spirito ir pamirškite kuriam laikui. Galite taip paruoštus šešėlius prispausti kokiu nors įrankiu, kuris atitinka paletės formą. Šiuo atveju tiktų moneta.
Uždžiuvęs lakas. Su visiškai išdžiuvusiu nagų laku jūs, žinoma, nieko nepadarysite. O štai jeigu uždžiuvo tik dangtelis, ir jūs niekaip negalite atidaryti lako, tačiau jo konsistencija tinka procedūroms – tuomet į pagalbą dar vienas patarimas.
Pripildykite dubenėlį šiltu vandeniu ir pamerkite ten lako flakonėlį, geriausiai atvirkščią. Palaikykite šiltame vandenyje 5 minutes. Tik tuomet lakas lengvai atsidarys. Jei ant dangtelio yra uždžiuvusio lako likučiai – pašalinkite juos, panaudojant pincetą. Beje, šiek tiek sutirštėjusį nagų laką galima “sujudinti” džiovinant šiltu džiovintuvu arba karštu vandeniu.
Kosmetinis pieštukas. Akių arba lūpų pieštukas, kuris pastoviai lūžta – tai problema. Gali būti, kad jis jums krito keletą kartų, todėl grafitas ar kita medžiaga esanti viduje, sudužo į gabalėlius. Arba tai laiko pasekmė. Tačiau problemą išspręsti galima. Palikite pieštuką šaldytuve 2 valandoms, per tą laiką jis sustiprės, ir daugiau nebeteiks jums nemalonumų.
Tokius dalykus kaip tušas arba drėgni šešėliai reanimuoti nerekomenduojame. Paskutiniu metu dermatologai vis dažniau kalba apie tai, kad priemones, kurias liečiate prie akių, naudokite ne ilgiau nei du mėnesius.
Komentarai